Ar festivālu «Lustes Jēkabpilī» un Vislatvijas zaļumballi ieskandināta jaunā estrāde Kena parkā
ILZE BIČEVSKA

Vislatvijas zaļumballes dienā – 11. augustā – ar tradicionālo starptautisko festivālu «Lustes Jē­kabpilī», kas notika jau vienpadsmito gadu, tika iespēlēta Kena parka atjaunotā estrāde. 
    Kā stāsta Krustpils kultūras nama vecākais mākslinieciskais vadītājs, kapelas «Kreicburgas ziķeri» vadītājs, kā arī šā festivāla iniciators Aivars Pugačs, šogad no uzaicinātajām kapelām uz Jēkabpili bija atbraukušas pilnīgi visas. Šogad pie mums ciemojās kapelas «Lakštingele» un «Lendrū­nas» no Lietuvas, ansamblis «Kõhukesed» no Igaunijas, kā arī kapela «Spēlmaņi» no Saldus puses, Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras nama un Andrupenes pa­gasta lauku kapela. Festivāla beigās uzstājās arī mājinieki  «Kreicburgas ziķeri». 
      – Jaunā estrāde mākslinieku vērtējumā ir laba. Viesiem patika. Te mierīgi var notikt koncerti skatītājiem divsimt. To, ka vietas pietiek dejām, pierādīja arī vakarā notikusī zaļumballe. Jā, lietus patraucēja lustes, bet skatītāji tik un tā palika klausīties līdz galam. Programmu palīdzēja vadīt Jēkabpils tautas teātra aktrise Zane Ozola un mūsu ilggadējais šo koncertu vadītājs Dainis Platacis, Andru­penes kultūras nama direktors un aktieris. Pie mums ciemojās laba līmeņa kapelas: ārvalstu viesu kolektīvi ir savā zemē gana labi pazīstami šīs mūzikas cienītāju vidū, un to vadītāji ir ar labām muzikālajām izglītībām: kurš mācījies Viļņas, kurš – Parīzes mūzikas augst­skolās. Protams, arī latviešu sniegums skatītājiem patika, – stāsta Aivars Pugačs. 
     Kapela «Lakštingele», kas Jēkabpils lustēs koncertējuši jau daudzus gadus, iepriecināja ne tikai ar pašu sacerētajām dziesmām, bet arī ar savu programmas pieteicēju, kura dziesmas pieteica latviešu valodā. Ska­tītāji to novērtēja ar skaļiem aplausiem. Kapelu priekšnesumu starplaikā uzstājās arī Jēkabpils vidējās paaudzes deju kolektīvs «Sadancis». 
    Jautāts, vai turpmāk «Lustes Jēkabpilī» notiks Kena parkā vai tomēr atgriezīsies mums ierastajā vietā – «Sēļu sētā», un vai tās notiks katru otro gadu, kā ne­sen tika nolemts, vai to­mēr būs ikgadējas, A. Pu­gačs sacīja, ka vispirms jā­izanalizē nupat notikušais pasākums, tad varēs domāt par tālāko. 
Savukārt Jēkabpils Kul­tūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele BD pastāstīja, ka atjaunotā estrāde Kena parkā pilsētas kultūras dzīvi atļaus papildināt ar mazāka formāta pasākumiem, kas te turpmāk varētu notikt. 
     – Estrādi projektēja arhitekte Laura Krastiņa – jēkabpiliete. Stils, kādā tā tapusi – art baroks, ko raksturo vieglums. Skatītāju solus estrādes laukumā neiebūvējām, tos var ienest un iznest, tā dodot vietu dejām, kā šajā gadījumā, bet sānu soli tajā gan ir paliekoši. Vieta pati parādīs, kas tai der, kas nē. Protams, «Lustes Jēkabpilī» un Vislatvijas zaļumballe bija ļoti labs pasākums no jauna uzbūvētas estrādes atklāšanai. Pieļauju, ka tuvākajā laikā te varētu uzstāties, piemēram, kādas jauniešu alternatīvās grupas, un noteikti šī estrāde būs laba šā gada Dzejas dienu pasākumiem. Ieguvums ir tāds, ka šī vieta ir labi pieejama apmeklētājiem, skatuve jau ir un nav katru reizi jābūvē no jauna, kas, protams, ļauj arī ietaupīt naudu. Ma­nu­prāt, arī «Lustēm Jēkabpilī» turpmāk būtu jānotiek te, jo vēl kāds labums – Kena parka estrāde ir vairāk pietuvināta skatītājiem, kas ir svarīgi šāda neliela apjoma pasākumos, – stāsta I. Ūbe­le.
    Par spīti lietum, zaļumballe Kena parkā sākās laikā, notika pilnā sparā, un galu galā lietus pusnaktī tomēr norima. Parks naktī bija skaisti izgaismots, savukārt dejotāji – nenogurdināmi: no brīža, kad zaļumballi ar deju «Tu saviļņoji mani» ievadīja «Sadancis», līdz pat pusčetriem rītā (kopumā astoņas stundas) deju laukums bija pilns, un pat pusčetros rītā uz plača bija pāri, kuri gribēja dejot vēl. Arī starpgadījumu ziņā viss bijis mierīgi, jo gan cilvēki bija pietiekoši pozitīvā noskaņojumā, gan visu rūpīgi uzraudzīja pašvaldības policijas un apsardzes spēki.
    – Zaļumballe un bonbongas ir saderīgas lietas, tāpēc Kultūras pārvalde balles noslēgumā noteica ballenieku pāri – savu simpātiju, kuri saņēma lielo bonbongu tūti, – stāsta I. Ūbele. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (10)

 1. Daiga
  Daiga
  pirms 11 mēnešiem

  interesanti kurš bija tas "gudrinieks", kurš izdomāja deju placī ielikt šķelto bruģi ?

  Atbildēt
 2. $$$$$
  $$$$$
  pirms 11 mēnešiem

  ......... ja iestiprinas bufetē un uzvelk kerzeniekus, tad nav nekāda vaina - var šīberēt :)))))))), galvenais, ka nauda apgūta :) !

 3. pēdējais idiots
  pēdējais idiots
  pirms 11 mēnešiem

  Es tas nebiju, vēl vairāk - es biju pret to ķēmību.

 4. Edis
  Edis
  pirms 11 mēnešiem

  nu varēja jau par tādu naudu gludā betona grīdu ieliet, savādāk tāda kā drusku ņirgāšanās par cilvēkiem iznāk - balles rīko, bet bez šmigas jau tur lāgā padejot nemaz nevar !

  Atbildēt
 5. varu tikai piebilst
  varu tikai piebilst
  pirms 11 mēnešiem

  Tur nav domāts dancošanai. Sēdi un baudi priekšnesumus!

 6. trulā
  trulā
  pirms 11 mēnešiem

  tak nav jau kur arī sēdēt, nav jau soliņu, tak pa vidu tukšs placis :((, uz tā asā bruģa vai sēdēt un baudīt TOS PRIEKŠNESUMUS??????

 7. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 11 mēnešiem

  Kad uzliks jumtu, tad virs bruģa uzliks parketu, un tad gan varēs griezt ātros valšus apkārt un uz vietas, un pa visu placi..!

  Atbildēt
 8. kņope
  kņope
  pirms 11 mēnešiem

  aha, uzliks tev parketu, soliņu prominādē sadraudzības pilsētai šogad nevarēja uzlikt, a tu vēl par parketu sacerējies :)))))) ! Nez ar kuru vietu viņi tur do...... domā, kaut kā tās visas labās lietas viņiem izdodas beigās sačekarēt :(((((((((( !

  Atbildēt
 9. :DDD
  :DDD
  pirms 11 mēnešiem

  Visur, kur ķerās, tur viss čerež ž... . Kad projektē, taču vajag apspriest visus par un pret, a te projekts zobos, šķipele rokā un uz priekšu. Kad jau uzlepēts, ko tur vairs. Tagad lauziet kājas uz tiem šķeltajiem akmeņiem. Nekāda tur jaukā kultūras baudīšana tajā betonā nesanāk. Vot atkal teiks, ka ko tikai nedara, visu noliks. Bet tā taču ir. Tak domāt vajag, pirms dariet, jedritvai!

 10. :((((
  :((((
  pirms 10 mēnešiem

  paši tādus "domātājus" savēlējām, tad nu viņi atbilstoši savam līmenim arī domā ! Nav ko čīkstēt, paši vien mēs vainīgi esam ! Protams ka žēl ka tā, feina tur vieta lai vasarā padejotu, bet nu ko tur - kā nu ir tā nu ir, vai ta mūsu viedokli kāds ņems vērā !

  Atbildēt

Pievienot komentāru