Ar kameru palīdzību fiksēti 59 pārkāpumi
INESE ZONE

Pirms Jēkabpils domes finanšu komitejas sēdes deputātu vidū izraisījās diskusija par augusta nogales un septembra sākuma vandalisma aktiem, kad tika izdemolēta pieturvieta Kļavu ielā, izsisti logi mākslas skolai un sabojāti Kena parka estrādes soli, kas saskrāpēti ar asu priekšmetu. Turklāt pat no Zinību dienai veltītajiem rotājumiem – alfabēta burtiem – paņemti tur piestiprinātie baloni.
       Solus sabojājuši divi nepilngadīgi jaunieši. Pašvaldības policijai izdevies viņus pieķert, jo tas bijis redzams  videonovērošanas kamerās un policisti ieradušies notikuma vietā. 
     Deputāts Kaspars Ģir­ģens pauda viedokli, ka pašvaldībai vajadzētu meklēt iemeslus, kāpēc tik maz šo gadījumu tiekot piefiksēti novērošanas kamerās: vai to attēls ir neskaidrs un nevar atpazīt vainīgos? Kā varētu uzlabot pašvaldības policijas darbu vandalisma novēršanā. Ja šim nolūkam nepieciešams finansējums, tad vajagot piešķirt. Savukārt deputāts Leonīds Salcevičs ieteica organizēt kampaņu līdzīgu tai, kādas savulaik rīkotas, popularizējot atkritumu šķirošanu, un tās laikā jauniešus un sabiedrību kopumā dažādos veidos informēt par to, cik negatīvi ir postīt vidi, kurā paši dzīvo. Tāpat kampaņas laikā esot jāaicina sabiedrība nepalikt vienaldzīgiem un ziņot, ja redz postītājus vai citus pārkāpumus, un palīdzēt to novērst. 
    Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis iebilda, ka kameras nevar sekmīgi darboties jebkuros laika apstākļos, arī tumsa ierobežojot redzamību. Taču situācija ir zināma un vecās kameras pakāpeniski nomainot ar jaudīgākām. 
     Pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis deputātiem skaidroja, ka neesot pamata apgalvot, ka no kamerām ir maz jēgas. Viņš minēja faktus, ka kopš šī gada 1. maija, kad pašvaldības policija pārņēma kameru monitorēšanu un strādā ar lielāku darbinieku skaitu, ar kameru palīdzību ir fiksēti 59 pārkāpumi un informācija par septiņiem noziedzīgiem nodarījumiem nodota Valsts policijai. Kopumā pērn reģistrēti 1980 pieteikumi, bet šogad – jau 1838. Par administratīviem pārkāpumiem šogad aizturētas 166 personas, atskurbtuvē ievietota 121. Iedzīvotāji esot gana aktīvi un ziņojot par piefiksētajiem pārkāpumiem.  
Deputāts Aigars Nitišs piebilda, ka jādomā par pašvaldības policijas darbinieku skaita palielināšanu, jo acīmredzot ar vienu brigādi, kas patrulē, ir par maz.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. komentārs
  komentārs
  pirms 7 mēnešiem

  Līdz šim problēma bija faktā, ka VP nereaģēja uz kamerās redzamo. Tikai skatījās ierakstu, jau pēc nodarījuma un domes pieprasījuma/iesnieguma. Tagad monitorējot pastāvīgi situāciju, un nosūtot brigādi, tiklīdz pārkāpums fiksēts, rezultats noteikti būs labāks.

  Atbildēt
 2. Ruks
  Ruks
  pirms 7 mēnešiem

  Deputātam Ģirgenam nu gan vajadzētu zināt, kur atrodas videonovērošanas kameras Jēpilī. Vismaz zināt problēmas ar tām. Nevis meklēt lētu populismu un brēkāt pa visām avīzēm. Visi viņa uzbraucieni ir tukši. Par vienu tukšu salmu kūlēju Saeimā būs vairāk. Domājiet ko ievēlat

  Atbildēt

Pievienot komentāru