Aizvadīts asariešu salidojums
Pēc E. Puleres sniegtās informācijas sagatavoja Lāsma Prande

11. augustā, kad visā Latvijā notika zaļumballes, 106 asarieši no tuvākām un tālākām vietām bija pulcējušies salidojumā, lai zaļumballes atmosfērā kavētos atmiņās par bērnu dienām, skolas gadiem, kolhozā, spirta brūzī vai citā darba kolektīvā nostrādāto laiku un kaimiņos kopā dzīvošanu. 
     Daļa bijušo asariešu devās uz Emsiņu kapiem, kur Edīte Pulere pastāstīja par to vēsturi. Klātesošie godināja skolas pārziņa Augusta Dūma, skolotāja Alberta Mickeviča, novadpētnieka Aiņa Jāņa Ērgļa, gleznotāja un fotomākslinieka Valda Kupra piemiņu, tad kultūras namā noskatījās prezentāciju par šiem ievērojamajiem cilvēkiem un par muižas apbūvi, vēlāk izstaigāja Asares centru, apstājoties pie pieminekļa Augškurzemes partizānu pulka karavīriem, klausoties ērģeļu skaņās un dziedājumā luterāņu baznīcā, pieminot represijas pret pagasta iedzīvotājiem pie piemiņas akmens, aplūkojot novadpētniecības ekspozīciju bijušajā feldšeru punkta ēkā, pārrunājot pils (tagad drupu) un pārējo muižas ēku vēsturi un likteni. 
      Salidojuma saviesīgo daļu Asares parkā vadīja kultūras nama vadītāja Madara Ozoliņa. Par pagasta vēsturi prezentāciju rādīja E. Pulere, pieminot baznīcas 195. gadadienu, vecās skolas 140. gadadienu un tās slēgšanu pirms 50 gadiem, kā arī 70. gadadienu kopš pirmo kolhozu – Mičurina vārdā nosauktā lauksaimniecības arteļa, l/a «Zemgale» Asares ciemā un l/a «Daines» Ancenē (toreizējā Rubenes pagastā) – dibināšanas. Ar klusuma brīdi tika godināti mūžībā aizgājušie asarieši, kuri 30 un vairāk gadus bija vadītāji, speciālisti vai darbinieki kolhozā, cehā un iestādēs. 
     Par pagastu šodien pastāstīja un atmiņu ugunskuru iededza pagasta pārvaldes vadītāja Evita Jasāne. Pašdarbnieki sniedza priekšnesumus: dziedāja Guna Lenša, skeču ar pagastā dzirdētiem izteicieniem rādīja dramatiskais kolektīvs un skatītājiem bija jāatpazīst šo teicienu autori, tad dejoja līnijdeju grupa, uzstājās tradīciju kopa «Čukurs». Priekš­nesumus pavadīja sirsnīgi aplausi. 
    Parkā netālu no Saules dobes par piemiņu no salidojuma dalībniekiem tika iestādīta dekoratīva kļava, kuru sagādāja Gita Liepa. To stādīt tika aicinātas vecākās dalībnieces Aina Āboliņa un Vanda Biltauere, taču cienījamo gadu dēļ viņas šo pienākumu uzticēja savām meitām Valdai Gavarei un Līgai Pakalnei. 
     Sāka stiprāk līt lietus, pārvietošanās uz kultūras namu prasītu laiku, jo grupas «Robežpunkts» muzikanti bija uzstādījuši instrumentus teltī, kas tika iegādāta par novada domes atbalstītajā projektā piešķirto finansējumu. Tāpēc tika sagādāta nojume, un zaļumballe varēja sākties. Valdīja sirsnīga un jautra atmosfēra, tika atsaukti atmiņā dažādi notikumi, skanēja joki, dzirkstīja humors, tikai izpalika līdzpaņemto fotogrāfiju ieskenēšana, kuras bija domāts skatīties uz ekrāna deju pārtraukumos, un citas aktivitātes. Kurš ar kurpēm, kurš ar basām kājām dejoja un leca, ka ūdens un dubļi šļakstījās uz visām pusēm, un smējās, ka izdullojušies uz nebēdu un tādu zaļumballi atcerēšoties vēl ilgi. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 11 mēnešiem

  Bildē skatoties, radās ideja, ka Asarē veiksmīgi varētu attīstīties starptautisks sekstūrisma bizness, jo vīriešu dzimtes cilvēku praktiski nav. Atvainojos par atklātību, bet liberālā kapitālisma un vārda brīvības laikā šāda domu izpausme nav nosodāma.

  Atbildēt
 2. zinātājs
  zinātājs
  pirms 11 mēnešiem

  Nezinu, kas tam pamatā, bet kolhoza laikus, kad asinskārais komunisms no cilvēkiem dzina ārā pēdējos spēkus, asarieši, redz,60ej atceras pozitīviem teikumiem.

  Atbildēt
 3. he he
  he he
  pirms 11 mēnešiem

  ja 60-tajos gados komunisms dzina pēdējos spēkus ārā, tad šodien izdzen pēdējos nervus.

 4. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 11 mēnešiem

  Lai atzīmē ko grib, var pat atzīmēt muižas laikus - ka tikai lustīgi svētki ar visu, ko tādās reizēs ir pieņemts darīt, arī īpaši stulbs. kautrīgi pieminēto.:DDD

  Atbildēt
 5. Es arī
  Es arī
  pirms 11 mēnešiem

  Nu viens garlaicīgs pasākums...

  Atbildēt

Pievienot komentāru