Aknīstē durvis ver SPA centrs
ILZE BIČEVSKA

Patlaban noslēguma stadijā ir SPA centra izveidošana Aknīstē. Jaunā pakalpojuma vieta būs turpat, kur jau daudzus gadus atrodas Sorokinu ģimenes īpašums – kafejnīca «Kalniņā», tepat arī ir jau pirms vairākiem gadiem tapusī viesnīca, pagrabstāvā atrodas nesen izveidotā fitnesa zāle, kam blakus kā jaunākā pakalpojumu vieta pievienojies arī SPA centrs. Kopumā padomāts par veselu viesmīlības pakalpojumu kompleksu: ēdināšana, izmitināšana, sporta nodarbības un relaksācija. 
    Vēl ir attīrīta un labiekārtota ainaviska teritorija aiz kafejnīcas, kur pie pirms dažiem gadiem izraktā dīķa top āra atpūtas vieta – teritorija piknikam, kempinga namiņi, bērnu rotaļu laukums. Kā stāsta Jurijs Sorokins, te plānots arī uzbūvēt laipu virs ūdens, kur būs sauļošanās zviļņi, tāpat sakoptajā un ainaviski glītajā paugurainajā vietā apmeklētājiem būs iespējas ierīkot telšu, ugunskura un atpūtas vietas. Jau ir uzstādītas šūpoles, izlikti āra galdiņi un soli. Dīķī saimnieki ielaiduši arī zivis, un, kā Jurijs piezīmē, šo lielisko iespēju tikt pie zivīm kā pirmie «klienti» jau esot novērtējuši… arī pāris gārņi. Ir ieguldīts liels darbs, sakārtojot teritoriju aiz kafejnīcas un viesnīcas ēkas, ierīkojot bruģētu stāvlaukumu, kur, sēžot uz tā malā izvietotajiem soliņiem, var vērot paugura ielejā esošo ūdenskrātuves rāmumu un visas apkārtnes ainavu.
    Pašu biznesā strādā praktiski visa ģimene, un līdz ar to atpūtai domātais komplekss šajā mazpilsētā faktiski uzskatāms par ģimenes uzņēmumu. Tajā pašā laikā te katram ir sava atbildības joma, un fitnesa zāle ar SPA centru ir dēla Alena Sorokina ideja un realizācija. Protams, arī vecāki nav lieguši savu padomu un atbalstu.  
   Fitnesa zāles jeb sporta centra «RealFitness» izveide ir Alena izlolota, jo viņš ir C kategorijas fitnesa treneris. 
    – Pasniegt sporta nodarbības es mācījos speciālos kursos, vēl man ir arī komerc­darbinieka izglītība. Jā, gan mani vecāki Inese un Jurijs, gan es un māsas Karīna un Agnija visi tepat vien strādājam, esam vietējie uzņēmēji. Protams, kā jau dzīvē, arī mēs neiztiekam bez savām domstarpībām, bet lieliski saprotam, ka mums patiesi ir paveicies ar spēcīgiem vecākiem, kuri mums devuši spēcīgu atspērienu biznesā, – stāsta Alens Soro­kins. 
    Nauda gan SPA centram, gan pirms tam fitnesa zālei iegūta, rakstot LEADER projektus. Ar šīs programmas atbalstu 2019. gadā tika izveidots sporta centrs «RealFitness», bet šā gada un jaunākais projekts saucas «SPA un fiziskās labsajūtas pakalpojumi Aknīstē» (LEADER programmas nauda projektiem dota 70% apmērā, pārējais – pašu ieguldījums). Alens stāsta, ka viņš esot domājis par savu fitnesa centru, vēl būdams nepiln­gadīgs. Nu, divdesmit viena gada vecumā, Alens jau var darīt lietas ģimenes biznesā patstāvīgi. «RealFit­ness» zālē ir visa veida brīvie svari, hanteles, stieņi ar smaguma ripām, trenažieri, kardiotenažieri, nesen pievienoti vēl papildu trenažieri. 
    Pēdējais veikums – SPA centrs – tapa sarežģītā laikā, pagājušajā gadā, kad jebkuru biznesu, bet jo sevišķi ēdināšanu un viesmīlību daudzviet valstī bremzēja vai pat apstādināja pandēmijas uzliktie ierobežojumi. Sorokini šo piespiedu dīkstāvi izmantoja ražīgi un paplašināja savu biznesa piedāvājumu. Vai tas nav pārāk liels atvēziens tādai mazpilsētiņai kā Aknīste? Alens domā, ka viss notiek vietā un laikā, jo jau pirms pandēmijas viņš bija izveidojis savu klientu loku, sniedzot iespējas nodarboties ar fitnesu tiešsaistē. 
   – Vadu nodarbības tiešsaistē ar feisbuka un instagrama palīdzību. Laika gaitā šajos sociālajos tīklos esmu ieguvis gana sekotāju. Tie ir visu vecumu cilvēki (manu vienaudžu gan ir mazāk). Kad strādājām klātienē, tad nodarbības vairāk apmeklēja sievietes, bet, tiešsaistes nodarbībās vairāk ir vīriešu, – stāsta Alens.
   Arī par SPA klientu trūkumu viņam nav bažu, jo jau tagad esot interese, kad varēs ar vingrošanu nodarboties klātienē, kad būs atvērts SPA. Tāpat kā vingrošanas zāli izmanto gan vietējie, gan atbraukušie no tālākām vietām, tajā skaitā no Jēkabpils, tāpat uzņēmējs zina, ka noteikti būs interesenti, kuri  vēlēsies izbaudīt SPA pieejamo pirti, turku saunu, džakuzi, limfodrenāžas rulli, vaksācijas kabinetu un atpūtas telpas. Plānotas arī masāžas.
– Vēl tikai pēdējie darbiņi, un drīz viss notiks, – stāsta Alens un Jurijs, izrādot vienotā stilā iekārtotās pagrabstāva telpas. Alens lēš, ka SPA centrā vajadzēs trīs darbiniekus, un līdz ar to patlaban galvenais uzdevums – sameklēt speciālistes. 
   – Ceram uz to, ka drīz uzlabosies epidemioloģiskā situācija. Cilvēki, noguruši no ierobežojumiem, vēlēsies atpūsties un arī aktīvi padarboties. Piedāvājumu esam sagatavojuši labu, klienti mūs zina, mūs nebaida nekāds mazpilsētas sindroms. Jēkabpils atrodas pusstundas braucienā, līdz mums tagad var gana labi atbraukt pa asfaltētu šoseju. Ir ieguldīts, lai šis piedāvājums būtu gana daudzveidīgs, tagad tikai jāstrādā, – teic Alens Sorokins. l
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru