Atašienes vidusskolā šogad būs valsts aizsardzības mācība
ILZE BIČEVSKA

Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolā šajā mācību gadā desmit vidusskolas 10. klases audzēkņiem stundu sarakstā būs jauns mācību priekšmets – valsts aizsardzības mācība (VAM). 
    Kā stāsta skolas direktore Līga Zalāne, šis priekšmets tiks mācīts sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, un tā pasniedzējs šajā vidusskolā būs Zemessardzes 56. kājnieku bataljona štāba Vadības grupas bataljona virsseržants un jaunsargu instruktors Normunds Pas­tars.
     – Šāda mācība ar 2024. gadu būs visās skolās obligāta. Mēs patlaban to ieviesām kā izvēles priekšmetu, kas tiks mācīts vienu dienu mēnesī, astoņas stundas dienā. VAM priekšmetu paredzēts apgūt 10. un 11. klasēs. Tātad tagadējie desmitie to mācīsies arī nākamgad. Programma paredz, ka izlaiduma klasei, ņemot vērā noslodzi, šo priekšmetu nemāca, bet audzēkņi, kuri vidusskolas gados būs no­klausījušies šo kursu un apguvuši praktiskās zināšanas, saņemot vidusskolas atestātu, saņems arī apliecību par šā kursa noklausīšanos. Un šis dokuments vidusskolu beigušajiem sa-vukārt dos priekšrocības iestāties mācību iestādēs, kur var apgūt policista, ugunsdzēsēja-glābēja un robežsarga profesiju, – stāsta L. Zalāne. 
   Valsts aizsardzības mācībā ir četri satura bloki: «Valstiskā audzināšana» (tādas tēmas kā valsts vēsture), «Dzīves skola» jeb nepieciešamo iemaņu apguve ekstrēmos apstākļos, kā arī fiziskās sagatavotības un  militārās mācības bloks. 
    – 12. septembrī jau bija pirmā VAM nodarbību diena, kurā bija ierindas mācība un teorētiskās no-darbības. Mūsu skolā pirms vairākiem gadiem pēc pašu iniciatīvas jau bija ierindas skate. Domājam, ka varbūt šogad, gadā, kad ir Latvijas armijas simtgade, mēs šādu skati skolā varētu sarīkot atkal. Togad šis pasākums audzēkņiem ļoti patika, jo īpaši – tikšanās ar Zemes­sardzes pārstāvjiem, – teic skolas direktore. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru