Arī Jēkabpilī brīvdienās konstatēti ārkārtas situācijas ierobežojumu pārkāpumi
INESE ZONE

Aktīvs darba režīms Valsts un pašvaldības policijai, turpinot strādāt paaugstinātas gatavības režīmā un kontrolējot, kā tiek ievēroti fiziskās distancēšanās un pulcēšanās ierobežojumi, kā arī pašizolēšanās nosacījumi, bija Lieldienu brīvdienās.
    Jēkabpils pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis stāsta, ka kliedzošu pārkāpumu gan neesot bijis. Kopumā svētku dienās bijuši 80 izbraukumi. Cilvēki lielākoties paši izturoties apzinīgi un arvien acīgi ziņojot par saskatītajiem pārkāpumiem. Šobrīd arī pašvaldības policijai ir atļauts rakstīt protokolus par šiem pārkāpumiem, jo konstatēts, ka Valsts policijai tā ir liela papildu slodze. Līdz šim pašvaldības policija tikai varēja konstatēt faktu un nodot tālāk Valsts policijai izvērtēšanai un lēmuma pieņemšanai par protokola rakstīšanu vai lietvedības uzsākšanu. 
     I. Surkulis informē, ka Lieldienu brīvdienās Jēkab-pilī konstatēts pulcēšanās un privātu pasākumu rīkošanas aizlieguma pārkāpums. Cilvēki bija rīkojuši dzimšanas dienas svinības, kurās piedalījās ne tikai pašu mājsaimniecībā dzīvojošie, bet arī citas personas. Par šo faktu pašvaldības policijai ziņojuši kaimiņi, jo ballīte izvērtusies skaļa. Par konstatēto pārkāpumu uz­rakstīts administratīvā pārkāpuma protokols. 
     Tāpat pašvaldības policija, sekojot videonovērošanas kameru ierakstiem, at­klājusi četru cilvēku grupu, kas pulcējusies pie Radžu ūdenskrātuves. Pārkāpēji iesēdušies automašīnā, kā zināms, ar automašīnu ir atļauts pārvietoties vairāk nekā diviem cilvēkiem, un tas izmantots, noliedzot pulcēšanos publiskā telpā. Taču videokameras fiksētais bijis kā pierādījums, un pēc pārrunām personas atzinušas faktu un devušās prom. Konstatēts arī gadījums ar bērnu pulcēšanos rotaļu laukumā, kas fiksēts videonovērošanā, bet, ierodoties policijas darbiniekiem, vainīgie aši izklīst. I. Surkulis stāsta, ka ārkārtas situācijas nosacījumu pārkāpumu fiksēšana ir jauna situācija darbiniekiem, un ļoti jādomā par to, kā pareizi rīkoties, kā fiksēt un pierādīt pārkāpuma faktu. Galvenais, protams, neesot sodīt, bet brīdināt un informēt, lai mazinātu vīrusa izplatības risku.
    Atsaucoties uz iedzīvotāju zvaniem par distancēšanās prasību neievērošanu, administratīvā lietvedība uzsāka par situāciju kādā Jēkabpils lielveikalā. Ap­meklētāju pieplūduma dēļ tur veidojušās garas rindas pie kasēm, un tas radījis distancēšanās grūtības gan pie tām, gan citur veikala telpās. I. Surkulis uzsver, ka par distancēšanos šādās situācijās ir atbildīga veikala vadība, kam jāizvērtē situ­ācija un jākoordinē pircēju kustība, kaut vai ierobežojot personu skaitu, kas var vienlaikus iekļūt veikalā. Viens no veidiem, kā to izdarīt, esot liegt iespēju iepērkoties izmantot grozus un pircēju rīcībā atstāt tikai iepirkumu ratus, kas regulē pircēju plūsmu un sniedz divu metru distancēšanās iespēju. Esot bijušas pārrunas ar veikala vadību, pašvaldības policija tagad regulāri kontrolē situāciju tajā, un, ja pārkāpumi tiks sekmīgi novērsti, protokols par pārkāpumu netiks noformēts. Pārkāpumi konstatēti arī dažās citās tirdzniecības vietās, piemēram, ar marķējumu nav bijusi norādīta divu metru distancēšanās robeža. Pašvaldības policija tagad arvien vairāk kontrolējot arī situāciju tirdzniecības vietās. Esot arī saprotams, ka arī tirdzniecības darbiniekiem tā ir jauna situācija, un nav viegli rast risinājumus, tāpēc cilvēkiem pašiem arī vajadzētu rīkoties atbildīgāk. 
    Psihoterapeiti un citi speciālisti publikācijās uzsver pašizolācijas un dažādu ierobežojumu, kā arī spriedzes un bažu, ko rada iespēja inficēties un neziņa par nākotni, ietekmi uz cilvēku psihi. Rezultāts esot attiecību pasliktināšanās un pat vardarbība ģimenēs. Vaicāts par to, vai pašvaldības policijai ikdienā tagad biežāk jāsaskaras ar izsaukumiem uz ģimenes skandāliem, I. Surkulis apliecina, ka tas tā diemžēl ir. Tāpat esot jūtama psiholoģiskā spriedze cilvēkos. Vai nu tādēļ, vai biežāk uzturoties mājās un zaudējot ierastās nodarbes un izklaidi, cilvēki vairāk pievēršoties savai apkārtējai videi, un rezultātā pieaugot sūdzību skaits par dažādiem pārkāpumiem – nelegālām atkritumu izgāztuvēm, kaimiņu rīcību, pārkāpjot kādus saistošos noteikumus, un citiem. 
    Tāda nu šobrīd ir mūsu ikdiena, kad jāatsakās no ierastām izklaidēm un ikdienas gaitām, tikšanās ar radiem un paziņām un citām lietām, kuru pieejamību līdz šim pat nenovērtējām. Diemžēl tagad nākas apdomāt katru soli, un brīžiem šķietami nevainīga rīcība jau var izrādīties ārkārtas situācijas noteikumu pārkāpums. Tāpēc būsim tiešām apdomīgi, būsim iecietīgi, bet arī nepieļausim, ka citi apdraud savu un līdz ar to arī mūsu drošību. 
    Neizaicināsim likteni ar nepārdomātu rīcību un izturēsimies ar atbalstu un izpratni pret policijas darbu, jo viņi savā ikdienā arī saskaras ar tādiem pašiem izaicinājumiem kā mēs, bet darbā bieži vien ar daudz lielāku stresu nekā citās jomās. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru