Aicinām ziņot par nelikumīgu lielgabarīta atkritumu izmešanu
SIA «JK Namu pārvalde»

“Pa kluso”, nakts aizsegā, kad pie kāda daudzdzīvokļu nama atkritumu konteineriem novietotas nevajadzīgas mēbeles un citi lielgabarīta atkritumi, Jēkabpilī ir bieža parādība. Diemžēl par šādu negodprātīgu cilvēku rīcību spiesti maksāt visas mājas iedzīvotāji.
     Pamanot pie konteineriem novietotus lielgabarīta atkritumus, aicinām iedzīvotājus jebkurā diennakts laikā sazināties ar Namu pārvaldes avārijas dienestu telefoniski (tālr. 652 32402 vai tālr. 29406016) vai elektroniski (e-pasta adrese: dispecers@jknp.lv), pēc kā Namu pārvalde informēs sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Jēkabpils pakalpojumi”, kas organizē sadzīves atkritumu izvešanu. Par sadzīves atkritumu (to skaitā, lielgabarīta) apsaimniekošanu maksā tās mājas iedzīvotāji, kuru māja ir piesaistīta atkritumu laukumam, savukārt maksa par izvešanu ir atkarīga no atkritumu svara. 
     Jēkabpils  pašvaldības policijas priekšnieka vietniece Inga Ostrovska informē, ka par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu draud administratīvais sods. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 75. punktā ietvertie nosacījumi fiziskajām personām paredz naudas sodu no septiņdesmit līdz tūkstoš eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām - no divsimt astoņdesmit līdz divtūkstoš simt euro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.
     Šogad Jēkabpils  pašvaldības policija uzrakstījusi 40 administratīvā pārkāpuma protokolus, kurus izskatīja Jēkabpils domes Administratīvā komisija, uzliekot naudas sodus. No visiem 40 administratīvā pārkāpuma protokoliem 18 gadījumi ir bijuši par to, ka atkritumus izmet ārpus atkritumu konteineriem, ka pie atkritumu konteineriem novieto lielgabarīta atkritumus (dīvānus, sadzīves tehniku utml.) vai arī personas izmet atkritumus citu personu konteineros. Minimālais sods par šāda veida pārkāpumiem fiziskām personām ir 70 EUR, juridiskām - 280 EUR. 2018. gadā divus pārkāpumus veikuši uzņēmumi, kuriem piemērots 280 eiro liels sods, pārējiem pārkāpējiem – 70 EUR, 100 EUR, vienā gadījumā – 500 EUR. Problemātiskās vietas: Dzirnavu iela, Viesītes 18a, 47, Nameja 26a. 
Lielākoties vainīgās personas tiek pieķertas, pašvaldības policijai saņemot informāciju no iedzīvotājiem, kuri pieraksta automašīnu numurus (ja atkritumi tiek izmesti no mašīnas). Pieķerto iedzīvotāju teksti ir dažādi: novietojot lielgabarīta atkritumus pie atkritumu konteineriem, neesot zinājuši, ka to nevar darīt;  nezinot, kur jāvēršas, lai pieteiktu tos izvest, un nezinot, ka par to izvešanu jāmaksā atsevišķi pašam, nevis visas mājas iedzīvotājiem. Vēl kā iemesli tādai rīcībai bija: neesot informācijas, kur šādus atkritumus likt; liekot tāpēc, ka citi liek, un domājot, ka tur drīkst novietot; lai pieteiktu izvešanu, esot daudz jāmaksā. 
    Daļa, iespējams, tiešām nezina, kā šādās situācijās jārīkojas, taču netrūkst cilvēku, kuri vienkārši negrib maksāt, tāpēc “pa kluso” atbrīvojas no atkritumiem, cerot, ka viņu nepieķers. Tāpēc Namu pārvalde, “Jēkabpils pakalpojumi” un  pašvaldības policija aicina iedzīvotājus sekot līdzi notiekošajam un, ja ir iespēja, fotografēt vai filmēt, bet jāatceras, ka to nevajag darīt, apdraudot sevi. Nevajag iesaistīties konfliktos ar pārkāpēju! Ķert pārkāpējus ir pašvaldības policijas darbs, nevis iedzīvotāju pienākums! Par redzēto pārkāpumu aicinām ziņot pašvaldības policijas dežūrdaļai, sazinoties telefoniski (tālr. 652 83888). 
    Lai likumīgā ceļā atbrīvotos no savu laiku nokalpojuša dīvāna, ledusskapja, vannas utml., aicinām vērsties “Jēkabpils pakalpojumos”. Piesakot lielgabarīta atkritumu izvešanu, jāzvana uz tālruni 65267660 darba dienās no pulksten 8.00 līdz 17.00. Atkritumu izvešana tiks organizēta nākamajā dienā no 7.00 līdz 19.00.
Sakām paldies tiem apzinīgajiem iedzīvotājiem, kuri ir vērīgi un aktīvi, jo tikai kopā mēs varam sakārtot savu vidi!
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru