Aivars Vanags – jaunais Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs
AIJA VALDMANE

14. jūnijā uz savu pirmo sēdi pulcējās  jaunievēlētie  Jēkabpils novada deputāti, šoreiz deviņi, jo, kā jau tika informēts, Jēkabpils novada pašvaldība bija viena no tām divām pašvaldībām, kurās, ņemot vērtā iedzīvotāju skaitu, tika samazināts arī deputātu skaits.
    Jaunievēlēie deputāti ir šādi: Gints Audzītis no Nacionālās apvienības »Visu Latvijai»-»Tēvzemei un brīvībai/LNNK»; Reinis Balodis, Baiba Čākure, Raimonds Jaudzems, Edvīns Meņķis  no Zemnieku savienības; Anita Lemaka no Zaļās partijas; Juris Ratnieks un Aivars Vanags no apvienības «Savam novadam»; Kaspars Štolnieks no Jēkabpils reģionālās partijas.
    Klātesošos deputātus, novada darbiniekus un citus interesentus vispirms uzrunāja novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sarmīte Vanaga, iepazīstinot ar jauno deputātu sastāvu un aicinot apstiprināt balsu skaitīšanas komisiju domes priekšsēdētāja  un tā vietnieka ievēlēšanai. Balsu skaitīšanas komisijā ietilpa Lolita Malaseviča, Ina Sēle, Vilnis Stūrītis. Kā kandidāti  domes priekšsēdētāja  amatam tika izvirzīti Aivars Vanags  un Edvīns Meņķis. Priekšsēdētāja  amata kandidāti apstiprināja, ka viņi šai izvēlei piekrīt. Tika sagatavotas vēlēšanu  zīmes un juriskonsulte  G. Loča informēja par to, kā tās pareizi aizpildīt. Pēc to atvēršanas izrādījās, ka ar vienu balsu pārsvaru par domes priekšsēdētāju ievēlēts Aivars Vanags. Par viņu ir balsojuši pieci deputāti: G. Audzītis, A. Lemaka, J. Ratnieks, K. Štolnieks, A. Vanags. Savukārt par E. Meņķi balsoja R. Balodis, B. Čākure, R. Jaudzems, E. Meņķis.
    Tālāk domes sēdes vadība tika nodota A. Vanagam, kurš pateicās klātesošajiem par viņam uzticētajiem jaunajiem pienākumiem.
– Darīšu savu darbu, kas būs vērsts novada interesēs,  nevis personiskajās. Vēlos sastrādāties  ar visiem deputātiem sarunu, nevis emociju ceļā. Emocijas liksim pie malas, – tā sacīja Aivars Vanags.
    A. Vanags jaunajā amatā tika sveikts ar krāšņām rozēm, tāpat arī E. Meņķis, kuram sacīja paldies par viņa paveikto novada  tēla atpazīšanā, kā arī pagastu attīstībā.
   – Es arī vēlos pateikties  gan pirmā, gan otrā sasaukuma komandai par kopējo  darbu, gan arī novada administrācijai, izpilddirektoram un visiem, kas ir strādājuši, sagatavojot lēmumprojektus. Pateicos pārvaldniekiem par lēmumu īstenošanu dzīvē, kā arī iestāžu vadītājiem par kopējo darbu un sapratni, – to klātesošajiem sacīja Edvīns Meņķis.
     Nākamais darba kārtība jautājums bija par priekšsēdētāja  vietnieku.  Tika izvirzīti divi kandidāti: A. Lemaka un B. Čākure. Arī te ar vienas balss pārsvaru tika ievēlēta A. Lemaka. Par viņu balsoja  G. Audzītis, A. Lemaka, J. Ratnieks, K. Štolnieks, A. Vanags. 
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. kaķe
  kaķe
  pirms 1 gada

  jaunajam priekšsēdim nav ne ancuka, pat ūzu normālu, kāds tas darbs novada laba būs..

  Atbildēt
 2. nav saprotams
  nav saprotams
  pirms 1 gada

  Esot vietniekam, laikam par maza alga bija. Pats jau ari tāds saņurcīts. Pat vārdus veļ ar grūtībām. Tik daudz talantīgu baškovitu cilvēku apkārt, bet pie sprices vienmēr vieni lohi tiek. Kas tas ir par fenomenu?

 3. Dulla Muša
  Dulla Muša
  pirms 1 gada

  Skaudība sitīs augstu vilni! Tā jūtās! Un kur tad tu biji, kad amatus dalīja?

 4. viedoklis
  viedoklis
  pirms 1 gada

  Tāds - nekāds!:(

  Atbildēt
 5. Siga
  Siga
  pirms 1 gada

  E. Meņķis bija sakarigs, zinošs cilvēks, ar lielu pieredzi.

  Atbildēt
 6. verotājs
  verotājs
  pirms 1 gada

  Jā, bija. Tikai deputāti, nez kāpēc, domā citādāk. Jau no paša sākuma sāk izpausties deputātu stulbums. Kas būs tālāk? Jūtu, ka vēl trakāks stulbums... Meņķis izskātās stipri saguris, jo strādāja, ko neteikšu par kolēgu Pabērzu, kurš savus gadus tikai atsēdēja. Tā viennozīmīgi nebija strādāšana.

Pievienot komentāru