Aknīstes novada svētkos izklaidē bērnus, uzņem ciemiņus un klausās koncertus
ILZE BIČEVSKA

Aizvadītās nedēļas no­galē savus  svētkus svinēja Aknīstes novads. Dienu iepriekš – 13. jūlijā – pasākumi par godu novada svētkiem noritēja Asares un Gārsenes pagastā, kur Gārsenē ar koncertu uzstājās dziedošā Manguļu ģimene, bet Asarē koncertēja Arvīda Žilinska Jē­kabpils Mūzikas skolas Ak­nīstes filiāles audzēkņi.
Novada svētku programmā īpaša vieta bija atvēlēta bērnu izklaidēm: sacensībām atrakcijām, koncertšovam. Kā stāsta pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Prande, spītējot lietum, kas šajā dienā cītīgi centās traucēt svētku norisi, bērni čakli piedalījās vienā no pasākumiem – velosacensībās, kur ikviens varēja tikt gan pie diploma, gan garda saldējuma. 
– Laikā ap novada svētkiem uz vairākām dienām pie mums ciemos bija atbraukusi mūsu sadraudzības pilsētas Bialogardas (Polija) pašvaldības deputātu un pašvaldības darbinieku delegācija piecu cilvēku sastāvā ar mēru Kšištofu Bagisnki (Krzysztof Bagiński) priekšgalā. Viesi no Bialo­gardas iepazinās ar novadu, kā arī apskatīja M. Rotko centru Daugavpilī, paciemojās pie zirgkopjiem Krāslavas novadā un apskatīja arī otras mūsu sadraudzības pilsētas – Jodupes – tuvumā esošo apskates objektu – Ilzenbergas muižu. No Ak­nīstē redzētā ciemiņi visvairāk uzteica renovēto vidusskolas stadionu, – stāsta L. Prande.
Šogad svētku uzrunu novada iedzīvotājiem un ciemiņiem teica domes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Vanags. Svētku gājienā visplašāk bija pārstāvēta Aknīstes vidusskola, bet netrūka arī dalībnieku no vietējā Bērnu un jauniešu centra, bērnudārza un citām pašvaldības iestādēm. 
– Šogad laika apstākļi bija nolēmuši mūs pārbaudīt: pēc tveices dienas sākumā sākās pamatīgs lietus, kas uz brīdi pat aizkavēja gājiena sākumu. Tomēr viss notika kā ieplānots, arī divas stundas ilgais koncerts brīvdabas estrādē, kur līdztekus vietējiem pašdarbības kolektīviem uzstājās arī divi agrākie aknīstieši: Kristīne Vanaga un Sandis Kiops. Katrs no viņiem izpildīja trīs dziesmas. Jāpiezīmē, ka viena no tām – Kristīnes izpildītā – bija pirmatskaņojums, veltīts viņas mātei, mūsu senioru deju kolektīva «Dejotprieks» vadītājai Ainai Deksnei. Savukārt S. Kiops citu starpā izpildīja arī savu hitu «Pīlādžoga», – stāsta L. Prande. 
Novada svētku laikā tālāk tika nodota Tautas saimes grāmata, stafeti pārņemot Neretas novadam. Tautas saimes grāmatā vairāk nekā mēnesi Aknīstes novada iedzīvotāji varēja ierakstīt savus novēlējumus Latvijai. 
– Jo īpaši uzrunājām gados vecākus novada iedzīvotājus, cilvēkus, kuriem ir liela dzīves pieredze. Bet vēlējumu ierakstīšanā neatpalika arī jaunā paaudze – mūsu bērnudārza un vidusskolas audzēkņi, – teic L. Prande.
 Aknīstes novada svētku diena noslēdzās ar viesmākslinieku koncertu un balli brīvā dabā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Pēc bildes spriežot izskatās, ka svētki ir bijuši ļoti jauki. Smuka brīvdabas estrāde, smuki apģērbušies cilvēki. Ne tā kā Krustpils novads sarīko svētkus noskrutušā vietā ar paviršiem priekšnesumiem. Un kuriozs ir tas, ka kultūrā miljonus grūž, bet lec un dzied pa vecu, saplaisājušu asfaltu, pat nav nodrošinājuši cilvēkus ar sēdvietām.

  Atbildēt
 2. A
  A
  pirms 1 gada

  Apriebusies tā Krustpils novada zākāšana! Nekur nav tik daudz aktību biedrību kā Krustpils novadā. Visos pagastos aktīvi cilvēki un viņiem atļauj strādāt.

 3. varu tikai piebilst
  varu tikai piebilst
  pirms 1 gada

  Bet man ir apriebusies tā plikā Krustpils novada izrādīšanās. Vienas pastalas , aubes un lindraki..., kultūras dzīve ir nulle, kultūras nami putekļojas. Citos novados kultūras nami aicina no Rīgas populārus teātrus, māksliniekus, bet Krustpils novadā viens un tas pats- vietējie pašdarbnieki, vai uzaicina ko lētāku pa retu reizi. Balles nerīko, uz diskotēkām nav kam iet, jaunatnes nav. Ko tā jaunizceptā koordinatore dara, to neviens nesaprot. Bez viņas itin labi iztika. Katra iestāde savos budžeta ietvaros kaut ko agonijā raustījās un raustās līdz pat šodienai. Kas ir mainījies, kopš viņa ieradās? Vien tukšāka kase palikusi viņai lielo algu maksājot. Pļaviņieši piknika vakaru nosvinēja godam. Skaisti, skanīgi, svinīgi priekšnesumi, un skaisti, atvēri, dzīvespriecīgi ļaudis dzīvo šajā mazpilsētā. Krustpils novadā valda stagnācija jau 9 gadus. Dzīves kvalitāte iedzīvotājiem pa šiem daudzajiem gadiem tā arī uzlabojusies nav, zākā tu vai nezākā.

 4. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Ātrāk tos novadus likvidētu un samestu vienā čupā! Būs vēl lielāks bardaks! :DDD

  Atbildēt

Pievienot komentāru