Arī Jēkabpilī pašvaldība piedāvā telpas pašizolācijai
INESE ZONE

      Arvien vairāk Latvijas iedzīvotājiem ar specreisiem atgriežoties no ārzemēm, aktuāla kļūst nepieciešamība atrast telpas divu nedēļu pašizolācijai.
      Cilvēki tiek aicināti  būt atbildīgiem pret savu un apkārtējo veselību un neapmeklēt publiskas vietas, bet izolēties un sekot savam veselības stāvoklim, un, parādoties infekcijas pazīmēm, veikt «Covid-19» testu. Valdības, policijas un citu struktūru pārstāvji brīdina, ka Epidemioloģiskās drošības likums nosaka to, ka personas pienākums ir nepakļaut citas personas inficēšanās riskam un personai ir pienākums pildīt epidemiologa norādījumus, lai novērstu inficēšanās risku citu cilvēku veselībai. Mājas karantīnas režīma neievērošana ir Epidemioloģiskā drošības likuma pārkāpums, kam var tikt piemērots administratīvais sods un pat kriminālsods, ja radīti draudi citu veselībai. Viss ir pareizi, un daudzi cenšas ievērot pašizolācijas nosacījumus, bet ne visiem ir iespēja sūtīt ģimeni uz laukiem un pašam palikt dzīvoklī vai otrādi, vai noīrēt dzīvokli uz šīm divām nedēļām.
      BD žurnālistes eksperiments, mēģinot Jēkabpilī noīrēt dzīvokli pašizolācijai, liecina, ka ne katrs grib to izīrēt šādam mērķim. Turklāt, lai to darītu, jāmaksā vismaz par mēnesi gan īre, gan komunālie maksājumi. Un ko darīt, ja nevar to atļauties? Pašizolēties kopā ar ģimenei nav labākais variants, īpaši, ja ģimenē ir cilvēki gados, kam vīruss sevišķi bīstams, jo ir taču risks, ka atbraukušais radinieks  var būt inficēts. Savukārt tiem, kuri dzīvo vieni, ar izolāciju problēmu it kā nebūtu, bet tās var rasties, ja nav kas šajā laikā apgādā ar pārtiku un citu nepieciešamo.
     Ņemot vērā šo situāciju, lai palīdzētu saviem iedzīvotājiem atbildīgi izturēties pret sabiedrību, dažas pašvaldības piedāvā atbalstu. Ja Cēsu novada iedzīvotājam nepieciešama palīdzība ar pašizolācijas nodrošināšanu, kas citādi nav iespējama un var apdraudēt citus mājiniekus vai sabiedrību, pašvaldība nodrošinās atbilstošus izmitināšanas apstākļus. Arī Valkas novada dome piedāvā iespēju pašizolēties pašvaldības piedāvātā dzīvoklī vai telpās gadījumos, ja persona vai ģimene ir atgriezusies no ārzemēm un dzīvo kopā ar kādu no  «Covid -19» riska grupā pakļautajiem cilvēkiem (personas, kas ir vecākas par 70 gadiem, kā arī ar hroniskām slimībām sirgstošie), bet nav iespējas palikt kādā citā savā īpašumā - lauku mājā, vasarnīcā. Pašvaldības domā arī par pirmās nepieciešamības preču – pārtikas un medikamentu - piegādi dzīvesvietā. „Latvijas Sarkanais Krusts” un Rīgas Sociālais dienests aicina tos iedzīvotājus, kam pašizolācijas dēļ radušās grūtības ar pārtikas produktu piegādi, ziņot par to organizācijām, lai precizētu, kāda palīdzība nepieciešama.
     BD vaicāja Jēkabpils domes vadībai, vai tā arī apsver iespēju palīdzēt ar mitekli izolācijai un pārtikas piegādēm? 
     Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps stāsta, ka par to ir domāts. Nedēļas sākumā jau būšot apkopota informācija par iespējām piedāvāt vietu pašizolācijai vai nu kādā viesnīcā, vai citos apartamentos vai dzīvoklī un aprēķināts, cik tas varētu izmaksāt.
      -To visu precizēsim un tad informēsim sabiedrību par šādu iespēju. Varbūt varam piedāvāt kādu pašvaldības īpašumā esošu dzīvokli, kas ir samērā labā kārtībā. Ielikt tur gultu, vēl ko pašu nepieciešamāko un piedāvāt. Līdz šim liela pieprasījuma nebija. Tikai viens cilvēks ir interesējies pašvaldībā, vai nevaram palīdzēt ar telpām pašizolācijai, - sacīja Aivars Kraps. Viņš arī informēja, ka cilvēki, kuriem saistībā ar ārkārtas situāciju ir radušās kādas problēmas ar pirmās nepieciešamības preču piegādi, var par to zvanīt Jēkabpils Sociālajam dienestam, kas mēģinās sniegt palīdzību.
      -Pagaidām par to nav runāts ar vietējo „Sarkanā Krusta” pārstāvniecību vai citu nevalstisko organizāciju. Jebkurā gadījumā, ja būs tāda nepieciešamība, palīdzība tiks organizēta ar sociālā dienesta starpniecību un aicināsim talkā brīvprātīgos, - sacīja Aivars Kraps. 
       Materiāla tapšanas laikā Jēkabpils pašvaldība jau bija sazinājusies ar potenciālajiem izolēšanās mitekļu piedāvātājiem un ir publiskota informācija par pašizolācijas iespējas pilsētā. 
     Viesus ir gatavi uzņemt: viesnīca “Luiize”, Brīvības iela 190, tālrunis 27705777; apartamenti “Old Town Apartments”, Vecpilsētas laukums 2, tālrunis 29256652. Jēkabpils dome aicina personas, kas var palīdzēt ar naktsmītnes iespējām, kurās ir atsevišķa duša un tualete, vēlams, arī virtuve ēdiena pagatavošanai, un kas nav kopīga ar citiem cilvēkiem, rakstīt uz e – pastu:  pasts@jekabpils.lv. Tāpat, ja nepieciešama palīdzība un atbalsts krīzes situācijā, Jēkabpilī deklarētie iedzīvotāji var vērsties Jēkabpils Sociālajā dienestā, zvanot pa bezmaksas tālruni  80020091 vai tālruņiem 65207092, 65207090. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. žļurben žļarbenis
    žļurben žļarbenis
    pirms 4 mēnešiem

    Ar steigu ir jāiesaista Sarkanais krusts.

    Atbildēt

Pievienot komentāru