Arī Jēkabpilī daļa vecāku baidās laist bērnus uz skolu
INESE ZONE

Plašsaziņas līdzekļos izskan informācija par to, ka arvien vairāk vecāku, palielinoties Covid-19 infekcijas riskam, baidās laist bērnus uz skolu un grib, lai viņiem mācības organizētu attālināti. Lemjot par attālināto mācību pagarināšanu 7. līdz 12. klasēm, valdība tomēr nepieņēma kādu lēmumu attiecībā uz vecāku tiesībām izvēlēties, ka viņu 1. līdz 6. klases skolēni var mācīties attālināti. Izglītības un zi­nātnes ministrija (IZM) pauž viedokli, ka, turpinoties klātienes mācībām 1. līdz 6. klasei,  nav iespējams ļaut vecākiem izvēlēties attālinātās mācības, jo tas dubultotu skolotāju slodzi un padarītu mācību darbu neiespējamu. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska gan pieļauj vairākas alternatīvas, tai skaitā mājmācību. Pie­mēram, vecāki var uzņemties atbildību par bērna mācīšanu, kā tas ir slimošanas gadījumā, var izvēlēties mājmācību, to saskaņojot ar skolas vadību un pašvaldību. Ministre skaidro, ka pamatizglītība ir obligāta, un nepamatota bērna nelaišana uz skolu ir pārkāpums. Tad jautājumu var risināt arī sociālie dienesti.
IZM gan atzīst, ka, veicot pāreju uz kompetenču saturu, visu mācību materiālu pedagogiem  vēl nav. Tāpat vēl tikai top daudzi digitālie mācību rīki un arī video mācību stundas kanālā «Tava klase». IZM sola drīzu mācību materiālu gatavību pirmajam pusgadam, tāpat jau esot noslēdzies iepirkums arī datoru iegādei, ko varētu saņemt decembrī.
Tikmēr Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kritizē ministriju par, viņuprāt, sasteigtām un nekvalitatīvām izglītības reformām un, neredzot uzlabojumus, gatava pieprasīt ministres demisiju.
BD vaicāja Jēkabpils domes priekšsēdētājam Ai­varam Krapam, vai arī Jēkabpils skolu audzēkņu vecāki baidās laist bērnus uz skolu? A. Kraps stāsta, ka ir atsevišķi gadījumi, kad vecāki par to ir interesējušies, taču tādu neesot daudz. Toties esot arī vecāki ar pavisam pretēju viedokli, ka attālinātās mācības visiem būtu jāpārtrauc un jāmācās klātienē, lai nodrošinātu labāku izglītības kvalitāti. Tagad esot skaidrs IZM viedoklis par šo procesu, un tas arī regulējot situāciju. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Čudiks
  Čudiks
  pirms 4 mēnešiem

  Tik glupi vecāki, ka tālāk nav kur...

  Atbildēt
 2. Iebiedētais
  Iebiedētais
  pirms 4 mēnešiem

  Iebiedēti. Tāda sērga, ka ņe dai bog.)) Pat gultu slimnīcā drīz pietrūkšot. Cūku, putnu gripa otdihajet.

Pievienot komentāru