Akcija «Brīvprātīgais uz dienu» kļūst arvien populārāka
INESE ZONE

Arī šogad biedrība «Jēkabpils NVO resursu centrs» organizēja brīvprātīgā darba akciju «Brīvprātīgais uz 1 dienu», kas noritēja no 20. līdz 24. augustam. Brīvprātīgos uzņēma vairāk nekā 14 biedrībās un organizācijās. Akcijai bija pieteikušies gandrīz 100 dažāda vecuma brīvprātīgo. 
     «Jēkabpils NVO resursu centra» sabiedrisko attiecību speciāliste Maira Tropa informē, ka šogad visvairāk brīvprātīgo ir pieteikušies uz vakancēm, kas saistītas ar dzīvniekiem un viņu labklājību. Piemēram, biedrībā «Par ķepām» tika aizpildītas visas pieejamās vakances, pavisam iesaistīti 20 brīvprātīgie. Tāpat biedrībā «Ūsiņš», kur nodarbojas ar zirgkopību un jāšanas sporta treniņiem, uzņemts maksimālais skaits. Brīvprātīgo uzņemšanā iesaistās arī pašvaldības. Jau tradicionāli to aktīvi dara Jēkabpils dome un pašvaldības kapitālsabiedrības. Šogad piedalās arī Neretas un Pļaviņu pašvaldība. 
    Akcija «Brīvprātīgais uz 1 dienu» tiek rīkota, lai popularizētu brīvprātīgā darba ieguvumus un veicinātu brīvprātīgā darba domāšanas un kustības attīstību Vidusdaugavas reģionā. Skolēni un jaunieši, gūstot praktisku pieredzi, var pārliecināties, vai  viņi izvēlējušies piemērotu nākotnes profesiju,  bet ikviens –paveikt labus darbus, iegūt jaunas prasmes, zināšanas un kontaktus.
     Biedrības «Par ķepām» pārstāve Laima Bebre BD pastāstīja, ka brīvprātīgie, kas bijuši skolas vecuma bērni, tīrījuši kaķu mājas, nomainījuši pakaišus un  izvietojuši tīrus barības traukus. 
    – Bērni bija ļoti zinoši par mūsu biedrības darbu. Zināja, ko nozīmē tas, ka kaķis ir iezīmēts ar nocirptu auss galiņu, tātad viņš ir sterilizēts. Zināja, kāpēc tas ir svarīgi, kāpēc kaķi ir vajadzīgi pagrabos, kur ķer peles. Daži bērni pie mums akcijā bija arī pagājušogad.  Daudzi no viņiem stāstīja, ka viņi iekrāj naudu un tad ar vecāku atļauju pērk par to barību un nes uz kaķu mājām. Pēc darba mēs saviem mazajiem brīvprātīgajiem pateicāmies, uzcienājot viņus ar našķiem, – stāsta L. Bebre. 
     Akcijā iesaistās arī pieaugušie. Tā Igors devās uz SIA «JK Namu pārvalde», kur iepazina avārijas dienesta dežuranta, elektriķa un remontstrādnieka darbu. Vēl viena no Jēkabpils  pašvaldības iestādēm, kas uzņēma brīvprātīgos, bija SIA «Jē­kabpils pakalpojumi» pārziņā esošā  Jēkabpils dzīvnieku patversme. Četri brīvprātīgie uzkopa patversmes teritoriju, veda pastaigās suņus, kopa un pabaroja kaķus.
     Šogad biedrības  akcijā iesaistījās arī jauni brīvprātīgo uzņēmēji, un viens no tiem bija biedrība «MC brīvības gari». Biedrības mērķis ir motokustības popularizēšana, kā arī veselīga dzīvesveida atbalstīšana. Jēkabpils NVO resursu centra mājaslapā biedrības projektu koordinators Rolands Ne­kozs stāsta, ka brīvprātīgos šogad izlēma uzņemt, lai piesaistītu sabiedrības uz­manību abiem šiem mērķiem. «MC brīvības gari» brīvprātīgajiem piedāvāja veikt nelielus remontdarbus biedrības telpās, bet pēc tam draudzīgā gaisotnē pārrunāja to, kā biedrība darbojas, kā arī izvizināja brīvprātīgos ar motocikliem pa Jēkabpili. «MC brīvības gari» šogad darbojās četri brīvprātīgie, un visi ir gandarīti par iespēju iepazīt biedrības darbu un braucienu ar motocikliem.
   28. augustā Jēkabpils do­mē notika akcijas «Brīv­prātīgais uz 1 dienu» noslēguma pasākums, kurā tika uzklausīti brīvprātīgo un viņu uzņēmēju iespaidi, un pašvaldība godināja brīvprātīgos un akcijas organizatorus.
   Biedrība «Jēkabpils NVO resursu centrs» skolēnu rudens brīvdienās plāno jauniešiem piedāvāt brīvprātīgā darba akciju «Jauns un brīvprātīgs» Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras administrētā projektā «#runaarmanijekabpils». Informācijai var sekot mājaslapā www.jekabpilsnvo.lv un sociālajos tīklos. Ar biedrību var sazināties, rakstot nvoresursi@inbox.lv vai zvanot 26548737 un 29449622. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 10 mēnešiem

  Tas lab, nevajadzes Latvija ievest darbsspēk no Ķīn un Vjetnam.

  Atbildēt
 2. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 10 mēnešiem

  Valsts un pašvaldību iestādēs tiešām jebkurš būtu ar mieru brīvprātīgi pastrādāt, bet privātā sektorā nē un nē. It kā tur būtu citādi cilvēki vai kādi marsieši.

  Atbildēt
 3. nu nu
  nu nu
  pirms 10 mēnešiem

  Nu nemuld, nemuld. Otrdien lsbā un darbīgā noskaņojumā braukšu savai draudzenei palīgā kartuškus pārlasīt.

Pievienot komentāru