Atašienes kultūras nams iegūst jaunu veidolu
ILZE BIČEVSKA

Tuvojas nobeigumam renovācijas darbi Atašienes kultūras namā. Remonts uzsākts šā gada jūnijā, tas jāpabeidz novembra vidū. Darbus šajā objektā veic SIA «Er­bauer» no Jēkabpils.
    Kā stāsta Atašienes pa­gasta pārvaldes vadītāja Ilona Zalāne, ēkai no ārpuses tiek siltinātas sienas, turklāt tās tiks apšūtas ar dēļiem nolūkā, lai ēkā būtu labāka gaisa apmaiņa. Būs jaunas, ērtāk izmantojamas kāpnes uz otro stāvu, te tiek mainīta arī elektroinstalācija, uzlabotas labierīcības, kas tagad būs pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī liktas jaunas grīdas un durvis. Jauns jumta segums Atašienes kultūras nama ēkai tika uzlikts jau agrāk, tāpat jau ir nomainīti logi.
   – Svarīgi, ka nu ir ne­daudz paplašināta skatuve, savukārt skatītāju zāle krietni vairāk vietas iegūs uz agrākā foajē rēķina. Tāpat uzlabojumi tiek veikti aktieru ģērbtuvēs. Būs arī jauni interjera priekšmeti un mē­beles: kultūras namam pēc remonta darbu pabeigšanas iegādāsimies jaunus logu aizkarus un skatītāju krēslus, – stāsta I. Zalāne. 
    Atašienes kultūras nama ēka būvēta 1938. gadā un ir vietējās katoļu draudzes īpašums. Savulaik būve celta par tautas saziedotiem līdzekļiem un bija paredzēta kā katoļu jaunatnes saieta nams. Tā no sākta gala ir kalpojusi kultūras vajadzībām: kora mēģinājumiem un tamlīdzīgām nodarbībām.  
   – Vairākas desmitgades baznīcas pārstāvji pašvaldībai ir laipni ļāvuši šo ēku izmantot kā kultūras namu. Tādas tiesības mums dod savstarpēji noslēgtais no­mas līgums uz daudziem ga­diem, – stāsta I. Zalāne.
    – Jā, normatīvie akti liedz pašvaldībai ieguldīt naudu īpašuma, kas tai nepieder, renovācijā. Taču, tā kā šajā gadījumā sadarbība ar katoļu baznīcu jau gadiem ir bijusi veiksmīga, tad situācija tika atrisināta, noslēdzot ilgtermiņa nomas līgumu Roma katoļu baznīcas un Krustpils novada pašvaldības pārstāvju starpā. Nomas līgums noslēgts līdz 2058. gada 31. decembrim, paredzot arī nosacījumus, ja iznomātājs šo līgumu vēlētos lauzt pirms norunātā termiņa, – stāsta Krustpils novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītāja Vita Sal­miņa.
   Lai arī kultūras nama ēkas renovācijas gaitā ir radušās atsevišķas izmaiņas, ir darbi, kas no veicamo saraksta jāizslēdz, un tādi, kas radušies neparedzēti, tomēr kopējā Atašienes kultūras nama renovācijai paredzētā summa ir 168 839,35 eiro (bez PVN). 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Runā, ka Atašienes vidusskola ir uz strīpas. Klubs jauns būs, bet šī apdzīvotā vieta iet uz putēšanu.

  Atbildēt
 2. Es
  Es
  pirms 1 gada

  Tieši tā

Pievienot komentāru