Arī Jēkabpils reģionālā slimnīca atbalsta mediķu protesta akciju
INESE ZONE

Plašsaziņas līdzekļos jau izskanējusi informācija, ka, cerot panākt lielāku finansējumu veselības aprūpes darbinieku atalgojumam, 7. novembrī mediķi pie Saeimas rīkos piketu. Tādēļ daudzviet pacientiem 7. novembrī būs pieejama vienīgi neatliekamā medicīniskā palīdzība. 
     Par kopīgām protesta akcijām vienojušās Latvijas Ārstu biedrība, Jauno ārstu asociācija, Māsu asociācija, kā arī Farmaceitu biedrība, Rehabilitācijas profesionālo organizāciju asociācija un Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrība. 
    Pirmā kopīgā protesta akcija «Viena diena bez ārstniecības personas» notiks ceturtdien, 7. novembrī. Lai piedalītos, mediķi ņems bezalgas atvaļinājumu. Atbalstu mediķiem esot paudušas Rīgas un reģionu lielākās slimnīcas, laikus šajā dienā plānojot ierobežotu pieeju speciālistu pakalpojumiem, bet garantējot neatliekamo medicīnisko palīdzību. 
    Savukārt, ja nozares centieni nedos vēlamo rezultātu, no 8. līdz 14. novembrim visā Latvijā rīkos akciju «Nolaid karogu, iededz sveci!». Akcijā Latvijas lielākās slimnīcas, ģimenes ārstu prakses un sabiedrībā zināmi cilvēki aizdegs reālas un digitālas sveces, kā arī pusmastā nolaidīs Latvijas karogu. 
      Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova BD informēja, ka ar slimnīcas arodbiedrību ir vienošanās, ka mediķiem netiek liegta iespēja doties uz Rīgu un piedalīties akcijā.  Tādā gadījumā speciālistam šī diena jānoformē kā bezalgas atvaļinājums. Tas gan neattiecoties uz tiem mediķiem, kuri sniedz plānveida pakalpojumus un neatliekamo palīdzību stacionārā. Taču darbinieki, kas vēlēsies piedalīties akcijā,var pārcelt izmeklējumu laikus vai pacientu pieņemšanas laikus. Ja būs šādi gadījumi, tad pacienti tiks informēti, ka izmeklējums vai pieņemšana ir pārcelti uz citu datumu. M. Meļņikova stāsta, ka slimnīca atbalstīs akcijas organizatoru prasības un, ja būs nepieciešams,  iesaistīsies arī akcijā no 8. līdz 14. novembrim, karogu pie slimnīcas nolaižot pusmastā. 
    Arī Jēkabpils reģionālās slimnīcas arodorganizācijas vadītāja Margarita Saveļjeva stāsta, ka slimnīca iesaistīsies akcijā «Nolaid karogu, iededz sveci» un pie slimnīcas karogs būs pusmastā, un atkarībā no laika apstākļiem iedegs arī sveces. 
     -Pikets pie Saeimas 7. novembrī notiks no pulksten 8.30 līdz 9.30. Rīgas kolēģiem ir vienkāršāk, viņi var aiziet vienu stundu uz šo akciju un tad atgriezties darbā. Mūsu kolēģiem tam būtu jāziedo visa diena un jāņem bezalgas atvaļinājums. Kolektīvs par iespēju piedalīties akcijā ir informēts, pagaidām vēl neviens nav pieteicies. Ja akcija nedos rezultātu un valdība nobalsos par esošo budžetu, mediķi vāks parakstus par Saeimas atlaišanu un vērsīsies Satversmes tiesā. Mēs arī to atbalstām, paraksti tiks vākti elektroniski. Ar slimnīcas valdes priekšsēdētāju mums ir vienots uzskats, ka finansējums algas palielinājumam būtu jāsadala visiem, jo slimnīcas darbā nevar iztikt arī bez šoferiem, veļas mazgātavas vai virtuves darbiniekiem. Sadarbība ar jauno valdes vadību ir laba, un mēs patiešām jūtam, ka pie stūres ir zinošs darbinieks un situācija uzlabojas, – saka Margarita Saveļjeva.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru