Aizvadītais gads Viesītes novada dzimtsarakstu nodaļā
Daina Vītola, Viesītes novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Viesītes novada dzimtsarakstu nodaļas teritorija aptver Viesītes pilsētu, Viesītes, Elkšņu, Saukas un Rites pagastu. Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas pienākumus veic Daina Vītola, bet vadītājas vietnieces pienākumus – Evita Čibule.
    Dzimtsarakstu nodaļā 2017. gadā kopā reģistrētas 15 laulības (no tām 7 laulības reģistrētas dzimtsarakstu nodaļā un 8  pie garīdzniekiem). No visām 15 noslēgtajām laulībām 27 personām tās bija pirmās, bet 3 personām – otrās laulības. Vidējais vecums: sievietēm 27 gadi un vīriešiem 28 gadi.
    2017. gadā Viesītes no­vada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 28 jaundzimušie, no tiem 16 meitenes un 12 zēni. Vecāki bērniem devuši šādus vārdus: Ērika, Ralfs, Raivis, Gabriela, Daniels (2), Jānis, Hugo, Lija, Markuss, Keita (2), Dilans, Olivers, Linda, Raiens, Viktorija, Valters, Paula, Amēlija, Alise, Justs, Marta (2), Melānija (2), Deniss,  Elīna, Rihards, Estere, Anete.
   No nodaļā reģistrētajiem 28 jaundzimušajiem paternitāte bērniem atzīta (vecāki nesastāv laulībā) 18 gadījumos, 2 gadījumos sastādīts reģistrs bez ziņām par bērna tēvu. No visiem jaundzimušajiem 11 bērni reģistrēti kā pirmie bērni ģimenē, 6 kā otrie, 4  kā trešie, 3  kā ceturtie, 2  kā piektie, 1  kā sestais un 1  kā septītais bērns ģimenē.
    2017. gadā Viesītes novada dzimtsarakstu no­daļā reģistrētas 59 mirušas personas. Mirušas 33 sievietes un 26 vīrieši. Vidējais mirušo sieviešu vecums bija 80 gadi, turpretī vidējais mirušo vīriešu vecums bija 74 gadi. Visbiežākie nāves cēloņi  bija hroniska progresējoša smadzeņu išēmija, sirds un asinsvadu slimības, dažādi ļaundabīgie audzēji.
   Pēc iedzīvotāju pieprasījumiem atkārtoti tika iz­sniegtas 12 apliecības, veikti papildinājumi reģistros sa-karā ar tiesu spriedumiem par laulību šķiršanu, par aizgādības tiesību pārtraukšanu, par uzvārda maiņu, par paternitātes atzīšanu, iz-sniegtas izziņas par dokumentu pārbaudi laulības reģistrācijai, par personu miršanas faktu.
    Kopā ar Viesītes kultūras pili tika rīkots jau par tradīciju kļuvušais pasākums jaundzimušajiem bērniem – «Sudraba karotīšu svētki», tāpat arī visa gada garumā tika sveikti kāzu jubilāri, pāri, kuriem 2017. gadā bija zelta, smaragda vai diman-ta kāzu jubilejas.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru