Ar videokamerām Jēkabpilī šogad konstatēti 111 likumpārkāpumi
INESE ZONE

Diemžēl laiku pa laikam nākas dzirdēt par vandaļu nedarbiem Jēkabpilī. Piemēram, par postījumiem šovasar bērnu rotaļu laukumā Kena parkā, kur tika sabojāts batuts. Tāpat vandaļi sabojāja mazā vijolnieka skulptūru, nolaužot lociņu. Pašvaldība ir informējusi par Kena parka izvietotajām novērošanas kamerām, tāpat tās ir citās publiskās vietās, arī pie mazā vijolnieka skulptūras. Taču ir maz informācijas par to, vai kameras ir palīdzējušas atmaskot postītājus. Arī BD lasītāji  kārtējo reizi prasa, kas ir ar novērošanas kamerām? Cik to ir, varbūt nedarbojas vai ir mulāžas, ja nekad nevarot vandaļus noķert?
     Jēkabpils pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis stāsta, ka gluži pretēji, kameru loma šādu nodarījumu atklāšanā esot būtiska. Arī Kena parka bērnu rotaļu laukuma batuta sabojāšana tieši ar kameru šopavasar tikusi atklāta, jo viens jauneklis bija sadomājis ar velosipēdu palēkāt pa batutu. 
       -Pašvaldības policija viņu identificēja, un lietu nodeva Valsts policijai. Skaļi par to nerunājam, tāpēc arī rodas iespaids, ka kameras nedod efektu. Skaļāk parasti izskan lietas, kad ar kamerām neko nav izdevies piefiksēt. Taču, kā liecina statiska, šogad ar videokameru palīdzību ir konstatēti 111 likumpārkāpumi, un lielākajā daļā redzamās personas ir izdevies arī identificēt. Valsts policijai pēc piederības ir nodoti 17 ieraksti, kur pārkāpēji arī jau bija identificēti. Tas ir labs rādītājs, ņemot vērā to, ka pilsētā ir uzstādītas 100 videokameras un 36 no tām atrodas iekštelpās. Pie vijolnieka ir kamera, bet šī pieminekļa bojātājs gan ar to nav fiksēts. Ir jāņem vērā tas, ka kameras darbojas āra apstākļos, kur tās ietekmē sals un nokrišņi, un ir brīži, kad tās iziet no ierindas. Kameras tiek koptas, bojājumi apzināti un novērsti, bet tādi brīži ir, kad kameras šad tad nedarbojas. Situāciju ar kamerām un to ietekmi labi varēja redzēt pēc Kena parka estrādes izbūves. Tur bija jauniešu pulcēšanās vieta, notika sienu apzīmēšana. Uzlikām videokameru, viņi to konstatēja un pārvācās uz otru pusi. Nolikām kameru, lai redz arī to. Tagad estrāde ir redzama no visām pusēm, un tur vairs nav kur noslēpties, un attiecīgi tas ļoti disciplinē. Nezinu, kā, bet pusaudži uzzina, kur ir kameras, bet viņi to zina. Tas pats bija ar elektrosadales skapi Kena parkā, ko visu laiku lauza vaļā. Kā nolika kameru, uzreiz bija reakcija. Jaunieši tur gan uzturas, bet rīkojas likuma ietvaros. Videonovērošana disciplinē. Jāzina tas, ka policijas dežurants papildus saviem pienākumiem visu laiku monitorē kameru rādījumus, kas viņam labi redzami, – stāsta Guntars Gogulis.  
     Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola skaidro, ka  saistībā ar to, vai vajadzētu skaļāk runāt par atklātiem gadījumiem, jāatceras, ka  situācijās, kad pārkāpējs ir nepilngadīga persona, informācija netiek atklāta. Citādi publiskot informāciju var tikai tad, ja ir jau notiesājošs spriedums. Turklāt tā ir policijas kompetence informēt, un, kamēr nav notiesājoša sprieduma, neviena persona nav atzīstama par vainīgu, vienalga, vai viņa bija redzama kameru ierakstos vai nē. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru