Atklāj gleznu izstādi un iededz egli
AIJA VALDMANE

11. decembrī sākās akcija «Iedegsim gaismu Krust­pils novadā», kuras laikā trijos vakaros visos novada pagastos tika iedegtas svētku egles.
   Kā pirmā tika aizdegta egle Kūku pagastā, taču pirms tās iemirdzēšanās viesi  tika aicināti uz  mākslinieces Jolantas Ābeles vadītās radošās darbnīcas dalībnieču gleznu izstādi, kas, kā BD sacīja pati  J. Ābe­le, bija kā atskaite, kā atskatīšanās un rezumējums par paveikto gada garumā. Iz­stādē bija redzamas pēdējo mēnešu laikā tapušās gleznas, tostarp divas bija Lau­ras Avsjuke­vičas radītās da­bas aina­vas. Laura ir  meitene, kurai tika vākti ziedojumi viņas veselības uzlabošanai. Laura BD  pastāstīja, ka studijā viņa sāka  darboties no augusta un kopā ir tapušas četras gleznas.  Di­vas no tām bija redzamas izstādē: dabas ainava un sar­kanas magones. Viņai esot iecere uzgleznot ziemas skatu. Savukārt Jolanta Ābele savai skolniecei dāvināja gleznu «Laura», kas pasākuma laikā tika svinīgi  atklāta.
   — Šī glezna meitenei domāta, lai viņu iedvesmotu un sapurinātu, — sacīja J. Ābele. — 18 — 19 mūža  gadi ir tas laiks, kad cilvēks vairs ne tikai ņem, bet vēlas arī kaut ko dot no sevis, un lai arī viņai turpmāk būtu  šis došanas prieks.
Izstādes autores sveica Kūku pagasta pārvaldes pārstāvji, bet Aina  Ābele dāvināja viņām suvenīrus, sakot, ka tas, kas dzimis gleznās, tiek nodots citiem, iededzot katra sirdī gaismu un ticību.
   Pēc izstādes atklāšanas  svinīgi, ar uzrunām, dzejas rindām un mūziku pie Kūku pagasta pārvaldes  ēkas tika iededzināta lielā egle. Šajā vakarā tās iedegšana sekoja  arī Krustpils un Variešu pagasta pārvaldēs. 
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru