Aknīstes novadā patlaban ir visaugstākais saslimšanas rādītājs ar Covid-19
ILZE BIČEVSKA

Jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka Aknīstes novadā patlaban ir vislielākais to personu, kam konstatēta infekcija ar Covid-19, četrpadsmit dienu kumulatīvais rādītājs. Aknīstes novadā uz 25. novembri tie bija 35 saslimušie. Līdz ar to Ministru kabinets apstiprinājis grozījumus rīkojumā «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu», kas vairākos Latvijas novados, t.sk. arī Aknīstes novadā, paredz papildu epidemioloģiskos ierobežojumus, papildu drošības pasākumus, jo īpaši skolās. 
Noteikumi paredz šajās pašvaldībās ar paaugstināto saslimstības rādītāju pārtraukt izglītības procesa norisi klātienē. Skolotājiem stundās un skolas telpās jānēsā sejas maskas. 
 
Aknīstē attālināti mācīsies 5. un 6. klases 
– Ar piektdienu attālināto mācību procesu uzsāk piektās un sestās klases, bet 1.– 4. klases turpinās klātienes mācības, jo mēs skolā šiem audzēkņiem varam nodrošināt vajadzīgo platību klases telpās, – stāsta Aknīstes vidusskolas direktore Aija Voitiške
Direktore stāsta, ka jau no paša mācību gada sākuma skolā tika ievēroti stingri drošības pasākumi, kā, piemēram, netika pieļauta skolas personālam vai audzēkņiem nepiederošu personu atrašanās mācību iestādē, tika ievērotas vajadzīgās higiēnas prasības u.tml. A. Voitiške uzslavēja skolēnu vecāku apzinīgumu, kuri operatīvi ziņoja skolai, ja viņu bērnam parādījās kaut mazākās saaukstēšanās pa­zīmes, un skolēns nekavējoties pārtrauca mācību iestādes apmeklēšanu. Līdz šim ir bijuši pieci šādi gadījumi. Tāpat direktore uzteica lietišķo un efektīvo skolas, bērnu vecāku un ģimenes ārstu savstarpējo sadarbību šajos gadījumos. 
– Bija atsevišķi audzēkņu vecāki, kuri ar septembri ieviestos ierobežojumus sākumā uztvēra ar nesapratni. Tagad šie paši vecāki atzīst, ka tas tomēr ir bijis pareizi, – piezīmēja skolas direktore. 
Attālināto mācību režīma pieredze Aknīstes vidusskolā iegūta jau pavasara ārkārtas situācijas  laikā, un pašreizējie ierobežojumi jaunus pārsteigumus vai grūtības neesot sagādājuši. 
– Dažas lietas vajadzēja pieslīpēt un uzlabot, piemēram, vēlreiz veicām aptauju skolēnu vecāku vidū par digitālo ierīču pieejamību, un atklājās, ka vienam skolēnam datora mājās nav. Skola nekavējoties šim au­dzēknim sagādāja stacionāro datoru. Tika sekots, lai skolēni savos tālruņos ielādē darbam vajadzīgās lietotnes. Skolotāji patlaban strādā «Zoom» un «uzdevu-mi.lv» platformās, bet tuvākajā laikā plānojam kā pilotskola iekļauties arī e-klases jaunajā mācību platformā, jo ir svarīgi nodrošināt, lai šīm vietnēm varētu piekļūt tikai reģistrētie lietotāji – skolēni un skolotāji. Jā­uzsver fakts, ka mūsu skolas pedagogi ir gana zinoši darbā ar šīm mācību platformām, jo skolotājiem ir labas informācijas tehnoloģiju prasmes. Mācības «Zo­om» pārsvarā notiek tiešsaistes režīmā, atsevišķi mācību materiāli skolēniem pieejami ierakstā  «fai-liem.lv». Diemžēl atsevišķās novada apdzīvotajās vietās nav pietiekošs interneta pārklājums, un līdz ar to mācības tiešsaistes režīmā ir apgrūtinātas. Šie skolēni darba uzdevumus saņem papīra formātā, – stāsta Aknīstes vidusskolas direktore Aija Voitiške. 
 
Pašvaldība joprojām nav saņēmusi konkrētas SPKC norādes
Novada pašvaldības va­dītāja Vija Dzene oficiālu informāciju par saslimšanas izcelsmi un pieauguma ie-mesliem BD nevarēja sniegt, jo SPKC pašvaldībai to joprojām nav sniedzis. 
– Man ir jautājuši iedzīvotāji, un es esmu trīs reizes zvanījusi uz SPKC, kur saņēmusi atbildi, ka, ja centrs uzskatīs par vajadzīgu pašvaldībai sniegt konkrētu informāciju vai norādes, tad tas to arī darīs, – sacīja Vija Dzene. Līdz ar to viņa nevarēja ne apstiprināt, ne noliegt  citviet izskanējušo informāciju par to, ka viena no iestādēm, kur lielākā apmērā notikusi inficēšanās ar Covid-19, ir  Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca. 
Attiecībā uz pašvaldības veikumu skolas dzīves organizēšanā attālināto mācību laikā domes priekšsēdētāja BD pastāstīja, ka skolēniem, kuri līdz šim mācījās no mā­jām, ik darba dienu tiek piegādātas siltas pusdienas, ko gatavo vietējā kafejnīca «Kalniņā», uzņēmums, ar kuru par šo pakalpojumu noslēgts līgums. Pusdienu porcijas tiek piegādātas norunātajos punktos, kur tos bērni vai viņu vecāki saņem. Kā stāstīja V. Dzene, tāpat kā pavasarī, arī patlaban ir vairākas ģimenes, kuras no šīm silto pusdienu piegādēm atsacījušās, norādot, ka tās viņiem nav vajadzīgas.  
Uz jautājumu par iespējamiem pārkāpumiem iedzīvotāju vidū attiecībā uz sejas masku nenēsāšanu sabiedriskajās vietās pašvaldības vadītāja sacīja, ka ziņu par šādiem pārkāpumiem, piemēram, no pašvaldības policijas puses neesot. Aknīstes bērnudārzs turpina darbu, taču te audzēkņu vecāki dārziņā ielaisti netiek, bērni jau pie dārziņa durvīm tiek nodoti audzinātāju rīcībā. Attiecībā uz Aknīstes Bērnu un jauniešu centra un Jēkabpils Mākslas skolas filiāles darbību, izdots pašvaldības vadītājas rīkojums, ar kuru noteikts, ka šajās interešu izglītības iestādēs arī mācības noritēs attālināti. 
 
Psihoneiroloģiskajā slimnīcā patlaban slimi 16 pacienti un19 darbinieki
– Jā, kopš oktobra mūsu ārstniecības iestāde ir saskārusies ar šo infekciju, un pat­laban (25. novembra rītā – aut.) Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā saslimuši ir 16 pacienti (vienas nodaļas ietvaros) un 19 darbinieki. Savukārt astoņi darbinieki patlaban atrodas pašizolācijā kā inficēto kontaktpersonas. Tuvākajā laikā mēs uzzināsim, vai četrpa­dsmit saslimušie mūsu slimnīcas pacienti  jau ir veseli vai vēl nav. No iepriekš saslimušajiem darbiniekiem daļa jau pamazām atgriežas darbā. Saslimušajiem īpaši smagi simptomi nav novēroti, vienīgi divi inficētie pa­cienti no jau minētās mūsu slimnīcas nodaļas, pēc manā rīcībā esošās informācijas, patlaban pārvesti uz Dau­gavpils, divi – uz Jēkab­pils reģionālo slimnīcu, – stāsta VSIA «Ak­nīstes psihoneiroloģiskā slimnīca» valdes priekš­sēdētāja Ilga Ģile
Psihoneiroloģiskajā slimnīcā patlaban strādā 315 darbinieki un ir 332 pacienti. Uz jautājumu, kas varēja šo infekciju slimnīcā ienest, valdes priekšsēdētāja atbild, ka tas grūti nosakāms, jo slimnīcas darbinieki nāk no dažādām apdzīvotajām vietām, tajā skaitā arī no Jē­kabpils. Patlaban psihoneiroloģiskajā slimnīcā ik pa septiņām dienām tiek veikta darbinieku un pacientu testēšana gan ar siekalu, gan ar nazālajiem testiem. 
– Tā ka situācija tiek pieskatīta. Patlaban tā būtu vērtējama kā salīdzinoši stabila,  bet, protams, jāsaprot, ka viss var mainīties burtiski vienas dienas laikā, – stāsta valdes priekšsēdētāja. 
Dienas  beigās I. Ģile sniedza aktuālāko informāciju par saslimušajiem Ak­nīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā. 
– Jau 26. novembrī no 19 saslimušajiem darbiniekiem, pēc jaunākajām SPKC vadlīnijām, par inficētiem vairs būs uzskatāmi tikai četri. Vēl vēlos pastāstīt, ka darbinieku vajadzībām slimnīca nodrošinājusi bezmaksas dienesta viesnīcu, kuras pakalpojumus tie arī izmanto, jo nevēlas pakļaut inficēšanās riskam  savus ģimenes locekļus. Mēs tā darām, jo vē­lamies, cik iespējams, pa­sargāt savus darbiniekus. Un pieminētajā nodaļā, kur patlaban saslimuši šie 16 pacienti, jaunus neuzņemam, bet esošos pagaidām neizrakstām, – precizēja VSIA «Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca» valdes priekšsēdētāja.            
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. Jūs to savu mājaslapu pieskatiet?
  Jūs to savu mājaslapu pieskatiet?
  pirms 4 mēnešiem

  Pilns ar skolnieciņa komentāriem. vai ta lapas moderators guļ? Un tu skolnieciņ ej un piesakies rindā uz šito Aknīstes slimnīcu. Tev galva jāārstē nopietni.

  Atbildēt
 2. Moderators trešajā paaudzē
  Moderators trešajā paaudzē
  pirms 4 mēnešiem

  Lai tak skolnieciņš raksta. Nau jau nekādas rupjības. Varbūt viņam nav ar ko parunāt.

 3. TIKAI
  TIKAI
  pirms 4 mēnešiem

  Nekādu morālo kaitējumu skolnieciņa komentāri nerada, lasīt nevienam nav spiesta lieta, var piekrist vai nepiekrist skolnieciņam tas ir individuāls jautājums. Dievturība nav nekas nosodāms.

 4. Tas gan
  Tas gan
  pirms 4 mēnešiem

  Skolnieciņš nav pie pilna rubļa. Tā nav nekāda Dievturība. Nabaga cilvēciņš un viņa piederīgie.

 5. Tā gan!
  Tā gan!
  pirms 4 mēnešiem

  Domāju, ka neviens sakarīgs cilvēks, jau ieraugot skolnieciņa niku, viņa vēstījumus, ko viņš tiražē te vienā, te otrā portālā, nelasa. Tā nav dievturība, tā ir kaut kāda individuāla pseidoreliģija.

  Atbildēt
 6. A
  A
  pirms 4 mēnešiem

  Cenzūra nav pieļaujama! Punkts

 7. cenzūra
  cenzūra
  pirms 4 mēnešiem

  Skonieciņ, nečakarē smadzenes!

Pievienot komentāru