Ar biedrības iniciatīvu top jauni vides objekti
ILZE BIČEVSKA

Jēkabpils novada biedrība «Noskaņa» realizējusi jaunu projektu, kas bija iespējams, piedaloties pašvaldības rīkotajā iniciatīvu konkursā. Šis projekts saucas «Mēs savam pagastam», un tā pamata ideja bija dot vides uzlabojumu Zasas pagasta Liepu ciema parkam. Projekta rezultātā tapuši divi jauni vides objekti, domāti atpūtai: koka soliņš un dārza šūpoles ar jumtiņu.
      – Tos izgatavoja mūsu vietējais iedzīvotājs, labs sava amata meistars Ojārs Ģeidāns. Mums Liepās nav tik liels parks kā Zasā, bet tomēr arī te noder šādas atpūtas vietas. Tepat blakus ir agrākā mežniecības, tagadējā Meža muzeja ēka, arī bibliotēka atrodas tepat, te apgrozās cilvēki. Šādus sa­biedriskā labuma projektus rakstām pašas, darbā ar datoru biedrībai liels palīgs ir Ausma Vaivode un tāpat mums ļoti palīdz mūsu bibliotekāre Ināra Valaine. 
    Pašvaldības projektu konkursos piedalāmies gandrīz katru gadu (vienīgi pagājušajā gadā to neuzrakstījām). Patlaban biedrībā esam neliels skaits dalībnieču – septiņas, kaut agrāk mūsu bija vairāk – pat četr­padsmit. Kopā sanākam trešdienās un darbību ne­pārtraucam arī vasarās. Mums piešķirta telpa t.s. ambulances mājā. Nu tur mēs jūtamies kā īstas baroneses! – smejas «Noskaņas» vadītāja Vija Roze. 
    Projekta «Mēs savam pagastam» aktivitāšu sarakstā bija arī šīs vasaras brauciens uz Kalsnavas kokaudzētavu, un V. Roze stāsta, ka biedrības pārstāvēm tur ļoti iepatikušās vairākas peoniju šķirnes. 
    – Protams, par šā projekta līdzekļiem to stādus iegādāties nevarēsim, tas te nebija paredzēts, bet šis brauciens ļāva ieskatīties piedāvājumā un palīdzēja izdomāt, kādus apstādījumus varētu ar laiku ierīkot šajā atpūtas laukumā, kur tagad ir šis jaunais soliņš un šūpoles. Un vēl mēs izdarījām citu labu darbu šā projekta laikā – noadījām septiņus pārus zeķu Zasas pagasta deju kopai «Solis». Latvijas simtgades gadā uzdāvājām baltas zeķes saviem pašdarbniekiem, ar kurām kājās viņi izdejoja Dziesmusvētku koncertu, – stāsta V. Roze.
    Jēkabpils novads šādus iniciatīvu projektus sludina jau deviņus gadus. Biedrības «Noskaņa» vadītāja teic, ka sadarbība ar pašvaldību vienmēr ir bijusi veiksmīga: ja vajagot risināt kādus sadzīviskus vai transporta jautājumus, pagasta pārvalde nekad neatsakot. 
     – Tā bija agrākā pagasta pārvaldnieka laikā un tā ir arī tagad. Patlaban mēs pārdomājam, ko varētu darīt tālāk. Nelaižam garām izdevību piedalīties pagasta un novada aktivitātēs. Ina Sēle (Jēkabpils novada lauku attīstības konsultante – aut.) rīko labus gadatirgus pagasta centrā – Zasas kultūras namā. Esam ar saviem rokdarbiem tajos piedalījušās agrāk, un domājam to darīt arī šoruden. Varbūt mums būs sava salātu diena, kā jau rudenī piederas, bet galvenais ir tas, ka varam sanākt kopā savā pulciņā, kur vieta ir arī interesantām sarunām: par izlasītajām grāmatām, redzētajām filmām, protams, arī par kulinārijas recepšu jaunumiem un galu galā varam kopā pārrunāt arī kādu savu problēmu vai sasāpējušu jautājumu, – stāsta biedrības vadītāja Vija Roze.
     Biedrība darbojas kopš 2002. gada, kad oktobrī Zasas pagasta pensionāri nolēma veidot klubiņu nolūkā aktivizēt veco ļaužu dzīvi. Bet 2006. gadā klubiņš «Noskaņa» ieguva biedrības statusu, savukārt, piedaloties ES līdzfinansētā projektā,  2008. gada sākumā tika izremontētas biedrības telpas. l
 
Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem mērķprogrammā «Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma». 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. ??
  ??
  pirms 1 gada

  A kur ir bildes ar soliņu, šūpolēm? Tikai nesaprotu, kāpēc tādu soliņu un sūpoles nevar uzstādīt pagasts, ka tas jādara biedrībai? Un kāpēc tikai 1 soliņš? Vajag vismaz 10 soliņus un pie katras pa miskastei.

  Atbildēt
 2. Beņķis
  Beņķis
  pirms 1 gada

  Galvenais jau āā stāstā nav soliņš, bet brašā darbarūķu komanda. Vispār tiem, kas kādu soliņu bez projekta un bez maksas kaut kur uzstādīs, tiem vajadzētu Trīszvigžņu ordeni piešķirt. Nu vismaz 4. šķiras. Un ja vēl kādas šūpoles, kur kaimiņu bērni var atnākt pašūpoties - 3. šķiru. Bet, ja tējas vakars pagasta pensionāriem un lekcija par haotisku dzimumsakaru kaitīgumu bez projekta un maksas - 2. šķira un vēl bezmaksas ekskursija pa novada pāšvaldības ēku.

  Atbildēt
 3. beņķim
  beņķim
  pirms 1 gada

  Beņķi, tevi jāieliek par BD jauno korespondentu. :DDD Pasmējos, paldies!

Pievienot komentāru