Arī bagāti cilvēki raizējas par naudu - lūk, kādēļ!
Apmaksāts raksts

 
Plaši dzirdēts ir uzskats, ka turīgiem cilvēkiem dzīve ir vieglāka – nauda rada drošības sajūtu un dod zināmu brīvību.
Taču, lai arī varētu šķist, ka bagātiem cilvēkiem uztraukumu ir daudz mazāk, tomēr tā gluži nav. Ir skaidrs, ka izpratne par to, kas tad īsti ir bagātība un ar kādu summu būtu pietiekami, lai justos droši un lielākiem tēriņiem nebūtu jāizmanto, piemēram, patēriņa kredīts vai kāds cits aizdevuma veids, var krietni atšķirties. Taču, lai cik neticami šķistu, cilvēki mēdz raizēties par naudu, neatkarīgi no tā, cik daudz naudas ir viņu bankas kontā. Kādēļ? Lūk, daži iemesli!
 
Nauda ir ierobežots resurss
  Lai arī varētu šķist, ka noteikta labklājības līmeņa sasniegšana atrisina visas problēmas uz visiem laikiem, tomēr nauda tomēr nav neierobežots resurss un to var itin vienkārši iztērēt. Mēs visi zinām stāstus par cilvēkiem, kuri ir pelnījuši miljonus, bet beigās attapušies bez naudas līdzekļiem, jo nav kontrolējuši savus izdevumus. Ja cilvēks nav iemācījies rīkoties ar naudu un iepriekš vienmēr iztērējis visu, ko nopelnījis, tad ir maza iespējamība, ka viņš pratīs samērot ienākumus un izdevumus tad, kad būs kļuvis turīgs. Visbiežāk, pieaugot ienākumiem, pieaug arī prasības un atkal var tikt iztērēts viss, kas vien nopelnīts. Šķiet neticami? Tomēr tas, ka arī turīgi cilvēki dzīvo no vieniem ienākumiem līdz otriem un vēl aizņemas, ir pilnīgi normāla parādība visā pasaulē. Tas tādēļ, ka viņi nav iemācījušies iztērēt mazāk, kā nopelnīts. 
 
Bagāti cilvēki domā par alternatīvām izmaksām 
   Lai arī turīgiem cilvēkiem nav jādomā par to, kā nomaksāt ikmēneša maksājumus un iegādāties pārtiku, tomēr viņiem ir citi izdevumi, par kuriem jāuztraucas. Piemēram, turīgi cilvēki meklē alternatīvas, kur ieguldīt savu naudu – iegādājas vērtspapīrus un akcijas, lai vēlāk gūtu peļņu no procentiem. Taču tādi darījumi vienmēr saistās ar augstu risku. 
 
Kad runa ir par naudu, viss ir relatīvs
    Cilvēki, kas iemantojuši milzu bagātību, arī savu dzīvesveidu veido atbilstoši tam, ko viņuprāt var atļauties vai ir pelnījuši. Tādā veidā ar to saistītie izdevumi drīz vien kļūst par jaunu normu. Tas, savukārt, var radīt bažas par to, vai ar īpašumā esošo naudu viņiem pietiks līdz vecumdienām un savas ambīcijas kādā brīdī tomēr nenāksies samazināt. 
 
Vairāk naudas, vairāk problēmu
     Daudzi uzskata, ka noteikta naudas summa, piemēram, miljons eiro, atrisinātu visas viņu problēmas, taču patiesībā tā tikai radītu citus iemeslus uztraukties. 
    Jo vairāk naudas, jo sarežģītākus finanšu lēmumus var nākties pieņemt – domāt par ieguldījumiem, krājkontiem un citiem finanšu darījumiem, ja runa ir par iespaidīgām naudas summām, ir daudz grūtāk. Un, ja cilvēkam nav uzticama speciālistu komanda, kas dod padomus, ir sarežģīti saprast, kā vispār rīkoties. 
 
Veiksmīgs uzņēmējs ne vienmēr ir panākumiem bagāts investors 
    Daudzi uzskata, ka finansiāla veiksme ir viņu biļete un finansiālo brīvību. Galu galā, ja ienākumi ir daudz lielāki par vidējiem, kas gan varētu neizdoties? Taču prast naudu nopelnīt ir viens, to saglabāt un aizsargāt – pavisam kas cits. Kad runa ir, piemēram, par investīcijām, veiksmīgam uzņēmējam nav pietiekamu prasmju, lai rīkotos gudri. Tāpēc viņam jāizvēlas labākā palīdzība (t.i – profesionāļu komanda), kas par naudu ir nopērkama. Taču ne visi izvēlas pieņemt speciālistu palīdzību, jo uzskata, ka ar visu spēj tikt galā paši. Tas, savukārt, rada liekus izdevumus un cilvēks neizmanto savu finanšu potenciālu. 
 
Turīgi cilvēki domā par mantojuma atstāšanu
   Finansiāli cilvēki domā arī par nākotni, izvirzot dažādas prioritātes. Viena no tām ir mantojuma atstāšana saviem bērniem, lai arī viņi varētu būt finansiāli nodrošināti. Taču arī te var rasties zināmas bažas par to, kā izglītot bērnus, lai viņi nākotnē pieņemtu pareizus finanšu lēmumus un viss smagā darbā nopelnītais netiktu vieglprātīgi izšķērdēts. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru