Applūst gan iela, gan tirdziņš (papildināts)
INESE ZONE

Kad Viestura ielās malā, iepretim veikalam «Maxima», sāka ierīkot jaunā tirdziņa laukumu, iedzīvotāji interesējās, vai ir padomāts, kā novērst blakus esošās braucamās daļas applūšanu, jo tur pēc lietus vienmēr veidojas lielas peļķes un iespējams, ka var applūst arī tirdziņa teritorija. Amatpersonas atbildēja, ka lietus ūdens kanalizācijas mikrorajonā un Viestura ielā nav, to izbūvēšot nākotnē, kad iecerēts rekonstruēt mikrorajonu. Tagad, lai novērstu peļķu veidošanos, ierīkos notekaku. 
    Spēcīgais lietus, kas sākās 11. jūlija pēcpusdienā un ilga visu nakti, parādīja, ka bažas par tirdziņa teritorijas applūšanu bijušas pamatotas. 12. jūlija rītā gan blakus esošā braucamā daļa, gan teju viss tirgus placis bija zem ūdens. Daži autobraucēji pamanījās izveidojušos ezeru apbraukt pa atlikušo sauso plača posmu, citi testēja savus transporta līdzekļus amfībijas režīmā. Gājēji, pie peļķes neziņā apstājušies, domāja, kā to apiet. Vienīgā iespēja bija mest pamatīgu līkumu. Kāda kundze gados ar spieķi rezumēja notiekošo ar skaļi izteiktu jautājumu: vai tad pasaulē vairs nav gudru cilvēku, lai vienreiz kaut ko uztaisītu tā, ka viss ir kārtībā? Protams, tik lielas lietavas nav katru dienu. Taču acīmredzamais liecina, ka arī mazāki nokrišņi radīs problēmas, un būtu skumji, ja labo ideju par speciāli ierīkotu tirgus laukumu, kam jau ir pasūtīti arī galdi un soli, sabojātu kārtējās mūžīgās peļķes, un tirgotājiem un pircējiem atkal būtu pa tām jābrien tāpat kā vecajā vietā. 
   BD vaicāja Pilsētsaimniecības departamenta direktoram Raitam Sirmovičam, vai  problēma ir pamanīta un vai ir ierīkota solītā notekaka? Viņa atbilde liecināja, ka speciālisti problēmu nesaskata, jo pie visa vainīgas spēcīgās lietavas.
    -Kāpēc jūs nevaicājat, ko darīs ar Viļņas ielām vai ielām Latgalē, kur arī pēc stipra lietus automašīnas nevarēja izbraukt? Tāds lietus kā šonedēļ nelīst katru dienu. Ir taču skaidrots, ka tur nav lietus ūdens kanalizācijas. Kad ūdens notecēs un viss nožūs, problēmu nebūs, – skaidroja R. Sirmovičs. Uz jautājumu, vai solītā notekaka ir ierīkota, viņš sacīja, ka vēl nav ierīkota, bet apgalvoja, ka to izdarīs.  
 
Papildināts 14.07. 
 
    Par šo jautājumu tika runāts arī Jēkabpils domes sēdē. Priekšsēdētājs Raivis Ragainis interesējās, kāpēc projektā nav bijusi paredzēta lietus ūdens noteces iespēja, jo taču bijis zināms, ka tur vienmēr ir peļķes? Priekšsēdētāja vietnieks Andris Rutko piebilda, ka faktiski būtu jārunā arī par soda sankcijām tirgus galdu un jumtiņu izgatavotājiem, jo tie nav piegādāti laikā. Tirdziņam darbu bija jāsāk jau jūnijā. Pilsētsaimniecības departamenta direktors Raits Sirmovičs sacīja, ka galdus atvedīs 14. jūlijā, bet jumtu - nedaudz vēlāk. Viņš atzina, ka tagad nāksies tērēt papildu naudu, lai ierīkotu infiltrācijas notekaku. Neko citu tur nevarot darīt. 
 
 
 
N. Covko foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (8)

 1. ?
  ?
  pirms 9 mēnešiem

  Kurš domāja,ka būs citādāk?Tur bija peļķe arī iepriekš,tikai zemē labāk uzsūcās nekā asfaltā.Ja nevar izdomāt kā novadīt ūdeni,tad nevajag kaut ko taisīt kā teicienā -gan jau būs labi.

  Atbildēt
 2. Ragainim!
  Ragainim!
  pirms 9 mēnešiem

  Projekta autoru sodīt ar 10 000 eiro naudas sodu! Līdzekļus novirzīt problēmas novēršanai. Citādi iedzīvotājus soda, bet domes darbiniekus nē.

  Atbildēt
 3. Lietus
  Lietus
  pirms 9 mēnešiem

  Projekta jau nebija, tapec nezinaja ka buvet.

  Atbildēt
 4. peļke
  peļke
  pirms 9 mēnešiem

  Bez projekta nedrīkst neko būvēt! Vai tad Hauka paņēma uz savu roku un būvēja? Domē bija cilvēks, kurš šo visu ambrāžu bīdīja. Uz tā cilvēka rēķina, lai šo problēmu atrisina. Tas būs godīgi! Raivim taču patīk godīgums un taisnība. Tad uz priekšu! Paskatīsimies, kā viss beigsies. Bet beigsies tā, ka paņems no siles naudiņu un visu klusi izdarīs.

 5. Raivi!
  Raivi!
  pirms 9 mēnešiem

  Tikai tagad Sirmovičs atzina, ka projektā ir nepilnība. Tagad tā nepilnība izmaksās stipri dārgi, jo viss ir jāpārbūvē. No Sirmoviča uzrēķinu par nolaidību!!!

  Atbildēt
 6. Xx
  Xx
  pirms 9 mēnešiem

  Visas.būves pilsētā saskaņo ar būvvaldi. Arī.tie ir jāsauc pie atbildības. Tāpat Sirmovičs, Hauka un Rutko. Te nu nav ilgi jādomā, bet par personīgiem līdzeķēm viss jālabo. Uz priekšu jaunais, godīgais ! Mēs gaidām rīcību.

  Atbildēt
 7. zinošā
  zinošā
  pirms 9 mēnešiem

  visa jēkabpils nelaimes atslēga ir daži uzvārdi sirmovi'cs, gogulis, arī breimane, vienmēr atrunas, ka viss ir labi, acīmredzot glupa ir tauta kas domā pretēji

  Atbildēt
 8. Frīdis
  Frīdis
  pirms 8 mēnešiem

  Nekas,toties varēs ērti tirgot dzīvās zivis.

  Atbildēt

Pievienot komentāru