Apstiprināta Jēkabpils velo­­koncepcija
INESE ZONE

Jēkabpils domes sēdē apstiprināts tematiskais plānojums «Jēkabpils velosatiksmes attīstības koncepcija».
         Koncepcijas izstrāde tika uzsākta 2017. gadā. Tās mērķis ir uzlabot jēkabpiliešu iespējas ikdienā pārvietoties ar riteni un justies droši.   Uzsākot darbu, tika secināts, ka velotransporta izmantošanā ir būtiska atšķirība starp Jēkabpils centru un teritoriju ārpus tā. Centrā dominē ikdienas velobraukšana, savukārt ārpus tā lielāku nozīmi iegūst riteņbraukšana atpūtas nolūkos un pārvietošanās uz nozīmīgākajiem sabiedriskajiem objektiem. Liela velobraucēju intensitāte pilsētā novērojama Mežaparka virzienā, uz Daugavas aizsargdambjiem, pie skolām. Faktori, kas visvairāk ietekmē pārvietošanos ar kājām vai riteni, norāda uz galvenajiem pasākumiem, kas nepieciešami situācijas uzlabošanai – ietvju seguma kvalitātes uzlabošana, velosatiksmes nodalīšana no gājējiem un autosatiksmes intensitātes samazināšana intensīvākajās teritorijās, ietvju apmaļu pazemināšana, kā arī satiksmes organizācijas uzlabošana.
    Jāpiebilst, ka velokoncepcija nav veloceliņu izbūves būvprojekts. Tā satur ierosinājumus optimālai velosatiksmes attīstībai,  un tajā  iekļauti nosacījumi, kas jāņem vērā, projektējot ielu, sabiedrisko objektu un atpūtas infrastruktūru. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Ciskudrillis
  Ciskudrillis
  pirms 1 gada

  Gribētos jau kaut ko konkrētāk par to koncepciju uzzināt. Varētu vēl izstrādāt koncepciju stāvlaukumu izbūvei pie lielveikaliem - uz augstajām apmalēm bamperus var noraut.

  Atbildēt
 2. Fredis
  Fredis
  pirms 1 gada

  Skaties kur brauc, tad bamperus neapdauzīsi ! Ja zemāki tad tādi braucēji kā tu noteikti uzraus kādam gājējam virsū uz ejamās daļas !

 3. Fredim
  Fredim
  pirms 1 gada

  Tu bez personīgiem apvainojumiem laikam nevari nekādi.

  Atbildēt
 4. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Par šito jau Ragains ar vis laik runaj.

  Atbildēt

Pievienot komentāru