Akcija «Dzīvo vesels» iegūst starptautisku atbalstu
INESE ZONE

Labdarība akcija «Dzīvo vesels» šogad no 11. līdz 13. decembrim Jēkabpilī notiks jau ceturto reizi. Akcijas laikā ārsti Jēkabpils reģionālajā slimnīcā sniegs bezmaksas konsultācijas un nodrošinās nepieciešamās ķirurģiskās manipulācijas. Labdarības akciju «Dzīvo vesels» organizē Jēkabpils pašvaldība sadarbībā ar traumatologu-ortopēdu, locītavu mazinvazīvās endoskopiskās ķirurģijas speciālistu Kasparu Ūdri, Jēkabpils reģionālo slimnīcu un nodibinājumu «Jēkabpils slimnīcas atbalsta fonds». 
       Preses konferencē par gaidāmo akciju informēja domes un Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadība un K. Ūdris. Akcijas norisi finansiāli atbalsta Jēkabpils dome, novadu pašvaldības un uzņēmēji. Pērn būtisku at­balstu akcijai sniedza Ap­vienoto Arābu Emirātu vēstniecība. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informē, ka 29. oktobrī tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstnieci  Latvijā Hananu Halfanu Obaid Ali Al Mad­hani (H.E. Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani), lai pārrunātu atbalstu un savstarpējo sadarbību labdarības akcijā «Dzīvo vesels».
     – Man ir prieks, ka akcija norit jau ceturto gadu. Kat­ru gadu rodas arvien jauni atbalstītāji. Liels paldies Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecībai un vēstnieces kundzei. Viņi arī šogad at-balstīs akciju ar vēl lielāku finansējumu un sola būt mūsu stratēģiskie partneri arī turpmāk. Tāpat ir prieks, ka akcijas iniciators Kaspars Ūdris tieši Jēkabpili ir izvēlējies par tās norises vietu. Ir redzams, ka iecere gūst arvien lielāku iedzīvotāju un atbalstītāju atsaucību. Šo­gad tai jau ir starptautisks skanējums, jo piedalīsies mediķi no Ukrainas, Krievijas un Lietuvas, – sacīja Aivars Kraps.
     Kaspars Ūdris arī pauda gandarījumu būt Jēkabpilī un turpināt akciju, ko labi izdevies organizēt sadarbībā ar pašvaldību un Jēkabpils reģionālo slimnīcu.
– Šogad piedalīsies kolēģi un draugi no citām valstīm, kas, zinot mani un dzirdot par šo notikumu, priecājas atbalstīt pasākumu. Ja izdosies ierasties vi­siem speciālistiem, tie būs 12 mediķi. Būs arī podologa konsultācijas, un iesaistīsies arī palīgpersonāls. Plānotas 300 līdz 350 konsultācijas un ap 20 operācijas ķirurģijā un traumatoloģijā, – informēja Kaspars Ūdris. 
     Mediķu personāls, kas piedalīsies akcijā no Latvijas, ir: traumatologi-ortopēdi Kaspars Ūdris (Jēkabpils reģionālā slimnīca), Aldis Šperliņš (Jēkabpils reģionālā slimnīca), Aigars Vugulis, Dmitrijs Kirejevs; ķirurgs Jānis Danevičs (Jēkabpils reģionālā slimnīca); anesteziologi – Āris Graudiņš un Edīte Meldere (Jēkabpils reģionālā slimnīca); podoloģe Anete Meinarte. No Lietuvas plāno ierasties traumatologs-ortopēds Viktors Jermolajevs, no Ukrainas traumatologi-ortopēdi Ruslans Sergijenko, Anna Sergijenko (traumatoloģe un ultrasonoskopijas speci­āliste) un Maksims Golo­vaha, bet no Krievijas traumatologs-ortopēds Oļegs Miļe­ņins. Piedalīsies arī ārstu palīgi no Ogres, Rīgas un Sal­dus un operāciju māsas no Jēkabpils un Jelgavas. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps sacīja, ka pašvaldība gādās, lai viesmediķi tiktu nodrošināti ar naktsmītnēm, kā arī par transportu no Rīgas līdz Jēkabpilij. 
      Jēkabpils reģionālās slim­nīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova pateicās K. Ūdrim par viņa dedzību, kas akcijai piesaistījusi arī citus dalībniekus. Viņa sacīja, ka īpaši patīkami esot tas, ka K. Ūdris savu pro­fesionālo darbību saistījis arī ar Jēkabpils slimnīcu. Tāpat M. Meļņikova par sadarbību pateicās Jēkabpils pašvaldībai. 
     – Pirmā akcijas diena būs veltīta konsultācijām, kad atlasīs pacientus operācijām nākamajās dienās. Taču gribu brīdināt potenciālos pacientus, ka viņiem jābūt gataviem veikt operāciju jau nākamajā dienā. Ja tas nav iespējams, tad lūdzam cilvēkus laikus atteikties, lai ne­samazinātu iespēju citiem izmantot akcijas piedāvājumu. Tuvojoties akcijas norisei, sniegsim papildu informāciju un ziņosim par tālruni, pa kuru varēs pieteikties konsultācijām. Plānojam, ka to varēs darīt no 27. novembra līdz 9. decembrim, lai pieteikšanās laiks būtu pietiekoši garš, – informēja Margarita Meļņikova. Tāpat kā iepriekš, bezmaksas konsultācijas, operācijas un podologa pakalpojumi akcijas laikā būs pieejami sociāli mazaizsargātām trūcīgām personām, pensionāriem, invalīdiem un politiski represētajiem. 
    Konsultācijas un operācijas būs pieejamas saistībā ar traumatoloģiskām un ķirurģiskām problēmām. Pacienti var pieteikties ne tikai no Jēkabpils, bet arī no novadiem.
    Gandarījumu par akcijas veiksmīgu turpinājumu izteica arī Jēkabpils slimnīcas valdes loceklis Renārs Put­niņš.
     – Jaunā valde tikai nupat būs nostrādājusi pirmās 100 dienas. Mēs nācām ar moto uzlabot esošo un ieviest jaunas vēsmas, bet ir arī svarīgi nesabojāt to, kas ir labi uzsākts, un akcija «Dzīvo vesels» ir viena no tādām lietām, – sacīja Renārs Put­niņš. 
     Jēkabpils dome šogad budžetā akcijai ir atvēlējusi 5 000 eiro. Uz sadarbību aicināti arī apkārtējie novadi, un Jēkabpils un Aknīstes novada domes jau esot piekritušas sniegt finansiālu atbalstu. Tāpat tiks uzrunāti uzņēmēji. Kaut arī mediķi akcijas laikā strādā bez maksas, operācijas prasa izdevumus. Pērn akcijas nolūkiem tika izmantoti 19 000 eiro. Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola sacīja, ka akcija ir labs piemērs sadarbībai gan starp dažādiem speciālistiem, gan pašvaldībām, un aicināja šo iespēju izmantot arī novadu iedzīvotājus, jo tas atbilst Jēkabpils kā reģionālas slimnīcas darbības principiem.
 
     Jēkabpils pašvaldība un Jēkabpils reģionālā slimnīca aicina finansiāli atbalstīt labdarības akcijas norisi, veicot ziedojumu: nodibinājums «Jēkabpils slimnīcas atbalsta fonds», reģistrācijas nr. 40008199604, konts: Luminor/ AS DNB banka, konta nr. LV25RIKO0002013276462.
Ziedojuma mērķis: akcija «Dzīvo vesels».
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru