Aizvadīti gadskārtējie mednieku mači  «Švēriņu bebrs»
Guntis Baumanis, «Švēriņu» sacensību organizētājs

Aizvadīti gadskārtējie mednieku mači  «Švēriņu bebrs»
 
Pagājis vēl viens gads, ir pavasaris, un klāt laiks kārtējiem bebru mačiem «Švēriņu bebrs 2019». Piec­padsmito gadu pēc kārtas «Švēriņu» medniekmājā pulcējās sacensību dalībnieki – mednieki no dažādiem kolektīviem. Sinoptiķi šai sestdienai bija solījuši labu laiku. Tas arī piepildījās, vienīgi bija vējains, kas bebriem ne visai patīk. Taču visu pēc kārtas. 
 
Pirmie sacensību dalībnieki sāka pulcēties jau tūlīt pēc deviņiem rītā, un pēc pulksten desmitiem visi stājās rindā uz atklāšanas parādi. Pērnā gada uzvarētājs Kristaps pacēla bebru maču karogu, un sacensības varēja sākties. Ar šo gadu «Švē­riņos» ir ieviests jauninājums: «skrienošās mežacūkas» šaušana ar pneimatisko šauteni 10 m distancē, bet citādi bebru maču programmā nekas būtisks nav mainījies: katram medību zinību pārbaudījuma dalībniekam tiek uzdoti deviņi jautājumi par bebru populācijas dzīvi, notiek šaušana pa bebrīša siluetu 35 m distancē ar mazkalibra ieroci un  vakarā, protams, ir bebru medības, kas norit apkārtnes grāvjos un dīķos, iepriekš izlozējot vietas numurus.
Paralēli «Švēriņu bebrā» notiek arī sacensības sportingā. Šoreiz tajās šāva 41 maču dalībnieks. Pēc tam pirmie seši labākie šāva A finālā, bet nākamie seši – B finālā. 
A fināla rezultāti: pirmais – Gints Grigorovičs (42 punkti no 50, «Jaunjel­gava»), otrais – Jānis Širo­kovs (41 punkts, «Švēriņi»), trešais – Lauris Spārniņš (40 punkti, «Province»). B finālā pirmais bija Vitālijs Ozoliņš (41 punkts no 50, «Sala»), otrā – Baiba Daģe (39 punkti, «Dunava»), trešais – Ralfs Vingris (38 punkti, «Gam­bija»). 
Šaušanā ar pneimatisko šauteni 10 m distancē pirmā vieta – Kristapam Čibulim (84 punkti no 100, «Švē­riņi»), otrā – Sergejam Niko­lajevam (83 punkti, «Švē­riņi»), bet trešā – Arturam Osim (77 punkti, «MRS»). Dienas gaitā noskaidrojās, ka labākais šāvējs pa bebrīša siluetu ir Agris Alands no m/k «Vidsalietis» (27 punkti no 30). Zinībās par bebru dzīvi labākais bija Igors Krivko no m/k «Gambija», kurš pareizi atbildēja uz visiem deviņiem jautājumiem. 
Apmēram pēc pieciem pēcpusdienā visi bebru mednieki stājās ierindā un sākās lozēšana, kur katram medniekam vakarā jāmēģina nomedīt savu bebru. To medības notika «Švēriņu», «Gambijas» un «Sperjāņu» kolektīvu teritorijās. Laikam lielais vējš darīja savu un bebri negribēja līst laukā no alām. Tāpēc tika nomedīti tikai trīs (citus gadus bijis pat vairāk nekā desmit). Toties šo bebru medības notika ar dažiem piedzīvojumiem. 
Piemēram, Jānis nošāva bebru, būdams ar pusnolaistām biksēm, jo bebrs piepeldējis pa šāvienam tieši tajā brīdī, kad mednieks darīja savas dabiskās darīšanas… Edijs izģērbās gandrīz pa pliko, lai izmakšķerētu paša nomedīto bebru no grāvja. Vienīgi Mārtiņš savējo dabūja bez īpašiem piedzīvojumiem. 
Bebru maču kopvērtējumi. Individuāli: pirmais –Jānis Medveckis (viens bebrs, «Gambija», 40,6 punkti), otrais – Mārtiņš Misiņš (viens bebrs, «Švēriņi – 2», 39,1 punkts), bet trešais – Edijs Čibulis (viens bebrs, «Švēriņi – 1», 39 punkti). 
Labākie starp komandām: pirmā vieta «Švēri­ņiem – 1» (57,5 punkti, E. Čibulis, K. Čibulis, J. Širo­kovs). Otrā vieta – «Gam­bijai – 2» (54,2 punkti, J. Medveckis, R. Tī­rumnieks, I. Krivko) un trešā vieta – «Švēriņiem – 2» (53,7 punkti, M. Misiņš, G. Bau­­manis, A. Savičs). Kopā ma­čos piedalījās 14 komandas. 
Pēc rezultātu apkopošanas un apbalvošanas sekoja tradicionālās vakariņas: pelēkie zirņi un bebru šmoris gāja pie sirds visiem. Arī saimnieču sarūpētās desu un ķilavu maizītes tika ar gardu muti notiesātas. Vakara gaitā uzvarētāji pastāstīja par saviem piedzīvojumiem, bet ap pusdesmitiem vakarā sākās gatavošanās zolītes nakts turnīram. Sacensības sāka piecpa­dsmit zolītes spēlētāji. Četrās kārtās tika noskaidroti labākie un veiksmīgākie zolmaņi. Jāteic, ka zolītes rezultāti bija ļoti līdzīgi. 
Pirmā vieta – Jurim Či­bulim (9 punkti plus 65; m/k «Province»), 2. – Mod­rim Iraidam (9 punkti, plus 37; «MRS»), bet 3. – Aivaram Vin­dulim (9 punkti mīnus 1; «Staburaga Diāna»). 
Zolīti beidzām spēlēt trijos no rīta. Tā beidzās piecpadsmitie bebru mači «Švēriņos». Nākamās sacensības notiks 20. aprīlī, un tas būs Lieldienu kauss, kura programmā būs divas sportinga sērijas, dueļu šaušana, šaušana pa «skrejošo cūku» 10 m distancē ar pneimatisko ieroci.
Laipni gaidīti «Švēriņos» Lieldienās! Sīkāka informācija pa tālruni 29334714. Ne pūciņas, ne spalviņas jaunajā sezonā, kura sākās 1. ap­rīlī!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru