Aprīļa nogalē uzsāks Pasta ielas rekonstrukcijas darbus
INESE ZONE

Kā preses konferencē Jēkabpils domē informēja SIA «Ošukalns» atbildīgais būvdarbu vadītājs  Valērijs Vargulis, 23. aprīlī plānots uzsākt   Pasta un tai piegulošo ielu rekonstrukciju. 
     Vispirms no 17. līdz 19. aprīlim veiks komunikāciju tīklu pieslēgumu izbūvi A. Pormaļa ielai A. Pormaļa un Akmeņu ielas krustojumā, A. Pormaļa un Katoļu ielas krustojumā un A. Por­maļa un Viestura ielas krustojumā.  Šo darbu laikā kustība šajos krustojumos uz laiku tiks slēgta. Pēc tam, uzsākot Pasta ielas rekonstrukciju, slēgs Zaļo un Pasta ielu, bet autobusu un pārējā transporta kustību organizēs pa A. Pormaļa ielu. 
     Valērijs Vargulis stāsta, ka tas būs divu gadu objekts un darbi notiks di-vos posmos. Šogad būvniecība notiks Pasta un Zaļajā ielā (no A. Pormaļa līdz Brīvības ielai) un Ausekļa ielā posmā no Brīvības līdz Jaunajai ielai. Lai arī Ausekļa iela  nav saistīta ar Pasta ielu, tās posma rekonstrukcija ie­kļauta  ko­pējā projektā. Ausekļa ielā darbus sāks 7. maijā.  Ko­pumā darbi šogad plānoti no 23. aprīļa līdz 30. novembrim. Savu­kārt nā­kamgad tiks slēgta Jēkaba, Akmeņu, Katoļu un Viestura iela no A. Pormaļa ielas līdz Brīvības ielai. Tā kā plānota visu komunikāciju nomaiņa, gluži kā savulaik Brīvības un Rīgas ielā, rakšanas darbi notiks visas ielas un ietvju platumā līdz pat māju sienām. Būvbedre dziļākajās vietās būs 2,80 met­ru dziļumā, tāpēc, lai mazinātu neērtības namīpašniekiem un uzņēmējiem, darbi notiks pa posmiem, sākot no Zaļās ielas, bet neizrokot visu Pasta ielu uzreiz. Kad pirmo posmu pabeigs līdz šķembu segumam, ķersies pie nākamā, un tā līdz Pasta ielas otram galam. Plānots rekonstruēt ielu brauktuves un ietves, lietusūdens kanalizāciju, ūdensvadu, sadzīves kanalizāciju, siltumtrasi, kā arī ielu apgaismojumu. Re­konstruēs arī skvērus Pasta un Akmeņu un Pasta un Jē-kaba ielas stūrī, kas nodēvēti par  Riekstu un Jēkaba skvēriem, kā arī tur uzstādīs strūklaku un vides dizaina objektu. 
     – Līdz ziemai darbus pirmajā posmā plānots pa­beigt vismaz līdz pirmajai asfalta kārtai. Mūsu pienākums ir darbu laikā nodrošināt pieejamību ielas iedzīvotājiem līdz saviem īpašumiem. Būvēsim laipas, darīsim visu, ko varēsim. Ar katru namīpašnieku slēgsim līgumu un savlaicīgi brīdināsim par darbiem, lai cilvēki var plānot savu rīcību būvniecības laikā. Tāpat mums jāgarantē drošība, tāpēc būs arī nožogojumi. Pie­mēram, izeju uz būvdarbu vietu ar žogu norobežosim Brīvības un A. Pormaļa ielā, lai skolēni netiek būvlaukumā, – skaidroja V. Vargulis.    
     Kā zināms,  Jēkabpils dome līgumu par Pasta un Ausekļa ielu rekonstrukciju noslēdza ar SIA «Ošukalns», kas konkursa gaitā uzvarēja ar zemāko cenas piedāvājumu. Kopējā iepirkuma sum­ma ir 2,97 miljoni eiro. Pašvaldības līdzfinansējums ir 1,8 miljoni eiro, bet atlikusī summa tiks finansēta no ERAF projekta «Jēkabpils Daugavas kreisā krasta degradēto teritoriju atjaunošana un publiskās infrastruktūras uzlabošana uzņēmējdarbības attīstībai». 
 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru