Aicinām uz Miķeļdienas gadatirgu!
Krustpils kultūras centrs

Miķeļus ik gadu svin 29. septembrī, kad tiek sumināti visi Miķeļi un ir noslēdzies rudens ražas laiks. Krustpils brīvdabas estrāde šogad skanēs 24. septembrī, kad rīkosim krāšņu un jautru rudens gadatirgu no plkst. 9.00 līdz 16.00.
     Miķeļus latvieši nesvin tik krāšņi kā citus gadskārtu svētkus, toties šajā dienā naski pildās gan iepirkumu grozi, gan prieka kārās sirdis.
       Rudens tirgū acis priecēs augļu koku, ogu krūmu stādi, pavasara puķu sīpoli, oranžie ķirbji, sārto ābolu kastītes, dzērveņu un brūkleņu grozi. Saimnieces noteikti būs sacepušas gar­du maizi, sasējušas dzeltenos siera rituļus, savukārt saimnieki – vasarā sabrūvējuši alu un kvasu, tikko nokūpinājuši speķīti un gardu zivi. Amatnieku teltīs būs iespējams atrast kā mūsdienīgus, tā etnogrāfiskus adījumus, linu izstrādājumus, keramiku, rotas, koka karotes un daudz, daudz ko citu.
 Miķeļdienas gadatirgus gaisotni kuplinās arī skatuves programma ar dziesmām un dejām. Rītu ieskandināsim ar folkloras kopu, tad sagaidīsim mazos dziedātājus un rotaļprogrammu bērniem «Ražas laiks», sumināsim «Resnākā ķirbja» īpašniekus un noskaidrosim veiklākos umurkumurā kā­pējus, priecāsimies kopā ar «Saimes talkas» dalībniekiem no vidējās paaudzes deju kolektīviem  no Dau­gavpils) un Garkalnes, uz­dancosim «Kreicburgas ziķeru» mūzikas pavadījumā.
      Netālu no lielās skatuves būs izjādes ar zirgiem un mīļdzīvnieku sēta, bērniem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, stiprākos jēkabpiliešus mums palīdzēs noskaidrot Jēkabpils Sporta centra un «Impulsa» fitnesa komanda. Jestri būs visas dienas garumā!
       Ņem no dārza savu resnāko ķirbi un brauc sacensties par oranžā rudens karaļa titulu! Ja nav sanācis izaudzēt oranžo rudens varoni, kas zina, varbūt tieši tu būsi tas, kurš uzrāpsies staba galā un iegūs galveno balvu!
    Tiekamies rudens lapu iekrāsotajā Krustpils brīvdabas estrādē jau pavisam drīz! Sagaidīsim rudeni kopā!  
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Fredis
    Fredis
    pirms 8 mēnešiem

    Tur nu ir jāpiedalās noteikti. Miķeļi ir rudens Jāņi.

    Atbildēt

Pievienot komentāru