Ar ko jārēķinās, iegādājoties īpašumu?
Apmaksāts raksts

Nekustamā īpašuma iegāde ir svarīgs lēmums. To ietekmē dažādi faktori – gan nekustamā īpašuma tirgus, gan Jūsu personīgā situācija un dzīves apstākļi. Pirms iegādājies nekustamo īpašumu, jāizvērtē vairāki aspekti. Kādi? Par to turpinājumā!
 
Finansiālā stabilitāte 
Pirmais, kas jāizvērtē – finansiālā stabilitāte. Kad situācija  ir laba, vēlme rīkoties var būt liela. Taču svarīgi sev pajautāt – cik stabila ir šī brīža situācija? Kāda ir iespējamība, ka šāds ienākumu līmenis Jums būs arī turpmāk? 
Kredīta noformēšana nekustamā īpašuma iegādei mūsdienās ir ierasta prakse. Taču, ja  neesat pārliecināts par nākotni, kredīta noformēšana  var arī nebūt pati spožākā ideja. Iespējams, Jums vajadzētu nogaidīt, kamēr saprotat, ar ko varat rēķināties nākotnē. 
 
Kredītvēsture
Svarīgs aspekts, kas ietekmē iespējas noformēt aizdevumu, ir kredītvēsture. Ja tā tikusi iepriekš sabojāta (piemēram, ir savlaicīgi nenokārtotas kredītsaistības), kredīts var netikt izsniegts. 
Ja īpašuma iegādei nepieciešamā summa ir salīdzinoši neliela, noderīgi var būt arī nebanku kredīti. Lai arī par tiem izskan dažādi mīti, tomēr dažkārt tas var būt vērtīgs situācijas palīgs. Jārēķinās gan, ka arī šajā situācijā viens no būtiskākajiem aizdevuma noformēšanas kritērijiem ir kredītvēsture, tādēļ par šo jautājumu jādomā jebkurā gadījumā -  neatkarīgi no tā, kāda veida kredītam plānots pieteikties.
 
Šī brīža situācija 
Lai arī cik stabili un pārliecināti par savu dzīves situāciju Jūs tagad justos, jārēķinās, ka viss var mainīties ātri – pat vienas dienas laikā. Protams, tas nenozīmē, ka jābūt pārlieku piesardzīgiem un jāatsakās no jebkādiem nopietniem lēmumiem. Tomēr ir vērts ņemt vērā dažādas iespējamības un pārliecināties, ka konkrētā nekustamā īpašuma iegāde atbilst Jūsu šī brīža situācijai. 
 
Mērķi 
Katram, kurš plāno iegādāties nekustamo īpašumu, ir kādi ar to saistīti mērķi. Daži vēlas iegūt māju sajūtu, citi – meklē iespēju dzīvot pēc iespējas tuvāk darbam. Dažkārt nekustamais īpašums tiek iegādāts kā drošības garants. Ir svarīgi padomāt par šiem mērķiem un pārliecināties, ka šo mērķu sasniegšanai patiešām nepieciešams tieši šis konkrētais īpašums. Tāpat jāpadomā arī par to, vai īpašuma cena atbilst Jūsu budžetam – ja uzņemsieties par daudz, Jūsu  dzīvē būs daudz vairāk stresa.
 
Nekustamā īpašuma tirgus 
Vai Jūs esat aplūkojis nekustamā īpašuma cenas interesējošā reģionā? Tiklīdz Jūs zināt, kur vēlaties dzīvot, ir svarīgi, lai Jums ir priekšstats par nekustamā īpašuma cenām tajā apkaimē, kā arī šobrīd valdošajām tendencēm. Ja cenas beidzamā laikā ir samazinājušās, šis varētu būt piemērots brīdis izdevīgam darījumam. No otras puses – ja cenas beidzamā laikā ir strauji augušas, Jūs varētu mazliet nogaidīt, lai sagaidītu to brīdi, kad cenas atkal kritīsies. 
Nav noteiktas formulas, pēc kuras uzzināt, vai un kad ir īstais brīdis nekustamā īpašuma iegādei. Jūs un tikai Jūs pats varat izvērtēt, kad ir pienācis laiks šādam lēmumam. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru