Atbalsta blūza festivālu Jēkabpilī, jautājums – vai spēs to finansēt
INESE ZONE

Jēkabpils pašvaldības sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejā deputāti vērtēja iespēju atbalstīt blūza festivālu «Jēkabpils blūza dienas», kas divu dienu garumā plānots nākamgad augustā.
     Festivāla rīkotāji ir grupa «Latvian Blues Band», kas nu jau vairākus kopā ar solistiem no ārzemēm februārī koncertē Jēkabpilī, gūstot lielu publikas atsaucību. Grupai jau ir pieredze blūza festivālu organizēšanā Ropažos, bet tagad viņi vēloties organizēt lielāku pasākumu Jēkabpilī. Tas varētu notikt reizi divos gados un kalpotu kā ilgtermiņa pasākums ar starptautisku mākslinieku piedalīšanos, kas popularizētu Jēkabpili. Kultūras pārvaldes direktore Inta Ūbele komitejas locekļus informēja, ka viņa kā nozares speciāliste, protams, atbalsta šāda pasākuma rīkošanu.  
     Rīkotāji lūdz pašvaldībai finansiālu atbalstu 25 000 eiro apmērā. Komitejas priekšsēdētāja Kristīne Ozola rosināja virzīt jautājuma izskatīšanu budžeta komisijā, kur to varētu skatīt kontekstā ar citiem finanšu pieprasījumiem attiecībā uz nākama gada budžetu. I. Ūbele paskaidroja, ka rīkotājiem būtu svarīgi jau tagad zināt pašvaldības viedokli, jo tas saistīts ar nepieciešamību jau tagad vienoties par dalību ar ārzemju māksliniekiem, negaidot rudeni, kad sāks plānot nākamo budžetu. K. Ozola savukārt iebilda, ka tagad grūti prognozēt budžeta iespējas.  Komitejas locekle Līga Kļaviņa aicināja neuzvelt visu budžeta komisijai, jo citādi, kam tad esot vajadzīga viņu pašu komisija, ja tā neko neizlemj un neiesaka.  Raivis Ragainis piebilda, ka solot atbalstu bez naudas var maldināt rīkotājus, kas rēķināsies ar atbalstu, bet beigās to nesaņems vai saņems minimālu.
   Komitejas locekļu vairākums vienojās pagaidām ieceri atbalstīt konceptuāli, ka tāds festivāls Jēkabpilī ir vēlams, bet lēmumu par finansējumu pieņemt budžeta komisijā oktobrī un tad runāt ar producentu par sadarbības iespējām. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru