Aizliegums atrasties uz Daugavas ledus būs spēkā visu ziemu
INESE ZONE

2018. gada 30. novembrī Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis izdeva rīkojumu par aizliegumu atrasties uz pilsētas administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošo ūdenstilpņu ledus. Atbilstoši rīkojumam no 1. decembra līdz ledus izkušanai bija aizliegts atrasties uz Daugavas, Radžu ūdenskrātuves, Dzirnavu dīķa (pie Krustpils pils) un Kena parka dīķa ledus. 
     Taču, tā kā jau tobrīd Radžu ūdenskrātuvē bija izveidojies gana biezs ledus, zemledus makšķernieki un citi aktīvu atpūtas veidu cienītāji pārvietojās pa ūdenstilpes ledu, un zemledus makšķerēšanas licences arī tika tirgotas. Turklāt formulējums, ka uz ledus nevarēs atrasties līdz tā izkušanai, lika domāt, ka tas neatkarīgi no laika apstākļiem  būs liegts visu ziemu. Toreiz G. Gogulis BD skaidroja, ka rīkojums izdots tieši tāpēc, ka grūti saprast, kādi būs laika apstākļi, un meteorologi sola arī plus grādu temperatūru. Tāpēc drošības labad izdots šāds rīkojums, lai novērstu iespējamos riskus. Tas neesot nekas jauns, jo līdzīgi rīkojumi bijuši arī iepriekš. Turpmāk skatīšoties, cik liels ir bīstamības risks: ja tas mazināsies, rīkojumu mainīs. 
     Līdzīgus rīkojumus ir izdevušas arī citas pašvaldības, piemēram, Rīgas dome, kas nupat informējusi par grozījumiem tajā, nosakot, uz kuru ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā tagad var pārvietoties. BD vaicāja G. Gogulim, vai šādas izmaiņas tiks veiktas arī attiecībā uz iepriekšējo rīkojumu par Jēkabpils ūdenstilpēm, citādi tagad varētu secināt, ka visi zemledus makšķernieki to pārkāpj.  Kā skaidro Guntars Gogulis, rīkojumā ir veiktas izmaiņas, nosakot, ka var atrasties uz visu pilsētas ūdenstilpju ledus, izņemot Daugavu, kur tomēr esot lielāka straume un situācija nav tik prognozējama un droša.
      Jēkabpils domes sabiedrisko attiecību nodaļā BD skaidroja, ka informācija par izmaiņām rīkojumā publiskota pašvaldības izdevumā «Jēkabpils Vēstis». Pašvaldības laikraksta 12. decembra numurā  tiešām publicēta šāda informācija,  kā jauns rīkojums par aizliegumu atrasties uz Daugavas ledus, kas ir spēkā līdz ledus izkušanai. Rīkojuma izpildi uzdots kontrolēt Jēkabpils pašvaldības policijai. Par to, ka tagad uz citu ūdenstilpju ledus var atrasties, nav minēts, pieņemot, ka tas ir pašsaprotami. Tātad, ja laika apstākļi nemainīsies, kas varētu būt iemesls jaunam rīkojumam, ņemot vērā  faktisko ledus stāvokli un meteoroloģiskās prognozes, ir atļauta atrašanās uz Radžu ūdenskrātuves, Kena parka vai Krustpils pils dzirnavu dīķa ledus, bet jāatceras, ka ir aizliegts kāpt uz Daugavas ledus, par ko joprojām var saņemt brīdinājumu vai administratīvo sodu. 
     
D. Gagunova foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru