Atslēga uz slimnīcas attīstību – speciālistu piesaiste
INESE ZONE

26. novembrī darba vizītē Jēkabpils reģionālo slimnīcu apmeklēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvji no Rīgas biroja un NVD  Zemgales nodaļas, pēc tam viņi devās uz Daugavpils reģionālo slimnīcu.
    Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa informē, ka  tā, pirmkārt, bijusi NVD vēlme iepazīties ar Jēkabpils slimnīcas jauno valdi. L. Kļaviņa uz to pieaicināta kā pašvaldības pārstāve. Viņa atzīst, ka NVD, tāpat kā citām valsts pārvaldes iestādēm, šobrīd, kamēr nav izveidota jaunā valdība, grūti konkrēti runāt par nākamā gada finansējumu un citiem jautājumiem. Tikšanās reizē ar NVD pārrunāta noslēgtā līguma izpilde un saņemts solījums, ka saistībā ar finansējumu un līgumu slēgšanu nākamgad nav plānotas būtiskas izmaiņas. Ja tādas būs, tad tās gaidāmas ar 1. aprīli. Kā viena no problēmām, kas raksturīga ne tikai Jēkabpilij, konstatēts speciālistu pieejamības trūkums, jo ir pieejama nauda pakalpojumiem, bet trūkst mediķu, kas tos nodrošina. Arī Jēkabpils reģionālajai slimnīcai svarīgi maksimāli izmantot esošā līguma ietvaros pieejamo finansējumu. 
      -Mums kā jaunai valdei vērtīga ir katra tikšanās, lai izprastu un precizētu lietas par esošo stāvokli un sadarbības plāniem nākotnē. Viena no sarunas tēmām bija par zobārstniecības pakalpojumu pieejamību. Esot iestrādes higiēnas jomā. Runāts arī par bērnu zobārstniecību, ko apmaksā NVD, taču šis pakalpojums ne visur ir pieejams. Tas ir saistīts ar to, ka darbs ar bērniem speciālistam, protams, ir sarežģītāks. Slimnīcā ir zobārstniecības kabinets, kur būtu jāuzlabo gan darba vide, gan jāpilnveido aprīkojums. Bet galvenais ir speciālistu trūkums. Tāpēc arī zobārstniecībā jādomā par jaunu speciālistu piesaisti.  Sarunās tika skarts arī fakts, ka speciālistu trūkums ietekmē kvotu izpildi. Arī mums ir neliela neizpilde. Uz atsevišķiem pakalpojumiem rindas ir nevis tāpēc, ka trūktu kvotu vai naudas, bet gan tāpēc, ka speciālistu ir maz, viņi ir noslogoti un nespēj apkalpot esošās kvotas. Tāpēc ir jāturpina darbs ar rezidentu piesaisti, bet tas nav panākams ātros termiņos. Vēl viens sarunu temats bija par būtībā neatliekamās medicīniskās palīdzības funkciju, ko Jēkabpils slimnīca veic, ar speciālo transportu nogādājot zīdaiņus uz mūsu perinatālās aprūpes centru no visa Austrumlatvijas reģiona. Slimnīcai jānodrošina šofera darbs, personāls, transporta uzturēšana. Speciālo automašīnu mums uzdāvināja Rotari klubs, un tas bija vien no pirmajiem kopīgajiem projektiem. Sarunu laikā secinājām, ka maksimāli ātri jāatrod ceļš, kā šo vienību varētu finansēt. Kopumā tikšanos vērtēju kā ļoti konstruktīvu, – stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Gvido Liepiņš. 
Viņš sacīja, ka par nākamā gada līguma  ar NVD nosacījumiem un finansējumu mediķu atalgojumam šobrīd, kamēr nav izveidota valdība, neko nevarot konkrēti sacīt. Vispirms jāapstiprina valdība, tad jāapstiprina valsts budžets, un tikai tad var sekot līgumu slēgšana ar slimnīcām. Tad arī varēšot runāt par naudas apmēru un izlietojumu, bet tagad jāstrādā ar esošajiem resursiem.      
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. bļin!
  bļin!
  pirms 1 gada

  Atslēga uz attīstību? :DD Jaunajiem speciālistiem ir jāmaksā labas algas, ko slimnīca nespēs samaksāt. Jau tagad algas maksā kredītā, tad par kādu attīstību te iet runa? Valsts saskrūvēja medikamentiem, pakalpojumiem cenas, nu tik zels un plauks medicīna, tagad vēl obligāto veselības apdrošināšanu ieviesa. Un kur ir rezultāts? Medicīna milzīgos mīnusos plus slima tauta. Kaut kas vispār nenormāls!

  Atbildēt
 2. verotajs
  verotajs
  pirms 1 gada

  .............kā Slaktera skolnieks - slimnīcā bēdu ieleja, bet Gvio smaidot stāsta "Nasing spešl"!

  Atbildēt

Pievienot komentāru