Atkritumus neizvedīs, mudinās «Latvijas naftu» sakārtot savus īpašumus
INESE ZONE

Ķieģeļu ielas mikrorajona iedzīvotāji jau vairākkārt ir sūdzējušies par mikrorajonā esošajiem graustiem, ko neapzinīgas personas piesārņo ar sadzīves atkritumiem. Viens no tādiem ir bijusī bērnudārza ēka. Tur samesti atkritumi, uzturas pusaudži, un vai nu bērni, vai personas, kas nelegāli izmet atkritumus, tos laiku pa laika aizdedzina. Cietēji ir apkārtējo māju iedzīvotāji, kam teju pie dzīvokļu logiem ir antisanitāra vide.  BD redakcijā vērsās Ķieģeļu ielas mikrorajona iedzīvotāji, kuri lūdza noskaidrot, vai pašvaldība nevar noorganizēt atkritumu izvešanu.
     Jēkabpils pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis informē, ka Ķieģeļu ielā 9 zeme pieder pašvaldībai, bet ēka – «Latvijas naftai». 
       -«Latvijas nafta» tiesas ceļā izmisīgi cīnās pret jebkuru mūsu lēmumu. Bija lēmums par bērnudārza ēkas sakārtošanu, un to «Latvijas nafta» ir apstrīdējusi tiesā. Bija lēmums par administratīvo sodu par īpašuma nesakopšanu, ko arī apstrīdēja tiesā. No tiesas gan ir atnākusi atbilde, kas ir pozitīva attiecībā uz  pašvaldību, jo atstāj spēkā administratīvās komisijas lēmumu. Mēs meklējam iespēju risināt jautājumu sarunu ceļā. Vienošanās, ko dome ir noslēgusi ar «Latvijas naftu», paredz, ka  kārtības nodrošināšana teritorijā jāveic tai. Visi darbi, arī atkritumu izvešana, tā ir viņu kompetence, – stāsta Guntars Gogulis.
Savukārt Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps skaidro, ka šomēnes cer tikties ar atbildīgajiem «Latvijas naftas» pārstāvjiem.
      -Mēs mēģināsim iet citu ceļu, jo tiesāšanās ceļš augļus nedod. Tas ir ilgs un bez rezultātiem. Tas nav vienīgais «Latvijas naftas» objekts, par ko varam runāt. Mēs varam rakstīt aktus, piespriest sodus, bet viņi to pārsūdz un nekas nenotiek. Mēģināšu runāt par risinājumu. Viņiem taču arī jābūt ieinteresētiem, lai mēs ar viņiem netiesājamies, un centīsimies panākt kaut kādu kompromisu. Arī attiecībā par degvielas uzpildes stacijas graustu pie pilsētas robežas, braucot uz Biržiem, un citiem objektiem, – saka Aivars Kraps. 
    Tātad pašvaldība atkritumus neplāno izvest, bet meklēs risinājumu sarunās ar «Latvijas naftu», lai uzņēmums to izdara pats un sakārto īpašumu.
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. atvainojiet
    atvainojiet
    pirms 10 mēnešiem

    Mēs varam rakstīt aktus, piespriest sodus, bet viņi to pārsūdz un nekas nenotiek. (Kraps) Kas tas par dīvainu secinājumu? Pārsūdzēšana LN kaut ko devusi? Pašvaldības uzliktie sodi ir atcelti? Ja nav,tad kur problēma stādīt nākamos protokolus līdz brīdim, kamēr "biznesmeņi" pamostas?

    Atbildēt

Pievienot komentāru