Atsāksies sabiedriskie darbi, būs tīrākas ietves
INESE ZONE

Šogad BD bieži nākas uzklausīt jēkabpiliešu viedokļus par nekaisītām un netīrītām ietvēm.  Par ielu tīrīšanu tik pat kā nesūdzas, lai arī pakurn par sasālīto sniega putru, bet kopumā to vērtē labi. 
      BD par ietvju uzturēšanu  šoziem ir rakstījusi jau vairākkārt, uzklausot pašvaldības  darbinieku un SIA «Jēkabpils pakalpojumi» vadības viedokli. Viņi skaidroja to, ka strauju atkušņu un sasalstoša lietus laikā ietvju kaisīšana nedod vēlamo rezultātu un neesot iespējams izskaitļot, kad īsti jākaisa, lai darbs nebūtu veltīgs. Tāpat informēja, ka kopš decembra beigām ietvju uzkopšanā nevar ie­saistīt algoto sabiedrisko darbu veicējus, jo pērnā gada projekts  šo darbu organizēšanai noslēdzies, bet jauns šogad vēl nav uzsākts. Tika atgādināts, ka nav atcelti saistošie noteikumi, kas namīpašniekiem uzliek pienākumu tīrīt un kaisīt ietves. 
Taču, kad pēc atkušņiem seko sals, slidenās ietves ne visur ir nokaisītas. Namīpaš­nieki to nedara, un acīmredzot viņus neviens nekontrolē un uz to nemudina, tāpēc gājēji pamatoti kurn. BD lasītāji atgādina, ka agrāk, kad vēl nebija pašvaldības policijas un ietvju tīrīšanu kontrolēja divi pašvaldības sabiedriskās kārtības inspektori, situācija bijusi labāka. Namīpašniekiem nemitīgi atgādināja par pienākumu uzturēt ietves, brīdināt, ja brīdinājumu neņēma vērā, sodīja, un bijis jūtams, ka viņi ietves tīra un kaisa.  Tagad esot pašvaldības policija ar lielu štatu, bet acīmredzams, ka nam­īpašniekus neviens nekontrolē un viņi var atļauties neko nedarīt. Ja pašvaldība uz to neuzstāj, tad lai pieņemot darbā papildu sētniekus un gādājot par visu ietvju uzturēšanu.   
      BD jautāja Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniekam tautsaimniecības jautājumos Aivaram Kra­pam, kā pašvaldība vērtē šo situāciju un kā tad īsti ir ar namīpašnieku pienākumiem, vai tas ir domes ak­cepts viņus nekontrolēt un nemudināt tīrīt ietves? Vaicājām arī par autobusu pieturām A. Pormaļa ielā, par ko BD rakstīja jau pērn. Tās tīra reti, un nemaz netiek kaisīts. Sniegu, kas gar ietvi sadzīts, tīrot ielu, gan novāc. Toties visu ziemu sētniece cītīgi tīra un bagātīgi kaisa pieturvietu Brīvības ielā pie veikala «Zīle», kur autobuss nekursē, kopš uzsākti Pasta ielas remont­darbi. Nav jau slikti, ka vismaz šis posms gājējiem ir ērts un drošs, bet vēl labāk būtu, ja kādu reizi nokaisītu pieturvietas A. Pormaļa ielā. Turklāt šāda situācija liek aizdomāties par darba organizāciju.    
     A. Kraps atzina, ka šobrīd problēmu rada sabiedrisko darbu veicēju trūkums, un «Jēkabpils pa­kalpojumiem» esot uzdots plānot darbu tā, lai to kompensētu, taču laikam šad tad darba roku pietrūkst.  Labā ziņa esot tā, ka pēc 20. janvāra atsāksies sabiedrisko darbu programma un tad būs vairāk cilvēku ko iesaistīt ietvju uzturēšanā.
     – Neviens namīpašniekus nav atbrīvojis no pienākuma tīrīt un kaisīt ietves, un nav tādas domes nostājas, ka to var nedarīt. Tāpat arī pašvaldības policijai nav doti norādījumi nekontrolēt un nesodīt namīpašniekus. Cita lieta, ka inspektoriem savulaik citu pienākumu nebija, kā  tikai kontrolēt ietvju tīrīšanu. Pašvaldības policijai tagad ir daudz citu darbu, un iespējams, ka atliek daudz mazāk laika sekot tam, vai notīra ietves. Es, protams, nenorādīšu, kā pašvaldības policijas vadītājam plānot darbu, bet  varu solīt to, ka pārrunāšu šo jautājumu ar policijas priekšnieku Induli Surkuli un  «Jēkabpils pakalpojumu» vadību par darba organizāciju. Domāju, ka pēc 20. janvāra, kad varēs nodarbināt sabiedrisko darbu veicējus, vieglāk varēs tikt galā ar darbiem, – sacīja A. Kraps.  
     Nevar pārmest «Jēkab­pils pakalpojumiem», ka viņi nemaz negādā par ietvēm. Tās tīra, vismaz tur, kur to var darīt ar tehniku, tas tiek darīts regulāri. Pilsētas centra daļā tās vienmēr ir arī nokaisītas. Iesaista sabiedrisko darbu veicējus. Par sētnieku darbu nav pamata sūdzēties. Taču pat nelielas neizdarības, ja ar tām nākas saskarties atkal un atkal, rada  rūgtumu un neapmierinātību. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 5 mēnešiem

  Plohomu tancoru i jaica mešajet. Krapa kungs, aizbrauciet uz Līvāniem, daudz laika tas neprasīs, un apskatieties, kā ietves ir notīrītas tur! Līvānu sētniekiem nekas nemaisa, ne sniegs, ne lietus, ietves tīras kā galdi! Līvānos sētnieki jau no 5-ciem rītā strādā melnām mutēm un darbi ir padarīti līdz sāks kursēt cilvēki. Bet mūsējie pa visu dienu nejēdz ietves iztīrīt, tikai pieaudzē kārtu kārtas, un kad atkušņainas dienas, galvu var nolauzt. Sniegu met uz ielām, uz tilta sētnieki 11-tos dienā ar savām slotām un lāpstām plātoties pat traucē satiksmi. Palielam slikti un vēlreiz slikti strādā sētnieki! Viendien braucot pat apstulbu, kad aiz lielas kupenas uz gājēju pārejas izlīda cilvēks. Pa gabalu tas nebija redzams!! Nu nekrāmējiet tās lielās kaudzes pie gājēju pārejām!!! Nu nav kārtīgu saimnieku Jēkabpilī!!!

  Atbildēt
 2. he he
  he he
  pirms 5 mēnešiem

  Pieci departamenti... Visus pie lāpstām, tad centrs točna būs tīrs.

  Atbildēt
 3. hmm
  hmm
  pirms 5 mēnešiem

  Savulaik atlaida sētniekus un paņēma to vietā NVA ieviestos "simtlatniekus" kuri par Eiropas naudiņām visu satīrīja. Tagad, kad tā saucamo "simtlatnieku" vairs nav, savulaik sētniekiem paredzētā naudiņa jau novirzīta lielākās nāsīs un kabatās ar ielām ir kā nu ir. Visi kas pēla sētniekus un simtlatniekus - ka tie jau neko nedara, ir bezģeļņiki u.t.t. beidzot var ieraudzīt, uzzināt un izbaudīt kā tas ir kad tādu nav un kad darbs patiešām daudzviet nav izdarīts. Arī ar kaisāmajiem materiāliem - vai tiešām pietiek smilšu, pelnu, sāls un tamlīdzīgu lietu, jeb tās vienkārši nav iepirktas, ir iepirktas par maz, pamatojoties uz to, ka tak jau tāpat nebūs kas tās kaisa un kaut kā izvilks izvilks to slideno laiku aibildinoties ar viskautko un pavasarī viss nokusīs pats un visi tik un tā to slidenumu būs aizmirsuši, bet naudiņas kas šim bija paredzētas (ja vispār bija paredzētas un tas jau netika izdarīts kaut kad iepriekš) būs norzītas uz lielākām kabatām un nāsīm. Un vispār ja trūkst sētnieku un visādu citu ko nodarbināt tad varbūt kaut tās pašas domes dāmas varētu šajā lietā kaut pa pusstundai denā nodarbināt. Nu vismaz tajos brīžos, kad viss internets jau ir izlasīts, mēle ar kolēģēm iztrīta līdz nelabumam, kafija jau pūsli spiež un sirdij liek klapēt bet līdz darba dienas beigām vai vismaz puslīdz pieklājīgam laikam kad varētu aizmukt uz mājām stundiņu vai divas ātrāk vēl kā līdz kosmosam.

  Atbildēt
 4. he he
  he he
  pirms 5 mēnešiem

  Ko tur par dāmām runāt? Lai jau atpūšas, diena gara, nemaz tik viegli nav uz tiem krēsliem nosēdēt. Vienīgā kaulu izstaipīšana ir ar kofejkannām skraidīt, tāpēc arī skraida. Večus varētu pielikt pie darba, bet ja neko smagāku par ... nav pacēluši, tad lāpstu nepacels ne tik. :) Lai tas sniegs un ledus paliek, gan nokusīs. :) A naudiņu pa smuko notrallinās. Padomāju, nu kur tie cilvēki ir tik traki uz naudu? Kā tādi, patiešām, nenormāli. It kā bez naudas dzīvei pietrūktu krāsu.

 5. cilvēks
  cilvēks
  pirms 5 mēnešiem

  Vergu darbs Jēkabpilī un Latvijā cieņā. Kāpēc jāliek nabaga bezdarbniekiem strādāt par 150 euro mēnesī un vēl, ja saslims, palikt vispār bez naudas, jo par slimības lapu jau šiem nabagiem neviens nemaksā. Darbs jādara sētniekiem, ko oficiāli pieņem darbā un kuri saņe, algu min 430 euro mēnesī un ar sociālaj;am garantijām. Jādomā valstiski un atbildīgi

  Atbildēt
 6. tā viš ir
  tā viš ir
  pirms 5 mēnešiem

  Visiem viss po. Ka tikai pašiem labi.

Pievienot komentāru