Aknīstes novadā aicina uz suņu čipēšanu un runču sterilizāciju
Sagatavoja I. Bičevska

Aknīstes novada pašvaldība aicina novada suņu īpašniekus atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem «Mājdzīvnieku turēšanas noteikumi Aknīstes novadā» un normatīvajiem aktiem implantēt savos suņos mikro­shēmu un tos reģistrēt Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. 
    Novadā pēdējā laikā palielinājies klaiņojošo dzīvnieku skaits. Būs reids sadarbībā ar dzīvnieku patversmi «Mežavairogi», ar ko ir noslēgts sadarbības līgums par novada teritorijā klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu. Klaiņojošā mājdzīvnieka īpašnieku sauks pie administratīvās atbildības.
   Aknīstes novada pašvaldība atbilstoši Veterinārme­dicīnas likuma prasībām, lai samazinātu klaiņojošo un bezsaimnieka mājdzīvnieku pavairošanos pagastu teritorijās, organizē bezmaksas mājdzīvnieku (runču) sterilizācijas akciju. 
   10. februārī laikā no pulksten 10.00 līdz 12.00 tā būs Asares pagasta «Vec­muižā». 17. februārī šajā pašā laikā Gārsenes pagasta «Gāršās» un 24. februārī – Aknīstē, Pasta ielā 4, vetārstes V. Kancānes praksē. Krauju iedzīvotājiem lū­gums sa­vus runčus vest uz Gārse­nes pagasta «Gāršām» 17. februārī. 
    Pašvaldība cer uz novada iedzīvotāju atbalstu.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Dace
  Dace
  pirms 6 mēnešiem

  Kāda dīvaina un bezjēdzīga akcija...kaķēni dzimst kaķenēm nevis runčiem. Kādam gribas nopelnīt un kādam gribas ievilkt ķeksīti, ka kaut kas tiek darīts...

  Atbildēt
 2. Bulterjers
  Bulterjers
  pirms 6 mēnešiem

  Protams, ka bezjēdzīga akcija. Ja nebūs runču, , kaķenes atdosies suņiem, āpšiem vai jenotiem, līdz ar to dzimstībavienalga nemazināsies nemazināsies.

 3. @olbojobi
  @olbojobi
  pirms 6 mēnešiem

  Ātrāk reforma citādi jau aiziet līdz vājprātam.

  Atbildēt
 4. Jurka
  Jurka
  pirms 5 mēnešiem

  Savu runcīti pat netaisos kastrēt, lai izbauda pilnībā kaķa dzīvi!! Tādus likumus laikam paši kastrāti pieņem.

  Atbildēt
 5. fu
  fu
  pirms 5 mēnešiem

  Tos gudriniekus pašus vajag izrūnīt.

  Atbildēt

Pievienot komentāru