Atjaunos Krustpils pils «A» korpusu un pils pagalmu
Pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Jēkabpils  pašvaldība projekta «Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā» ietvaros  sadarbībā ar Koknesi un Ogri atjaunos Krustpils pili un pils pagalmu.
     Šodien lielākajā daļā Krustpils pils telpu joprojām ir padomju mantojuma at­stātās pēdas, tāpēc  ir paredzēts sakārtot pils «A» korpusu, lai apmeklētājiem at-klātu unikālās vēsturiskās celt­nes patieso vērtību. Paredzēta vienkāršota Krust-pils pils «A» daļas atjaunošana. Pils plānojums tiks saglabāts esošajā kārtojumā, izmainot telpu funkcionālo pielietojumu. Rekon-strukcijas ietvaros paredzēts arī pils fasādes remonts un krāsošana, kā arī kāpņu atjaunošana. Tiek plānoti arī remontdarbi pils iekštelpās – vairākās telpās restaurējot un atjaunojot griestus, sienas un grīdas. Tiks atjaunota arī esošā elektroapgādes sistēma un uzlabota ūdensvada un kanalizācijas sistēma. Uzlabojot pils apkures un ventilācijas sistēmu, paredzēts restaurēt atsevišķas podiņu krāsnis un kamīnu. Korpusa pirmajā stāvā paredzēts atjaunot 18. gs. sienu gleznojumus un izvietot pastāvīgo pilsētas vēstures ekspozīciju, savukārt otrajā stāvā atjaunot vēsturiskās telpas, paverot iespējas dažādu pasākumu rīkošanai. Atbilstoši vēsturiskajām liecībām atjaunos arī pils dārzu un strūklaku.
   Šobrīd norit iepirkums, kā rezultātā tiks noskaidroti potenciālie darbu veicēji. Projekta kopējās izmaksas ir 2,3 milj. EUR. ERAF (Eiropas Reģionālās attīstības fonda) finansējums ir 928 235,30 EUR, valsts budžeta dotācija – 44 117,64 EUR, pašvaldības finansējums – 1,3 milj. EUR. Projekta realizācija paredzēta līdz 2020. ga­dam. 
   Projekts «Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā» ir viens no kopumā 10 kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un attīstībai veltītajiem projektiem, kuri pēc Kultūras ministrijas organizētas projektu ideju priekšatlases ir saņēmuši iespēju pieteikties ERAF līdzfinansējam.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru