Aizliegts atrasties uz daļas Baļotes ezera, Daugavas un Pils dīķa ledus
Sagatavoja J. Šteinbergs

   Krustpils novada pašvaldības izpilddirektors izdevis  rīkojums Nr.2.1-4/17/8 ar kuru aizliegts atrasties uz daļas  Baļotes ezera ledus. Kā rakstīs rīkojumā, tas darīts «izvērtējot iespējamo personas dzīvības un veselības apdraudējumu, ņemot vērā cilvēku pulcēšanās intensitāti, laika apstākļus un meteoroloģiskās prognozes». Pašvaldībām šādās tiesības aizliegt atrasties uz ledus ir jau pāris gadus, bet šis ir  pirmais gadījums Jēkabpils apkārtnē, kad tās tiek pielietotas. 
Krustpils novada Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs Ilmārs Luksts pastāstīja, ka  ezerā dienu no  dienas tiek novērota 20 — 30 makšķernieku koncentrēšanās vienā nelielā laukumā. Šajā vietā vērojama gāzes burbuļu pacelšanās no  ezera gultnes,  tādēļ tā vairs nav īsti droša.  Ezera daļa, kurā aizliegts atrasties, ir norobežota un ir izlikti arī uzraksti ar brīdinājumiem. 
    Savukārt, Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis izdevis rīkojumu par aizliegumu atrasties uz Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošajām ūdenstilpnēm. No  22.februāra aizliegts atrasties uz   Daugavas upes un Pils dīķa ledus.   Rīkojums neattiecas uz Radžu ūdenskrātuvi, jo pēc speciālistu vērtējuma, ūdenskrātuves ledus vēl ir pietiekoši biezs. Ja situācija mainīsies, tiks izdots atsevišķs rīkojums, atbilstoši konkrētajai situācijai. 
     Aizlieguma pārkāpšanas gadījumā Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēta atbildība, izsakot brīdinājumu vai uzliekot naudas sodu līdz septiņdesmit eiro, bet ja aizliegums pārkāpts personai atrodoties alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, — tad uzliek naudas sodu no piecpadsmit līdz simt eiro. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (28)

 1. Frīdis
  Frīdis
  pirms 1 gada

  Vajag izlikt brīdinājuma zīmes,jo visi internetu neapmeklē.

  Atbildēt
 2. Indzis
  Indzis
  pirms 1 gada

  Es jau domāju ka tur ir cita lieta. Sabijušies ka izķers visas karpas, jo tur ņem karpas. Un vienkārši izdomāja kaut kādu trulu attaisnojumu.

 3. Nēsmu vietējais
  Nēsmu vietējais
  pirms 1 gada

  Pareizi ir.....

  Atbildēt
 4. V.S.
  V.S.
  pirms 1 gada

  Sveiki Ilmar, Precizējiet rakstītu: ,,Nedriksts no 22.02. atrasties Daugavas upē'' ir domats par visu upi vai konkrētu posmu, kāpēc un ar ko tas ir saistīts, likumigi uzstādits liegums, vai tomēr nē? Jā liegums uz Daugavas upi tad līdz kuram datumam? Vai pierīgas teritorija tas liegums darbojas, jā darbojas publicējiet J.Stikuta k-ga akceptējumu. Lūgums publicēt ekspertu datus pec kuriem tika mērīts baļotes ezera ,,burbuļu'' isplude kads videjais ledus biezums un kadu svaru iztur ledus uz 1 kvadratmetru. Lūgums pareizi un precīzi formulēt visus liegumus, pareizi un ESTETISKI saprotami katram lasītājam vai dalibniekam. Ļoti gaidu atbildi vai publiski vai privāti. Paldies

  Atbildēt
 5. Znatoks
  Znatoks
  pirms 1 gada

  Vajag taču izlasīt rakstu!!!! Krustpils novada pašvaldība izdeva rīkojumu, ka nedrīkst atrasties uz daļas Baļotes ezera, bet JĒKABPILS PILSĒTAS PAŠVALDĪBA izdeva rīkojumu, ka nedrīkst atrasties uz Daugavas PILSĒTAS ADMINITSTRATĪVAJĀ TERITORIJĀ un uz Pils dīķa. Pie Pļaviņām, Kokneses vai Daugavpils vari uz Daugavas sēdēt, kamēr ledus izkusīs. Kas tā par modi neizlasīt neko līdz galam un gudri spriedelēt.

 6. Nesaprotu
  Nesaprotu
  pirms 1 gada

  kāds sakars Jēkabpilij ar Stikuta k-gu?

 7. Zivju draugs
  Zivju draugs
  pirms 1 gada

  Nu i pareizi ir, ka aizliedza. Sklaidrs, ka Baļotē tas saistīts ar karpām. Un ne ar karpu makšķerēšanu, bet brutālu izsišanu. Palasot facebuku, noprotams ka tur ir kompānijas, kas katru dienu sit tās atļautās karpas. Kaut kas jādara jau ir, lai līdz ledus nokušanai visas neizvilktu. Cilvēki kā tādi lopi, slaktē un slaktē. To cik tur dažs saķēris neviens apēst nevar. Visticamāk ka pārdod. Pašvaldība licencētās makšķerēšanas noteikumus tik ātri izmainīt nevar, tad i atrada risinājumu. Bet ezers jau liels, var taču citās vietās mēģināt tās karpas ķert. Vieni zivis ielaiž, sakop[j ezeru, bet citi savā badīgumā visu labo sacūko. Pazors.

  Atbildēt
 8. V.S.
  V.S.
  pirms 1 gada

  Jā nācās slēgt posmu, sanāk kā inspekcijas sistēma nedarbojas, varbūt to jāparskata, jauzlabo un rezultātā iegūsim godīgu rezultātu bez pārkāpumiem

 9. V.S.
  V.S.
  pirms 1 gada

  ,,ZNATOKAM'' Atrodi lūdzu rakstītā savu komentāru!!! Krustpils novada pašvaldības izpilddirektors izdevis rīkojums Nr.2.1-4/17/8 ar kuru aizliegts atrasties uz daļas Baļotes ezera ledus. Kā rakstīs rīkojumā, tas darīts «izvērtējot iespējamo personas dzīvības un veselības apdraudējumu, ņemot vērā cilvēku pulcēšanās intensitāti, laika apstākļus un meteoroloģiskās prognozes». Pašvaldībām šādās tiesības aizliegt atrasties uz ledus ir jau pāris gadus, bet šis ir pirmais gadījums Jēkabpils apkārtnē, kad tās tiek pielietotas. Krustpils novada Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs Ilmārs Luksts pastāstīja, ka ezerā dienu no dienas tiek novērota 20 — 30 makšķernieku koncentrēšanās vienā nelielā laukumā. Šajā vietā vērojama gāzes burbuļu pacelšanās no ezera gultnes, tādēļ tā vairs nav īsti droša. Ezera daļa, kurā aizliegts atrasties, ir norobežota un ir izlikti arī uzraksti ar brīdinājumiem. Savukārt, Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis izdevis rīkojumu par aizliegumu atrasties uz Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošajām ūdenstilpnēm. No 22.februāra aizliegts atrasties uz Daugavas upes un Pils dīķa ledus. Rīkojums neattiecas uz Radžu ūdenskrātuvi, jo pēc speciālistu vērtējuma, ūdenskrātuves ledus vēl ir pietiekoši biezs. Ja situācija mainīsies, tiks izdots atsevišķs rīkojums, atbilstoši konkrētajai situācijai. Aizlieguma pārkāpšanas gadījumā Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēta atbildība, izsakot brīdinājumu vai uzliekot naudas sodu līdz septiņdesmit eiro, bet ja aizliegums pārkāpts personai atrodoties alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, — tad uzliek naudas sodu no piecpadsmit līdz simt eiro.

  Atbildēt
 10. Znatoks
  Znatoks
  pirms 1 gada

  Nu uzliec brilles taču " Savukārt, Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis izdevis rīkojumu par aizliegumu atrasties uz Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošajām ūdenstilpnēm. . No 22.februāra aizliegts atrasties uz Daugavas upes un Pils dīķa ledus."

 11. V.S.
  V.S.
  pirms 1 gada

  Ar visu cieņu pret diskusijas dalibniekiem, bet tomēr jautājums uzdots atbildīgai personai, sekojoši lūgums, atbildīgu personu sniegt formulitātes par doto tēmu un nesaprašanam. Paldies

  Atbildēt
 12. Znatoks
  Znatoks
  pirms 1 gada

  Kā tu domā, ja šeit uzdotu jautājumu valsts prezidentam, viņam arī vajadzētu tev atbildēt? ja gribi dabūt oficiālu atbildi, raksti Ilmāram vēstuli, norādot savus personas datus. Liekas, ka tādas ir prasības.

 13. Znatoks
  Znatoks
  pirms 1 gada

  Tur V.S taisnība, jāpārskata ir kā viņš saka inspekcijas sistēma. Ja ar to domāti licencētās makšķerēšanas noteikumi. Bet grozījumi jāizskata un jāapstiprina arī kaut kādās birokrātiskās iestādēs, šķiet VARAM, BIOR un Vides dienestā. Trīs iestādes! Kamēr saskaņos un izmainīs rudens jau pienāks un karpu tur vairs nebūs. Lielākā daļa makšķernieku paliks ar garu degunu, kamēr kaut kādi 30 badmiras būs atrijušies karpas līdz vemšanai

  Atbildēt
 14. V.S.
  V.S.
  pirms 1 gada

  Klasiska atbilde no cilvēka kurš nesaprot par raktītu... :) Jā neesiet I.Luksts tad kads izdevums ,,cepties''... Makšķernieki primārie,saprotošie cilvēki, tikai japaskaido formulitāte. p.s Katram ir savs pienākums mūsu Valstī, tai skaitā augstāvējošam personām

  Atbildēt
 15. Znatoks
  Znatoks
  pirms 1 gada

  Neesmu I. Luksts, nesatraucies. Es domāju, labāk piezvani viņam rīt un pajautā visu ko vēlies. Telefonu atradīsi Krustpils novada mājas lapā.

 16. V.S.
  V.S.
  pirms 1 gada

  Brilles uz vietas, Tāpēc un rakstu lai būtu konkretizēts posms no-līdz...... kūr nedrīkst atrasties. Izglitotie saprot, bet atkartošu ,,makšķernieki ir visparastakie iedzivotāji, kuriem vajag precizāku informāciju''

  Atbildēt
 17. Znatoks
  Znatoks
  pirms 1 gada

  Ja gribi uzzināt par Daugavu, tad jāzvana nevis Lukstam, bet Gogulim uz pilsētas domi. baļotē, cik saprotu no raksta tas laukums ir norobežots ar lentām un tad jau katram prastajam makšķerniekam vajadzētu būt skaidrs kur var un kur nevar

 18. V.S.
  V.S.
  pirms 1 gada

  Uzskatu kā jāpaplašina inspektoru skaitu līdz vismaz 5, būs kārtīgak piekritiet... I.Luksts ar visu cieņu nevar būt gan Baļote gan Daugavā gan Laukezera un t.t vienlaicīgi

  Atbildēt
 19. Znatoks
  Znatoks
  pirms 1 gada

  Nevajag būt naivam. tas gan ir katra GODĪGA makškernieka sapnis, bet kura pašvaldība var atļauties 5 inspektorus. Labi, ka kaut viens ir. Salas un Jēkabpils novadā nav. Tur nav pat pašvaldības policista, kas to varētu veikt. Toties sabiedrisko attiecību, tūrisma, veselības koordinatori, atbildīgie par NVO un visādi citādi speciālisti domēs ir pa pilnam.

Pievienot komentāru