Atsāk diskusiju par to, vai ļaut rezervēt ģimenes kapavietu
Inese Zone

Atsāk diskusiju par to, vai ļaut rezervēt ģimenes kapavietu
INESE ZONE
Jēkabpils domes finanšu komitejā tika skatīts saistošo noteikumu projekts grozījumiem kapsētas izmantošanas noteikumos. Tas saistīts ar pirms laika pieņemto Satversmes tiesas lēmumu, kas liedz pašvaldībām iekasēt maksu par kapavietu.
      Tātad noteikumos iekļaus to, ka kapavietas ir bez maksas, kā arī plānots noteikt, ka nevarēs rezervēt vairāk kā divas kapavietas. Tas domāts ar mērķi, lai uz aizņemto vietu rēķina tik strauji nepaplašinātos jauno kapu teritorija, jo tās uzturēšana izmaksājot dārgi. Lēmums projekts raisīja deputātu diskusijas par to, ka ģimenes kapavietu rezervēšana tomēr ir tradīcija, un tādas tuviniekiem arī ērtāk kopt, nekā atsevišķus kapus, kas izkaisīti pa visu teritoriju. 
     -Projekts ir tapis, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu, un no saistošajiem noteikumiem ir izņemta sadaļa, kas attiecas uz maksas iekasēšanu par kapavietām. Citādi kārtība nav mainījusies, bet sabiedrība par jauninājumiem tiks informēta, kad saistošie noteikumi stāsies spēkā. Vēl tie ir tapšanas stadijā. Šobrīd notiek diskusija par ģimenes kapa vietām, par ko vēl diskutēs domes sēdē. Ja nolemjam ierādīt lielāku platību, ir jautājums, vai pašvaldībai neradīsies zaudējumi uzturot lielāku teritoriju, izdevumi katru gadu no budžeta tam ir lieli. Tagad jārod līdzsvars starp sabiedrības un pašvaldības interesēm, - sacīja domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru