Ar «Švēriņu pīli 2018» noslēdz mednieku mačus
ILZE BIČEVSKA

Viesītes novada kolektīva «Švēriņi» medniekmājā pulcējās mednieki no četrpadsmit kolektīviem, lai piedalītos pasākumā «Švēriņu pīle 2018». 
    – Pasākums sākās ar parādi, un līdz pulksten 10.15, kad pīļu medību sacensības sākām, bija ieradušies 34 mednieki un arī viena medniece. Gan laika apstākļi bija brīnišķīgi, gan pīļu bija daudz, ja salīdzina ar citiem šo sacensību gadiem. Sacentāmies sportingā, šaušanā pa skrejošo mērķi, medību zinībās, un, protams, vakarā bija pīļu medības, – stāsta kolektīva «Švēriņi» vadītājs un pieredzējušais mednieku maču rīkotājs Guntis Bau­manis. 
Pirmajā sacensību veidā – sportingā – tika šautas divas sērijas, kopā 50 mērķi. Divpadsmit labākie šāvēji vēl papildus šāva «A» un «B» finālā trešo sēriju. «A» grupā uzvarēja Kaspars Avens (m/k «Gambija»), sašaujot 68 punktus no 75 iespējamajiem (viņš finālā sašāva visus 25 mērķus). Otrajā vietā – Vitālijs Ozoliņš (60 no 75 punkti, m/k «Sala»), bet trešajā – Aleksandrs Andruškēvičs (56 punkti, m/k «Švēriņi»). 
   «B» finālā vietas sadalīja Uldis Līvzenieks (pirmā vie­ta, 58 punkti no 75, m/k «Sala»), otrajā vietā Gunārs Pastars (m/k «Mētriena», 58 punkti), bet trešajā – Ralfs Vingris (57 punkti, m/k «Gam­bija»). Medniece Sanita Bērziņa (mednieku kolektīvs «Upeslīči») sašāva 22 no 50 punktiem. 
     – Disciplīnā «Medību zinības» četri vīri uzreiz zināja (vai uzminēja) turpat vai visas pareizās atbildes: septiņas pareizas atbildes uz deviņiem jautājumiem. Paralēli sacensībām sportingā notika arī šaušana pa skrejošo mērķi (dubleti) – kā mednieku festivālā «Min­hauzens», – stāsta Guntis Baumanis.
    Šajās sacensībās pirmo vietu ieguva Agris Čibulis no «Švēriņiem» ar 182 punktiem no 240. Otrajā vietā bija Edijs Čibulis arī no «Švēriņiem» ar 171 punktu, bet trešajā – Jānis Med­veckis no mednieku kolektīva «Gambija», kas ieguva 158 punktus. Kopumā šajā sacensību veidā piedalījās 24 šāvēji. 
    Tad klāt bija izloze, lai varētu noteikt, kurš dīķis, kura vieta tiks konkrētam šāvējam. Kā stāsta G. Bau­manis, viens no sacensību dalībniekiem esot izteicis secinājumu, ka putnu bijis ļoti daudz, vienīgi medniekiem vajadzējis šaut trāpīgāk, tad gan nezinātu, kur tās pīles likt. 
    – Kopumā pa visu vakaru tika nomedītas četrdesmit pīles, no kurām 34 bija mercenes, trīs krīkļi un tikpat baltvēderes, kā arī viena sloka un viens bebrs, – stāsta Guntis Baumanis. 
        Saskaitot visus punktus, noskaidrojās, ka «Švēriņu pīlē 2018» individuāli pirmo vietu izcīnīja Kaspars Avens (m/k «Gambija», 116 punkti un sešas pīles), otrajā vietā –  Miervaldis Tomiņš (m/k «Gam­bija», 106 punkti un septiņas pīles) un trešajā – Edgars Bušs (m/k «MRS», 104 punkti, sešas pīles). 
     Komandu cīņā pīļu šaušanā vērtētāji saskaitīja trīs rezultātu kopvērtējumu, un līdz ar to pirmā vieta «Gambijai» ar 236 punktiem un desmit pīlēm, otrajā vietā mednieku kolektīvs «MRS» ar 220 punktiem un desmit pīlēm, bet trešajā m/k «Gambija» ar 197 punktiem, astoņām pīlēm un vienu sloku.
   – Vakarā, protams, kārta apbalvošanai, kas sākās īsi pēc desmitiem. Tad sekoja vakariņas un pēc tam tradicionālais zoles nakts turnīrs, kas noslēdzās tikai pēc trijiem naktī, – stāsta G. Bau­manis. 
    Zolei šajā reizē pieteicās sešpadsmit izturīgākie pīļu mednieki. Turnīrs noritēja četrās kārtās, un katras kārtas ilgums bija 50 minūtes. Zolītē pirmajā vietā bija Andris Ribāks no m/k «Sala» ar 22 punktiem plus 38, otrajā vietā – Edijs Čibulis (m/k «Švēriņi») ar 16 punktiem plus 56, bet trešajā – Aivars Vindulis (m/k «Sta­buraga Diāna») ar 16 plus 34 punktiem. Visvairāk – divpadsmit – zoles izspēlēja Arturs Bušs.
   Nākamie mači «Švēri­ņos» notiks 2019. gadā, kas būs tradicionālais bebru kauss. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru