Ar darbu skati noslēdz filcēšanas darbnīcas projektu
INESE ZONE

Ar dalībnieku demonstrēto ar filcējumiem rotāto tērpu skati 29. novembrī biedrībā «Jēkabpils NVO resursu centrs» noslēdzās astoņus mēnešus ilgušās filcēšanas nodarbības. Projekta laikā notika 32 šīs nodarbības.  
     – Ir noslēdzies liels un labs darbs, padarot tā dalībnieku un mūsu dzīvi krāsaināku. Par to jāpateicas a/s «Latvijas valsts meži», kas katru gadu ziedo finansējumu biedrībai «Ziedot.lv», kas to savukārt piešķir dažādiem projektiem, un to skaitā biedrības administrētā projekta «Sociālās palīdzības sniegšana» ietvaros finansējumu saņēma arī mūsu filcēšanas darbnīcas projekts. Paldies Anitai Sproģei, kas  uzņēmās vadīt darbnīcu, pārvarēja visas grūtības, ar ko nācās saskarties, un atkal ir mūsu ierindā. Es ceru, ka šim darbam būs arī turpinājums vai nu ar fonda «Ziedot.lv», vai pašvaldības atbalstu, – sacīja projekta vadītāja Agita Pleiko. Paldies projekta iniciatoriem, īstenotājiem un darb­nīcas vadītājai A. Sproģei pašvaldības vārdā sacīja sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Sleže. 
– Atceros pasākumu pašvaldībā, kad informējāt par projekta uzsākšanu. Toreiz tas viss vēl šķita tāls un nekonkrēts. Ir gandarījums par šiem astoņiem radošajiem mēnešiem, kuru rezultāts ir skaisti darbi, kas rada prieku gan darītājiem, gan skates vērotājiem. Paldies Anitai, ka bija kopā ar jums, – sacīja Aiga Sle­že.   
     31 dalībnieks apguva sausās un slapjās filcēšanas tehniku, gleznošanu ar filcu, telpisku ziedu darināšanu  un citas iemaņas. To visu varēja skatīt arī de­monstrējumos, kur bija redzamas filcēšanas tehnikā rotātas beretes, žaketes, kleitas, svārki, šalles, plecu lakati un virsdrēbes. Da­lībnieces bija veidojušas gan vienotus apģērba ansambļus, gan izrotājušas atsevišķus apģērba gabalus vai aksesuārus.  Darbi liecināja, ka filcēšana ir universāla metode, ko var izmantot gan apģērba, gan arī dažādu aksesuāru izgatavošanā vai rotāšanā, tā piešķirot tiem individuālu veidolu. Tāpat šo māku var izmantot apģērbu  labošanā, vienlaikus papildinot tos ar oriģinālu rozīnīti. NVO telpas rotāja projekta dalībnieču kopdarbs, krāšņs sienas dekors.  
    Kā uzsvēra darbnīcas vadītāja, filcēšanas meistare Anita Sproģe, ir prieks, ka mūsu sabiedrībā ir tik daudz ar māksliniecisku radošu pieeju apveltītu cilvēku, kas tagad redzams viņu darbos. Viņa arī sacīja paldies brīvprātīgajiem jauniešiem un nevalstiskā sektora aktīvistiem, kas  dažādos veidos atbalstījuši filcēšanas darb­nīcas projektu. Savukārt projekta dalībnieces  sacīja paldies A. Sproģei par talantu un sapratni, rodot savu pieeju katrai dalībniecei, par  māku darīt dzīvi krāsaināku sev un arī citiem. 
    Pasākuma noslēgumā visas dalībnieces saņēma apliecinājumu par filcēšanas iemaņu apguvi. Viņu veikums ir pierādījums tam, ka ne gadu nasta, ne veselības problēmas nav šķērslis jaunu iemaņu apguvei un radošam darbam. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru