Aizvadīti Viesītes pilsētas svētki
Dita Mažeika, Viesītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Aizvadīti Viesītes pilsētas svētki
Kā katru gadu, arī šogad augusta pirmās nedēļas sestdiena Viesītē tika aizvadīta svētku noskaņā. Lai gan notikumi pasaulē un Latvijā ieviesuši krietnas pārmaiņas ikdienā, ieradumos un dzīves ritmā, Viesītes pilsētas svētku programma bija ļoti bagātīga ar virkni pasākumu, kuros varēja piedalīties ikviens interesents.
        1. augustā, Viesītes 92. dzimšanas dienā, jau no paša rīta pilsētas iedzīvotājus modināja Viesītes pūtēju orķestris. Kad visi viesītieši bija pamodināti, ikviens varēja doties uz Viesītes «Zaļā tirgus» teritoriju, kur amatnieki, mājražotāji, stādu audzētāji un citi bija sarūpējuši savus darinājumus un gardumus, piedāvājot tos iegādāties ikvienam īpašajā svētku tirgū «Radītprieks». Savukārt, jau no plkst. 9.00 Švēriņu šautuvē notika  «Švēriņu kauss», kur Viesītes un citu novadu mednieki sacentās dažādās disciplīnās: sportingā, dueļu šaušanā, šaušanā pa kustošu mērķi ar mazkalibra ieroci 10 m distancē un citos disciplīnu veidos.
     2019. gada dzimušie Viesītes novadnieki un viņu vecāki plkst. 11.00 tika aicināti uz Viesītes kultūras pils Tradīciju zāli, kur notika nu jau 6. Sudraba karotīšu svētki. Mazajiem novadniekiem Viesītes novada pašvaldības priekšsēdētājs Alfons Žuks  pasniedza sudraba karotītes un novadnieka A. Žilinska grāmatu “Melnkaķītis Baltķepītis”. Arī šogad Viesītes muzeja «Sēlija» Mazā bānīša parks pārtapa par bērnu pasaku valstību. Kopā ar “Pasaku nama” tēliem bērni varēja darboties dažādās aktivitātēs, iesaistīties radošajās darbnīcās, mēģināt uzpūst vislielāko burbuli, apmeklēt piepūšamās atrakcijas, just līdzi labajiem troļļiem muzikālajā rotaļizrādē «Troļļu neiespējamā misija». Tāpat arī ikviens tika aicināts iepazīties ar Viesīti, dodoties braucienā ar elektromobili, kā arī iesaistīties Viesītes baptistu draudzes rīkotajā akcijā “Skolas soma”, kas sniedza iespēju 1. - 5. klašu skolēniem, kuri deklarēti Viesītes novadā, saņemt skolas somas, kas piepildītas ar skolai vajadzīgām lietām.
     Jau no plkst. 12.00 biedrība «Sēlijas laivas» aicināja Viesītes novada iedzīvotājus un svētku viesus uz vides sakopšanas talku Viesītes mazajā ezerā. Apmeklējot vides talku, ikviens varēja uzzināt par saudzīgu būšanu dabā, doties Viesītes mazajā ezerā ar laivām, kā arī piedalīties Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra «Rāzna» spēlē «Ezera sakopšana», kur 8 cilvēku komandai kopīgiem spēkiem bija «jāizmakšķerē» viss liekais no ezera. Savukārt pavisam netālu, Viesītes stadionā, notika Latvijas 3. līgas Latgales reģiona futbola spēle starp Sēlijas Sporta skolu un FK «Kalupe».
Kad sakopšanas talka bija apmeklēta un Sēlijas Sporta skolas futbolisti -  atbalstīti, svētku apmeklētājiem bija iespēja atslābināties, izsmieties Viesītes kultūras pils koncertzālē, baudot Rūdolfa Blaumaņa joku lugu «No saldenās pudeles». To izrādīja izrāžu apvienība «Pannas teātris» ar brangu aktieru sastāvu: Zani Daudziņu, Daigu Gaismiņu, Aināru Ančevski, Mārtiņu Poču, Māri Bezmeru un citiem.
     Plkst. 17.00 vakara vadītāja Mārtiņa Ruska vadībā tika ieskandināta Viesītes pilsētas svētku svinīgā daļa – lielkoncerts. Ar sirsnīgiem sveicieniem svētkos savu uzrunu teica Viesītes novada pašvaldības priekšsēdētājs Alfons Žuks. Pēc kā sekoja grandiozā un emocijām bagātā koncertprogramma «Mikrofona aptaujas Zelta dziesmas», uzstājoties tādiem māksliniekiem kā Viktors Lapčenoks, Adrians Kukuvass, Uģis Roze, Jānis Paukštello, Dainis Skutelis, Mārtiņš Ruskis, Andris Ābelīte, Aija Vītoliņa, Kristīna Zaharova, Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Mārcis Auziņš, Juris Kristons, Modris Laizāns, Ivars Kalniņš. Koncertu vadīja leģendārie “Mikrofona aptaujas” veidotāji Lia Guļevska un Gunārs Jākobsons. Visu koncerta laiku klausītājs varēja būt kopā ar māksliniekiem un latviešu dziesmām, veldzējoties atmiņās, atceroties un baudot skaistās melodijas.
     Pēc skaistā koncerta tika pasniegti Viesītes Goda pilsoņa un Viesītes novada Goda pilsoņa pašvaldības apbalvojumi. Viesītes Goda pilsoņa apbalvojuma pasniegšana pilsētas svētkos ir ikgadēja tradīcija, un  pagājušogad tika aizsākta vēl viena tradīcija - godināt un paldies vārdus teikt arī novada ļaudīm – pagasta pārstāvjiem. Viesītes Goda pilsoņa nosaukums piešķirts Viesītes novada dzimtsarakstu nodaļas vadītājai un pašvaldības kancelejas vadītājai Dainai Vītolai, bet Viesītes novada Goda pilsoņa nosaukums – Valdim Banderam, Vitai Elksnei, Jānim Kolpakam un Jurijam Turļukam. Apsveicam!
       Svētku koncerts turpinājās ar muzikāliem sveicieniem. Pilsētas viesus priecēja koncertprogramma  “Mums paveiksies”, kurā apvienojušies Jānis Stībelis, Atis Ieviņš, Aija Vītoliņa un Normunds Pauniņš. Savukārt vakara ballīti iegrieza grupa «Galaktika», iedrošinot svētku apmeklētājus doties dejas ritmā. Bet svētku koncerta noslēgumā ikviens varēja baudīt un dziedāt līdzi grupas «Pērkons» dziesmām. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus par kultūras un izklaides vietas darbu uzsākšanas un beigu laiku, Viesītes pilsētas svētku svinības noslēdzās ar krāšņu svētku salūtu tieši pusnaktī.
     Paldies Viesītes kultūras pilij, muzejam “Sēlija”, Viesītes baptistu draudzei par atbalstu svētku organizēšanas procesā! Tāpat lielu paldies vēlamies teikt saimniecības pārzinim un viņa komandai par ieguldīto darbu gan pasākuma laikā, gan pirms tam! Liels paldies arī pārējiem iesaistītajiem svētku organizatoriem un visiem, visiem  apmeklētājiem! Jo tikai mēs kopā varam radīt lieliskus svētkus!
    Ar ierobežojumiem un izaicinājumiem, taču svētki ir izskanējuši un priecējuši gan mazus, gan lielus novadniekus un viesus. Tiekamies nākošgad!
 
Autores foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 mēneša

  viesītieš baig nogrambājuš.

  Atbildēt
 2. Viesis
  Viesis
  pirms 1 mēneša

  Nu jā. Svētki aizvadīti un saslimušie klāt. Svinam tik svinam, līdz atkal visu aizklapēs ciet. Svētkos distancēšanos ievērot nav iespējams.

  Atbildēt

Pievienot komentāru