Amatu atstāj Jēkabpils Kultūras pārvaldes direktore Vita Viļevko (papildināts)
INESE ZONE

Jēkabpils Kultūras pārvaldes vadītāja Vita Viļevko no šī amata aizgājusi pēc pašas vēlēšanās, beidzoties trim pārbaudes mēnešiem. Viņas pēdējā darba diena bija 18. janvāris. Šo faktu BD apstiprināja Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.
Viņš stāsta, ka 20. janvārī tiks rīkota ārkārtas domes sēde, kur apstiprinās lēmumu par V. Viļevko aiziešanu no amata un lems par kultūras pārvaldes direktora pienākuma izpildītāja iecelšanu amatā. A. Kraps sacīja, ka neredz jēgu tagad līdz jaunā apvienotā Jēkabpils novada darba uzsākšanai rīkot jaunu konkursu uz kultūras pārvaldes direktora amatu, Kamēr paies konkursa pieteikšanās laiks un  izvērtēšana, pienākšot maijs, un tad jau drīz būs pašvaldību vēlēšanas. Turklāt tas būtu kā atkārtot iepriekšējo konkursu, un tur neesot bijuši citi kandidāti, kas varētu ieņemt šo amatu. A. Kraps informēja, ka tāpēc viņš esot uzrunājis domes struktūrā strādājošu darbinieku, kas varētu ieņemt arī kultūras pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja amatu, līdz jūlijā darbu sāks jaunā novada deputātu sasaukums, kas tad lems par kultūras darba organizāciju un konkursu uz kultūras pārvaldes vadītāja vakanci.
 
Sarunā ar BD Vita Vi­ļevko sacīja, ka šāds lēmums ir vairāku personisku apstākļu sakritības kopuma ietekmē pieņemts. Viņa izšķīrusies  atgriezties agrākajā darbā Daugavpils Kultūras pārvaldē. Vita Vi­ļevko stāsta, ka sapratusi –šis nebijis īstais laiks atgriezties Jēkab­pilī, lai gan tā ir V. Viļevko dzimtā pilsēta. Savu lomu nospēlējusi arī Covid situācija. V. Viļevko norāda, ka attālinātā darba dēļ pat nav izdevies satikt visus kultūras pārvaldes iestāžu kolēģus, un tiešu kontaktu trūkums kultūras jomā esot ļoti traucējošs.  
– 30 gadus esmu nostrādājusi Daugavpilī, un, atgriežoties Jēkabpilī, sapratu, ka dzimtā pilsēta ir pozitīvi, bet ļoti mainījusies atšķirībā no tās, kādu es to atstāju, un tagad ir man visai tāla un sveša. Jēkabpils arī ievērojami atšķiras no Daugavpils, jo ir daudz latviskāka. Turklāt pandēmijas dēļ arī nebija iespējams plašāk komunicēt ar sabiedrību, izprast jēkabpiliešu vēlmes un intereses kultūras jomā. Citā laikā tas varbūt būtu citādi, taču šis nebija īstais laiks. Trīs mēneši kultūras pārvaldes vadītājas amatā bija jauna pieredze, labs pārdomu un jaunu izaicinājumu laiks. Varu tikai pateikties visiem tiem kolēģiem un pašvaldības darbiniekiem, ar kuriem kontaktējos un sadarbojos, jo Jēkabpilī sastapos ar jaukiem, sirsnīgiem un atsaucīgiem cilvēkiem. No šī viedokļa varu savu lēmumu par aiziešanu nožēlot, bet, kā jau teicu, tas vairāk ir dažādu personisku iemeslu un apstākļu sakritības vadīts lēmums, – skaidro Vita Vi­ļevko. 
20. janvāra ārkārtas domes sēdē deputāti uz laiku par Jēkabpils Kultūras pārvaldes direktora pienākumu izpildītāju amatu savienošanas kārtībā apstiprināja Jēkabpils Vēstures muzeja direktori Inesi Berķi.
Jēkabpils dome informē, ka  šis lēmums garantēs kultūras pārvaldes funkciju izpildi un Jēkabpils kultūras stratēģijas 2021. līdz 2027. gadam izstrādi un aktīvu iesaisti Jēkabpils pieteikuma «Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027» sagatavošanā laikā līdz apvienotā Jēkab­pils novada deputātu sasaukuma darba sākumam.
Pašvaldība arī informē, ka, izvērtējot Jēkabpils Vēstures muzeja direktores amata savienošanu ar Jē­kabpils Kultūras pārvaldes direktora amata pienākumu veikšanu uz laiku, ir secināms, ka amatu savienošana   neradīs interešu konfliktu, nebūs pretrunā ar valsts amatpersonai saistošām ētikas normām un nekaitēs valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai. 
Lēmums būs spēkā līdz jauna Jēkabpils Kultūras pārvaldes direktora iecelšanai amatā vai kamēr dome nav lēmusi citādi.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Huligans
  Huligans
  pirms 1 mēneša

  Tagad tāpat nekāda kultūra nenotie, tā ka var iztikt bez tas priekšnieces. Tagad nekadu konkursu nav ko rīkot, ietaupīsies algu fonds.

  Atbildēt
 2. loks
  loks
  pirms 1 mēneša

  Kaut kā jocīgi izskatās ? :) Vai nu kundzīte nepavilka, vai arī kāds "labāks kanditāts"iekārojis šo vietu. tad jau redzēsim :))))

  Atbildēt
 3. skeptiķis
  skeptiķis
  pirms 1 mēneša

  "tur neesot bijuši citi kandidāti, kas varētu ieņemt šo amatu" Jautājums vai pats Kraps ir tik labs - "eksperts"?

  Atbildēt
 4. jautājums
  jautājums
  pirms 1 mēneša

  Tiešām Berķe ? Nožēlojami !

 5. ???
  ???
  pirms 1 mēneša

  Kāda šai dāmai būs slodze un atalgojums?

  Atbildēt

Pievienot komentāru