Atklāj stēlu, veltītu Biržu Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem
ILZE BIČEVSKA

Biržos 17. oktobrī notika patriotisks pasākums, veltīts Latvijas armijas simtgadei un 1919. gada 17. oktobrī notikušajai Biržu kaujai, kurā vietējie vīri un jaunieši cīnījās par Latvijas valsts neatkarību. Galvenais šīs dienas notikums bija Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltītās piemiņas zīmes – stēlas -atklāšana. 
     Pirms tam Biržu tautas namā varēja noskatīties folkloras kopas „Vilki” dalībnieka, aktiera Edgara Lipora monoizrādi „Karavīrs”, un vienlaikus tautas nama pagalmā pārējie pasākuma apmeklētāji varēja aplūkot militārā aprīkojuma un tehnikas demonstrēšanu, ko bija sagādājuši Zemessardzes 56. Kaujas nodrošinājuma bataljona pārstāvji, kā arī pacienāties ar vietējo saimnieču vārīto bukstiņbiezputru un karstu tēju, kas labi noderēja šajā lietainajā rudens pēcpusdienā. Īsi pirms pieciem vakarā no Biržu tautas nama Nacionālo bruņoto spēku orķestra mūzikas pavadībā sākās gājiens uz Brīvības cīņu piemiņas vietu.  Tajā piedalījās vietējie iedzīvotāji, viesi, skolēni, zemessargi. 
     Stēlu atklāja Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe un Latvijas Republikas Zemessardzes brigādes ģenerālis Juris Vectirāns, to iesvētīja NBS vecākais kapelāns majors  Raimonds Krasinskis, kā arī tika izšautas salūta zalves. Diena noslēdzās ar folkloras kopas „Vilki” koncertu Biržu tautas namā.
Stēla uzstādīta par godu kapteinim Rūdolfam Akmeņkalnam (Šteinbergam), kareivim Mārtiņam Bērziņam, seržantam Jānim Braucējam, seržantam Otto Brālītim, seržantam Jānim Buiķim, virsseržantam Jānim Ģēģerim, virsseržantam Pēterim Kalnaraupam, dižkareivim Kārlim Miezītim, seržantam Jānim Sīpolniekam, virsleitnantam Paulim Strēlniekam un kaprālim Jānim Ziediņam.  
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru