Ar bezmaksas autobusu uz kapiem brauc labprāt, bet peldēties – gan nē
ILZE BIČEVSKA

Kāda BD lasītāja interesējās, vai arī šogad vasaras mēnešos pilsētā kursēs autobuss uz Radžu ūdenskrātuvi? 
    – Pagājušajā (ja mani atmiņa neviļ, arī aizpagājušajā gadā) tāds Jēkabpilī bija. Nezinu, cik iedzīvotāji brauca peldēties, bet uz kapiem sakopt tuvinieku kapus gan cilvēki ar šo autobusu devās labprāt. Vai šogad nav naudas šāda autobusa maršruta izveidei? Ja tā, tad gan slikti. Cik zi­nu, tad Līvānos gan pašvaldība saglabājusi šādu maršrutu, lai gados vecāki cilvēki varētu tikt uz savu tuvinieku atdusas vietām.
    Par to, kāda šajā brīvdienu pilsētas sabiedriskā transporta bezmaksas maršrutā bija pasažieru plūsma, BD jautāja SIA «Jēkabpils autobusu parks» direktoram Jānim Ščerbickim. 
    – Tā kā šis bija pašvaldības pasūtījums, ko pašvaldība arī pilnībā apmaksāja, tad mums nav uzskaites par to, cik braucēju bija šajā maršrutā. Bezmaksas braucienā biļetes, pēc kurām varētu gūt precīzu priekšstatu par pasažieru plūsmu, protams, tirgotas netika, un līdz ar to pārvadāto pasažieru skaitu jums nevarēšu pa­teikt. Bet tas, kā stāsta autobusu vadītāji, patiešām bija neliels, – teic J. Ščerbickis.
   Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis stāsta, ka šāds bezmaksas autobuss brīvdienās ar galamērķi pie Radžu ūdenskrātuves vasarās kursēja kopš 2013. gada. 
    – Vidēji gadā tas no pašvaldības budžeta izmaksāja 2 500 līdz 3 000 eiro. 2017. gadā – 3 600 eiro. Tas bija eksperiments. Ja reiz izrādās, ka vairāk cilvēku brauc nevis peldēties, bet uz kapiem, tad sākotnējā šāda maršruta izveide nav sevi attaisnojusi. Pieturā pie kapiem ik dienu piestāj pilsētas satiksmes 5. maršruta autobuss. Un pensionāriem braukšana Jēkabpils pilsētas autobusos jau tā ir ar at­vieglotiem nosacījumiem, – skaidro R. Ragainis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Nebūtu jaunie aizlaidušies pāri dīķim, tad uz peldvietu brauktu vairāk cilvēku kā uz kapiem. Jēkabpils -penzionāru pilsēta, tāpat kā visas pārējās. Ir jau vēl te palikuši cilvēki, kuri strādā ar melnu muti par minimālo, lai nodrošinātu krēslos pirdējiem skaistas algas.

  Atbildēt
 2. Izsmiekls
  Izsmiekls
  pirms 1 gada

  ragainais gribētu, lai izlutinātas dīkdienes pusplikas kratītos autobusā uz pludmali. Bet, izrādās, pensionāri - nelieši izmanto autobusu nokļūšanai uz kapiem

  Atbildēt
 3. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Es tikai apskaužu jēkabpiliešu iecietību: par ielām kā veļas dēlis, par morgam cienīgu ielu apgaismojumu, par noplukušajiem mikrorajoniem, par dažām "skaistajām" puķu dobēm ap centru, par dārgajiem vides objektiem, par uzpūstajiem štatiem, par dārgo domes autoparku, par nekvalitatīvi veiktajiem darbiem, par visu nejēdzīgo. Bet uz pilsētas svētkiem visi pucējas, skrien apsa..irsušies, poh par visu, tā vietā , lai parādītu domei un deputātiem īsto vietu. Nav saimnieka pilsētā, vien traļi vaļi un tauta tikai lec līdzi. Vienkārši apbrīnojami. :DDDD

  Atbildēt
 4. Fakts
  Fakts
  pirms 1 gada

  Izskaidrojums tam visam viens: jēkabpilieši ir pelēka masa. Aunu bars, plebeji.

 5. fakts 2
  fakts 2
  pirms 1 gada

  vienkārši nožēlojami cilvēciņi. un šitādi domei un deputātiem ir pa garšai.

 6. Galina Lebedeva
  Galina Lebedeva
  pirms 1 gada

  Noteikti vajag autobus lidz Rad]zu ezere. Ja dargi, tad par 10 cent/ nemiet! Bet autobusam vajag b'ut!

  Atbildēt

Pievienot komentāru