Aknīstes novadā daļai skolēnu piegādā siltas pusdienas
ILZE BIČEVSKA

Aknīstes novada dome, vadoties pēc  Izglītības un zinātnes ministrijas ieteikumiem, aprīļa sākumā ieviesa trūcīgo, maznodrošināto iedzīvotāju un daudzbērnu ģimeņu bērnu skolas brīvpusdienu kompensēšanu, 31 audzēknim ik darba dienu piegādājot siltas pusdienas dzīvesvietā. 
   Tās saņem bērni, kuru dzīvesvieta deklarēta novadā neatkarīgi no apmeklētās mācību iestādes. Klātienes mācību laikā skolā pašvaldības apmaksātas brīvpusdienas saņēma visi audzēkņi no 1. līdz 12. klasei. 
    -Tobrīd bija tāds ministrijas uzstādījums, kas liedza dod pārtikas kartes vai ko tamlīdzīgu, un mēs pieņēmām šādu lēmumu. Pusdienas gatavo kafejnīca „Kalniņā”, uzņēmējs, kurš arī klātienes mācību laikā veica ēdināšanas pakalpojumu Aknīstes vidusskolā. Līdz ar to nebija jāveic jauns iepirkums, kā arī šādā veidā darbs tiek piedāvāts vietējam uzņēmējam. Savukārt piegāde notiek ar pašvaldības transportu, un pusdienu porcijas speciālā iepakojumā tiek izvadātas divu stundu laikā, - stāsta Aknīstes novada Sociālā dienesta vadītāja Lidija Deksne. Viņa arī informē, ka daļa šā pakalpojuma potenciālo saņēmēju (daudzbērnu ģimenes) no siltu pusdienu piegādes skolēniem mājās atteikusies. 
    -Katrs rīkojas pēc saviem apsvērumiem, tās ir cilvēku tiesības. Mēs par atteikuma iemesliem informēti neesam. Savukārt pusdienu saņēmēji par ēdiena kvalitāti nav sūdzējušies. Ja ārkārtas situāciju neatcels līdz mācību gada beigām, šādu praksi turpināsim, - stāsta L. Deksne.
 
Foto ir tikai ilustratīva nozīme
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru