Astoņi deputāti izsaka neuzticību Jēkabpils domes priekšsēdētājam Raivim Ragainim
INESE ZONE

17. aprīlī Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps un deputāts Leonīds Salcevičs vietējo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem sniedza informāciju astoņu Jēkabpils domes deputātu vārdā, kas izteikuši neuzticību līdzšinējai domes vadībai.
     Deputāti Aivars Kraps, Kristīne Ozola, Leonīds Salcevičs, Māris Dimants, Aleksandrs Deinis, Nikolajs Anuškevičs, Broņislavs Ivanovskis un Signe Bērziņa Jēkabpils domei adresējuši iesniegumu, kurā, pamatojoties uz likumu «Par pašvaldībām», lūdz sasaukt Jēkabpils domes sēdi un tās darba kārtībā iekļaut divus jautājumus: par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata un par domes priekšsēdētāja ievēlēšanu. Atbilstoši likumam tagadējai domes vadībai sēde jāsasauc divu nedēļu laikā, tātad līdz 30. aprīlim, vai arī  abi jautājumi jālemj kārtējā domes sēdē.  
     -Kopš 2009. gada strādāju darbā dažādos amatos. No 2013. līdz 2017. gadam biju domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos. Pēc 2017. gada vēlēšanām šo amatu zaudēju, bet 2018. gadā  oktobrī man to atkal piedāvāja un to arī ieņēmu. Pa šo laiku ir pagājis pietiekoši ilgs laika sprīdis un man ir izveidojies savs priekšstats, kāpēc   ir tā, ka parakstīju šo pieprasījumu. Pirmkārt man nebija  pieņemams domes vadības darba stils. Pienācīgi netika komunicēts ne ar ne ar pozīcijas, ne opozīcijas deputātiem.  Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, jo uzskatu, ka domes priekšsēdētājam visu laiku jābūt komunikācijā ar visiem 12 pārējiem deputātiem. Šie astoņi cilvēki izteica savu vēlmi un viņi domā līdzīgi. Vēl viens no svarīgiem argumentiem ir tas, ka 2021. gadā mums visdrīzāk būs lielāka teritorija nekā šobrīd, un mana pārliecība ir tāda, ka pilsētas vadītajam jau pāris mēnešus vajadzēja aktīvi strādāt ar apkārtējo novadu vadību un iegūt labākas pozīcijas pilsētai, un jaunajam novadam, jo ir ļoti būtiski, kas un kā šajā teritorijā attīstīsies pēc 2021. gada. Tie ir divi pamata argumenti, kāpēc  es parakstīju iesniegumu, – informēja Aivars Kraps.
    L. Salcevičs sacīja, ka situācija nav viennozīmīga un daudzi varbūt to izpratīšot ne tā, kā to tagad pasniedz.
    -Taču man ir apnicis būt vakuumā, nezinot, kas notiek. Pa šiem diviem gadiem domes priekšsēdētājs varbūt trīs četras reizes ir komunicējis ar mani. Bet pēc vēlēšanām mēs visi solījām strādāt pilsētas labā, un par katru no mums ir balsojuši iedzīvotāji. Tas ir ticis pilnīgi ignorēts un  uz vairākkārtīgiem atgādinājumiem, ka esam viena komanda un iedzīvotāji ir vēlējuši par mums visiem, un piedāvājumiem veidot dialogu, no viņu puses nekādas atsaucības nebija. Mani interesē iesaistīt visus deputātus un es arī esmu ļoti neapmierināts ar to darba stilu kādu piekopj Raivis Ragainis un priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa. Faktiski komunikācijas nav ne ar sabiedrību,  ne ar deputātiem, un mēs  – deputāti - nezinām daudzas būtiski svarīgas lietas. Ne par tiesu procesu virzību, kur iesaistīta dome, ne citas.   Arī intereses trūkums par pilsētas nākotni lielākā teritorijā, kāda būs, no priekšsēdētāja puses nav pieļaujams.   Es parakstīju šo dokumentu un esmu gatavs savu pieredzi, zināšanas un esošo statusu (domāts finanšu ministra padomnieka amats – Red.) izmantot pilsētas attīstībā, kas ir vērsta uz nākotni. Cilvēki, kas ir parakstījuši šo iesniegumu, ir adekvāti, zinoši ar vēlmi strādāt un, galvenais, ka atbildīgi. Un komunikāciju ar sabiedrību mēs izprotam pavisam savādāk Es domāju, ka tas dos lielu pienesumu un varbūt Jēkabpils beidzot uzelpos. Līdz šim situācija ir bijusi saspringta, varbūt tas ir mans subjektīvs vērtējums, bet man šķiet, ka visi ir ļoti bažīgi,  saspringti par sevi par pilsētas nākotni, un tad, kad cilvēks nevar atraisīties, no viņa nevar prasīt spožus darba rezultātus. Es domāju, ka šie pārmaiņu vēji, kas pūš burās, nesīs augļus un ieguvēji būs tikai visi, – sacīja Leonīds Salcevičs. 
     Abi deputātu grupas pārstāvji informēja, ka ir panākta minēto astoņu deputātu vienošanās, ka priekšsēdētāja amatam virzīs A. Krapu. Par vietniekiem lemšot pēc tam, taču katrs no astoņiem deputātiem, kas parakstījis iesniegumu, esot cienīgs ieņem šo amatu. A. Kraps piebilda, ka esot priekšsēdētāja amatā, noteikti komunicēs ar katru deputātu un cer ka, koalīcija neapstāsies pie šiem astoņiem deputātiem, jo katrs pārstāv savu vēlētāju daļu un cilvēki netikšot dalīti sarkanos, zaļos vai baltos, un kaut kāda darbības iespēja tikšot piedāvāta katram. Jau notiekot sarunas ar vēl pāris deputātiem un tās esot pozitīvas, jo cilvēki grib strādāt un mērķis visiem ir viens. 
    Vaicāts, ko tieši R. Ragainis nav izdarījis gaidāmās teritoriālās reformas sakarā, A. Kraps sacīja, ka jau sen vajadzējis runāt ar apkārtējo novadu vadību, izzinot viņu vēlmes un  viedokli. Tagad tas esot nedaudz iekavēts, bet cerot tagad strauji panāk iekavēto. Esot jāstrādā pie jauna pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likuma un jāgādā, lai jaunā teritorija būtu liela un bagāta.  L. Salcevičs piebilda, ka viņš līdz šim  jau esot ticies ar apkārtējo novadu vadītājiem un deputātiem, tā darot to, kas jau bijis jādara R. Ragainim, lai  izzinātu viedokļus, ko  varētu iestrādāt finanšu izlīdzināšanas modelī. Esot nopietni jāstrādā ar Pļaviņām, jo no Pļaviņu puses esot viedoklis, ka varbūt varētu būt kopā ar Jēkabpili. L. Salcevičs uzsvēra, ka tas būšot noziegums visu palaist pašplūsmā un paļauties tikai uz redzējumu no Rīgas. 
     A. Kraps solīja jau drīz vien nākt klajā ar savu vīziju par tuvāko piecu sešu gadu darbu, kas nebūšot tukša pļāpāšana, bet reāli sasniedzami mērķi. 
Lūgts komentēt astoņu deputātu iesniegumu Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis sacīja, ka viņam nav komentāru, jo neesot zināmi iesniedzēju argumenti. Savukārt arguments par neapmierinošu vadības stilu esot tas, ko parasti pieminot šādos gadījumos, kad faktiski nav iemeslu, lai izteiktu neuzticību. 
       -Esmu saņēmis iesniegumu un atbilstoši likuma prasībām noteiktā termiņā tiks sasaukta sēde. Neesam ievēlēti uz mūžu, tas ir tāds process. Acīmredzot kādam sāp, kāds nav apmierināts ar esošo situāciju vai nejūtas novērtēts. Tāda ir dzīve, – sacīja Raivis Ragainis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (39)

 1. Zita
  Zita
  pirms 1 gada

  Tautas neuzticību nevar izteikt jaunajam kandidātam un tiem pārējiem 7 ?? Nenormāls kauns par Jēkabpili un dusmas . Baigais kauns būs , ja pilsētu pārstāvēs šis te . Nu nevar vecais tak nomierināties, tad nu ieliek šādu glumu ielikteni . Liels pārsteigums par Signi Bērziņu no KPVLV . Visam sava cena acīmredzot - arī godīgai sirdsapziņai . Vilšanās . Liela vilšanās. Paldies Ragaiņa kungam par iesākto pilsētvides sakārtošanu , nojauktiem graustiem , aktīvo dalību sporta pasākumos un par labu pilsētas seju . Tādu , par kuru beidzot nebija kauns . p.s. Vijolnieka vietā tagad vajadzēs čurājošā puisēna skulptūru

  Atbildēt
 2. Daiga
  Daiga
  pirms 1 gada

  Nu baigāāā tā seja mūsu pilsētai - kauns no pilsētas ciemiņiem, pasaki vēl ka tā ir mūsu vizītkarte, izskatās kā karadarbības zonā, cilvēki atbrauc un prasa - kad jums tas ārprāts pilsēta vienreiz beigsies, tik tiešām viss notiek gliemeža ātrumā, zaļā zona visa izpurgāta, jau apriebies :((( !! Zita, tavs rakstītais izklausās pēc pašslavināšanās, cilvēki pilsētā ir ļoti neapmierināti gan ar patreizējās domes vadības darba stilu, gan arī par Jēkabpils pilsētvides attīstības redzējumu. Es nemaz negribu runāt par iedzīvotāju viedokļa totālu ignoranci !!!

 3. Zita
  Zita
  pirms 1 gada

  Neidziļināšos nemaz , izteicu tikai savu viedokli . Pat ja Ragainis nav pietiekami labs mērs , tad Krapa kungs tāds būs , Jūsuprāt? Mans sašutums ir nevis par Ragaiņa zaudēšanu , bet gan Krāpa kandidatūru . Kā var būt mēra kandidāts persona , kas lielākoties Jēkabpils iedzīvotājos zaudējis elementāru cieņu? Atgriežoties par pilsētvidi - ir iespējams to sakārtot bez rakšanas darbiem? Diez vai ! Un tas ir teikts vienmēr - arī Leonīda laikā bija parunā “ Mūžīgi uzraktā pilsēta “ Tas no sērijas - Viss ir slikti .

 4. Inese
  Inese
  pirms 1 gada

  Par Signi Berzinu ari liels soks.

 5. Gita
  Gita
  pirms 1 gada

  Kraps būs priekšnieks un Ozola vietniece. Uh jautri mums ies. Ozola atriebas ka netika par padomnieci ar 2000 algu. Tagad viņa būs par puku meiteni un visos pasakumos teiks patriotiskas runas. Un tagad NA būs koalīcijā ar Saskaņu. Vel smieklīgāk kā Zzs un saskaņas aprēķina laulibas

  Atbildēt
 6. C
  C
  pirms 1 gada

  Kraps ir glums. Tad bija ar Leonoidu čomaki, tad veco BĀrdu uzmeta, tagad atvilkās atpakaļ pie papucīša.

  Atbildēt
 7. AA
  AA
  pirms 1 gada

  Nekas nepaliek neatmaksāts...Ko katrs būs pelnijis, to saņems vēlāk vai agrāk. Ir teiciens: "Neroc otram bedri - pats iekritīsi!" Paldies Raivim Ragainiem par darbu pilsētnieku interesēs!

  Atbildēt
 8. atkal
  atkal
  pirms 1 gada

  Kuru pilsētnieku interesēs! Spriežot pēc tā, ka viņa alga gada laikā ir dubultojusies, viņs visu ir darījis savās interesēs. + slimnīcas skandāls, kas vēljoprojām uzvirmo, + namupārvaldes valdē savu čomu iebīdīšana. Jau sen bija laiks viņu patriekt, tik slikta pārvadība pilsētā pat pie Lonjas nebija.

 9. Kaspars
  Kaspars
  pirms 1 gada

  Jā jā, pie Ļoņas pilsēta ziedēja un plauka :D Bija tikai atkati, spēļu zāles un urīns :) Super pilsēta :D Ja esi ūdens galva tad paliec tāds!

 10. Einārs
  Einārs
  pirms 1 gada

  nu un kas tagad ir labāks ?????? Viens liels bardaks !!! Un ja ieliks kaut vai to pašu Krapu, nu sliktāk jau nebūs, jo eagainim tas redzējums par pilsētas nākotnes vīziju ir tāds dīvains, nu kā Ostapam Benderam par Vasjukiem no "12 krēskiem" - pilsēta kā viens liels sporta komplekss , nu kā tādam puišelim tā uztvere, un nosmējos par to velotrasi pilsētas centrā uz kuru varēšot cilvēki braukt no visas Latvijas (laikam kaut kāds brīnums tur būs) - muļķības !!!!

 11. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Ja vēlēšanās būtu piedalījušies visi balsstiesīgie, domāju, ka ļoti daudzi patreizējie deputāti nebūtu tikuši ievēlēti. Tā ka tagadējiem vienkārši ir noveicies , kā saka, cūkas laime. :) Šajā sasaukumā es neredzu nevienu, kurš varētu vadīt pilsētu un ieklausīties tautas vēlmēs. Varbūt galvas vienam otram ir, bet tās neder priekš pilsētas galvas. Rokāde neko nedos. Ko es varu uzteikt kā kārtīgu pilsētas saimnieku, tad tas ir Līvānu Vaivods, kura devums pilsētai ir acīmredzams.

  Atbildēt
 12. Dana
  Dana
  pirms 1 gada

  Vaivods nav Līvānu pilsētas,bet Līvānu novada priekšsēdētājs.Vai visā novadā tas ir acīmredzams?

 13. Danai
  Danai
  pirms 1 gada

  Pabraukā un apskaties.

 14. manuprāt
  manuprāt
  pirms 1 gada

  Namu pārvalde beidzot strādā daudz labāk nekā ieprieksējo priekšnieku laikā kuri grāba tikai sev, tas ir viens no Ragaiņa lielākajiem nopelniem

  Atbildēt
 15. Blondīne
  Blondīne
  pirms 1 gada

  Man jau arī Ainariņš tīri labi patīk. Pat bija atbraucis uz Rīgas ielu un pētīja, kā fasādi lepē,kā darbi sokas.

 16. Blondīne2
  Blondīne2
  pirms 1 gada

  Aināriņš sev tur foršu bodīti ir uztaisījis, no ikmēneša maksājumiem, tikai kantora uzturēšanai (administratīvajam izmaksām, kuras visu laiku aug) pietiekot, par visu pārējo esot jāmaksā papildus. Paldies Aināriņam un protam Raivim kurš mums tādu "biznesmeni" tur izgādāja !

 17. es
  es
  pirms 1 gada

  ...sākumā strādāja,kad tikko ielika jauno priekšnieku...tagad gadu gaidu solīto...

 18. no Krustpils novada
  no Krustpils novada
  pirms 1 gada

  Atšķirībā no iepriekšējiem n-tajiem gadiem beidzot pilsētā kautkas notiek. Paldies vismaz par to. Prieks atbraukt uz pilsētu, kur kūsā darbi un dzīvība.

  Atbildēt
 19. Nja
  Nja
  pirms 1 gada

  Nu uz kredītiem var darbi kūsāt. Lai visu dara par pašvaldības ietaupījumiem, tur diez vai algām uzpustajiem štatiem pietiks.

 20. A
  A
  pirms 1 gada

  Izskatās ka te visi Ragaiņa lielītāji drīz būs bezdarbnieki,tāpēc ņemas un izlej žulti. Pievaldīt vajadzēja to Ragaiņa suflieri,tas jau visu ar savu alkatību noveda grāvī.

  Atbildēt
 21. Aigars
  Aigars
  pirms 1 gada

  Štrunts par Ragaini , lai jau , bet nu kā??? Nu kā Krapu var likt par mēru ????Kur ir veselais saprāts ....

 22. Lauki
  Lauki
  pirms 1 gada

  Vajag vajag pārmaiņas Jēkabštatē! Tā puskoka lēcēja Kļavenīša tak ir galīgi auzas!bb

  Atbildēt
 23. Jēkbpiliete
  Jēkbpiliete
  pirms 1 gada

  Sen vajag pārmaiņas,visur nomainīja un iebīdīja savus kadrus vienkārši nekaunīgā,es pat teiktu klaji nekaunīgā un bezskaunīgā veidā kļavenīša.Reti necieņas vērta.

  Atbildēt
 24. jpils
  jpils
  pirms 1 gada

  A tu nemainītu? Ja vecie kadri ir salaveča ielikteņi...Bet salavecis visu laiku domā, kā sprunguli spieķos ielikt...nemainīt padotos būtu pašnāvība

Pievienot komentāru