Aivars Vanags dosies uz Spāniju
AIJA VALDMANE

 Jēkabpils novada pašvaldība saņēmusi Zemgales plānošanas reģiona  vēstuli ar uzaicinājumu  domes priekšsēdētājam Aivaram Vanagam kā plānošanas reģiona attīstības padomes dalībniekam piedalīties pieredzes apmaiņas vizītē uz Valjadolidu Spānijā no 6. līdz 10. maijam. 
      Juriste G. Loča informēja, ka vizītes mērķis ir iepazīties ar Valjadolidas provinces un Kastīlijas un Leonas apgabala pašvaldību pieredzi jauniešu profesionālās izglītības nodrošināšanā, viņu bezdarba mazināšanas pasākumu organizēšanā un  to, kā jauniešus integrē darba tirgū. Vizītes laikā iespējama sadarbības part­neru apzināšana jauniešu apmaiņas programmām un prakšu vietu nodrošināšana starp Valjadolidas provinci un Zemgales plānošanas reģionu.
     Tāpat paredzēta tikšanās ar Spānijas Reģionālās Izglītības ministrijas pārstāvjiem, lai iepazītos ar valsts izglītības sistēmas pārvaldības modeli; Valjadolidas pilsētas pašvaldības un  provinces amatpersonām, lai iepazītos ar dažādu līmeņu pašvaldību funkcijām, finansēšanas avotiem un iespējām piedalīties starptautiskos projektos, kā arī lai uzzinātu, kādi ir  valsts pārvaldes modeļi Spānijā. 
    Viesi iepazīsies ar Valja­dolidas profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjiem un šo iestāžu plānošanu valstī, duālās izglītības sistēmas ieviešanu profesionālajās izglītības iestādēs un prakšu vietu nodrošināšanu. 
     Pieredzes apmaiņas laikā pašvaldību pārstāvji tiksies ar Kastīlijas un Leonas apgabala nodarbinātības dienesta pārstāvjiem, lai uzzinātu, kāds ir  valsts atbalsts  jauniešu nodarbinātības veicināšanā.
     Visi komandējuma izdevumi (aviobiļetes, apdrošināšana, naktsmītnes, vietējais transports, dienas nauda u.c.) tiek apmaksāti no Zemgales plānošanas reģiona budžeta līdzekļiem.
     Deputāti nolēma atļaut Jēkabpils novada domes priekšsēdētājam Aivaram Vanagam piedalīties pieredzes apmaiņas vizītē.
     Domes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus pildīs priekšsēdētāja vietniece Anita Lemaka. Viņai noteikta atlīdzība saskaņā ar Jēkabpils novada pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikumu. Šo lēmumu pilnv­arots parakstīt deputāts Gints Audzītis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru