Apstiprināts jaunais Jēkabpils logo; sauklis paliek tas pats
INESE ZONE

BD jau informēja, ka Jēkabpils dome sadarbībā ar SIA «PR Tēls» izstrādā jaunu pilsētas logo, kas gan saglabās esošā logo simboliku.  28. marta domes sēdē tika apstiprinātas jaunizstrādātās pilsētas korporatīvā stila un vizuālās identitātes vadlīnijas (jeb zīmola grāmata), kas noteiks logo krāsu un simbolu pielietojumu dažādiem mērķiem: suvenīru izgatavošanā, pašvaldības uzņēmumu logo izveidē u. c.,  kā arī šo vadlīniju ietvaros tapušais jaunais pilsētas logotips. Stila grāmata paredz arī vienotu pilsētas simbolu lietošanas instrukciju un pielietojuma veidus.
    Jau pērn, apstiprinot pilsētas publiskā tēla veidošanas koncepciju, Jēkabpils domes vadība akceptēja nepieciešamību pēc vienota pilsētas vizuālā veidola ar domu, ka tas padarītu pilsētas simbolus un Jēkabpils vārdu atpazīstamāku visā valstī. 
   Izskatot lēmuma projektu par logo apstiprināšanu domes sēdē, iebildumu un diskusiju no deputātu puses nebija. Deputāts Leonīds Salcevičs gan balsoja pret, ko viņš  bija darījis arī iepriekš, kad lēmumu izskatīja finanšu komitejas sēdē, bet deputāte Kristīne Ozola atturējās. Savu rīcību L. Salcevičs pamatoja ar to, ka, viņaprāt,  piedāvātais logo un  tā pielietojums vienu mēnesi jānodod apspriešanai iedzīvotājiem un jāapstiprina tikai pēc viņu viedokļu uzklausīšanas. Iepriekšējo logo taču arī pieņēmuši pēc garām diskusijām par tā izskatu un pielietojumu, kur tika iesaistīta sabiedrība. Citādi L. Salcevičam pret jauno logo nekādu iebildumu neesot. Finanšu komitejas sēdē tika piedāvāts balsot par L. Salceviča ierosinājumu nodot logo sabiedrības apspriešanai, taču tas neguva atbalstu. Par nodošanu apspriešanai balsoja L. Salcevičs, Māris Dimants, Kristīne Ozola, bet Broņislavs Ivanovskis atturējās. Savukārt balsojot par jaunā logotipa virzīšanu apstiprināšanai domes sēdē, vairākums bija par, bet M. Dimants un L. Salcevičs - pret un K. Ozola atturējās. Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis finanšu komitejas sēdē skaidroja, ka domes vadība uzticas profesionāļiem, kas strādājuši pie jaunā logo. Turklāt par to ir bijušas deputātu apspriedes. Ja to nodotu publiskai apspriešanai, būs 100 un vairāk variantu, kas viens otru izslēgs, un tas nedos rezultātu. Arī citās pilsētās logo apstiprinot bez apspriešanas. Turklāt jaunais logo taču saglabājot vecā principus, kas taču ir iedzīvotāju akceptēti.   
    Jēkabpils domes sabiedrisko attiecību nodaļas sagatavotajā informācijā Raivis Ragainis par jauno logo saka: – «Logotips ir saglabājis iedzīvotāju jau akceptētos pilsētu raksturojošos siluetus – klosteri, pili un Daugavas simbolus, taču šajā pilsētas zīmē ir kāda ļoti būtiska atšķirība: visi trīs simboli ir savienoti ar vienojošo un, pats svarīgākais, atvērto pilsētas attīstības līniju. Varam droši teikt, ka mūsu pilsētai tagad ir vienota vizuālā identitāte un varam nostāties līdzās citām lielajām pilsētām mūsu valstī. Un, kas pats būtiskākais, mūsu jaunais vizuālais tēls izceļas pārējo pilsētu simbolu vidū, demonstrējot, ka Jēkabpils ir atvērta idejām, attīstībai un pozitīvai virzībai, jo Jēkabpils ir labo pārmaiņu pilsēta!”
    Skaidrojot jaunā zīmola jēgu un nozīmi, vēstīts, ka: – «Jēkabpils - viena pilsēta - divi krasti. Jēkabpils ir unikāla pilsēta, jo tās vēsturi, tradīcijas un pilsētas likteņa līkločus veidojušas divas pilsētas daļas abos likteņupes Daugavas krastos. Daugava bijusi kā robežšķirtne starp vēsturiski nozīmīgām pilsētas daļām, taču šobrīd Daugavas tilti vieno labo krastu - vēsturisko Krustpili - un kreiso krastu - vēsturisko Jēkabpili. Gluži kā Eiropas pērle Budapešta, kas sākotnēji bijusi kā divu atšķirīgu varu un kultūru robeža ar divām pilsētām Donavas pretējos krastos, arī Jēkabpils savā vēsturē piedzīvojusi divu pilsētu laikus, taču šobrīd attīstības ceļš ir vienots un vienojošs. Zīmola grāmata, veidojot jauno pilsētas identitāti, ir saglabājusi abu krastu simbolus: Krustpils pils un Jēkabpils pareizticīgo klostera atpazīstamos siluetus, taču Daugavas plūstošā līnija vieno, nevis šķir un sadala pilsētu divās daļās. Vēstures plūdums ir radījis vienu lielisku pilsētu Daugavas krastos».
    Jāteic, ka jaunais logo vizuāli un krāsu ziņā stipri vien atgādina veco, autori vien attiekušies no krāsainajiem laukumiem, kas ietvēra pilsētu simbolizējošos ēku siluetus. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru