Ar mazāku deputātu skaitu būs vieglāk strādāt
AIJA VALDMANE

Plašsaziņas līdzekļos jau izskanējusi ziņa par to, ka divos novados saistībā ar tuvojošamies vēlēšanām mainīsies ievēlēto deputātu skaits. Tas atkarīgs no iedzīvotāju skaita. 
  Mārupes novadā tas ir palielinājies, tāpēc  tur pēc vēlēšanām 15 deputātu vietā strādās 17, savukārt mūsu — Jēkabpils — novadā  15 de­putātu vietā būs 9, jo te iedzīvotāju skaits ir samazinājies.
   Viedokli par šo situāciju  BD vēlējās uzzināt no Jē­kabpils  novada domes iz­pilddirektora Jāņa  Subati­ņa.  Kā šis  samazinātais de­putātu  skaits varētu ietekmēt pašvaldības darbu?
    — Jā, mūsu novadā šo­gad iedzīvotāju skaits ir «noslīdējis» zem 5000, palikuši aptuveni 4900, — stāsta Jānis Subatiņš. — Kat­ru ga­du samazinās par 100 — 160 cilvēkiem. Ie­mesli ir dažādi: gan izbraukšana no novada teritorijas, gan miršana. Iedzīvotāju mirstība divas reizes pārsniedz dzimstību. Tātad — jaundzimušie nebūt nesedz aizgājēju  skaitu. Domāju, ka reālajā darbā rezultāti būs labāki. Lielam deputātu skaitam grūti par kaut ko vienoties, jo katram ir savas intereses. Turklāt ne vienmēr visi deputāti  ierodas uz sēdēm. Ar  mazāku deputātu skaitu būs vieglāk strādāt un vienoties.

Saistītais raksts:

Jēkabpils novadā būs mazāks deputātu skaits

 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. view
  view
  pirms 1 gada

  Mazāk deputātu- vieglāk viņus vadīt pareizajă virzienā. Paveivas novadam

  Atbildēt
 2. Siga
  Siga
  pirms 1 gada

  Kam galva uz pleciem, tos nevar vadīt

  Atbildēt

Pievienot komentāru