Atvēl naudu «Sidraba ābelei»
INESE ZONE

Atbilstoši  iepirkuma rezultātiem Jēkabpilī, Brīvības – Neretas ielas krustojuma rotācijas aplī, ieplānotais vides objekts «Sidraba ābele» kopā ar būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību izmaksās 38750,08 eiro. 2017. gada budžetā šim nolūkam jau bija plānots finansējums 27000 eiro apmērā.
     Saskaņā ar iepirkuma līguma noteikumiem 2017. gadā nepieciešams finansējums avansa maksājumam 20% apmērā, kas ir 7750,02 eiro. Atlikušo līguma summas daļu - 31000,06 eiro - dome samaksās pēc apmaksā pēc darbu pabeigšanas. Izpildes līguma termiņš  ir ne vēlāk kā 110 dienas no līguma noslēgšanas brīža.
  Jēkabpils domes sēdē nolemts iekļaut nākamā gada budžetā finansējumu 31000 eiro apmērā vides objekta «Sidraba ābele» būvprojekta izstrādei, autoruzraudzības veikšanai un būvniecībai.
   Deputāte Kristīne Ozola interesējās, vai būs labi tagad organizēt darbus, jo tad tos nāksies veikt ziemas laikā, kas taču nav vēlams. Pilsētsaimniecības departamenta direktors Raits Sirmovičs skaidroja, ka pamati vides objektam izbūvēti jau ierīkojot apli. Savukārt pats objekts ir metāla konstrukcija, kad tā būs gatava, to atliks tikai uzstādīt.
   Deputāts Kaspars Ģirģens savukārt atkārtoti interesējās, kur ir un kāpēc nav izmantotas dekoratīvās akmens bumbas, kas netika uzstādītas Brīvības un Vienības ielas aplī.  R. Sirmovičs skaidroja, ka tās ir domes īpašumā  un arī tās varēšot izmantot kā vides objektu.
   Jāpiebilst, ka pēc konkursa rezultātu publiskošanas izvēlētā «Sidraba ābele» neguva sabiedrības atsaucību, un daudzi  ieteica naudu, ja tāda budžetā ir atrodama, atvēlēt ielu remontiem.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (21)

 1. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Jā nu dien jāsmejas. :DDDD Ka vējš to krāmu neapgāž. Iepretim bijušajam kinoteātrim jau mētājas viena lūžņu čupa. Būs otra! :D

  Atbildēt
 2. Leks
  Leks
  pirms 1 gada

  Uzliekam traktoru,visi atpazīst,visi laimīgi

 3. Vietējā
  Vietējā
  pirms 1 gada

  Es kā dizainere uzskatu, tā "ābele" ir neglītāka par neglītu, nesaprotu par ko domāja cilvēks, kas taisīja konceptu šai ābelei, tā izskatās pēc debesskrāpja skeleta, nevis pēc dekoratīva vides objekta. Lūdzams nebojāt Jēkabpils tēlu vēl vairāk kā ir. Domē prasītos ierosināt iespēju jēkabpiliešiem balsot par/pret tādu krāmu uzstādi + konkursus ar vizuāliem konceptiem par kuriem notiktu balsojums, tas ļautu izpausties un popularizēties gan jaunajiem, gan jau pieredzējušajiem māksliniekiem un dizaineriem, kā arī pilsētniekiem būtu izvēle ko un kādu tēlu viņi vēlas redzēt savā pilsētā. Uz doto momentu pilsēta izskatās apjukusi tajā kādu tēlu vēlas atspiguļot, no vienas puses ir vintage/vecpilsētas stils (vecpilsētas laukums) un tad nāk objekti kas pilnībā ir ārpus tēla (zelta vērtā sarūsējusī tualete un tagad šī ābeles parodija). Man paliek kauns skatīties, kā tiek bojāta pilsēta. Ja sadarbotos ar Pēreti Spruktu, Jēkabpils izskatītos burvīgi, vienā stilā un par salīdzinoši niecīgām naudām, bet diemžēl mūsu deputātiem labāk patīk plātīties ar to cik dārgi ir šie "objekti" nevis ar to cik skaisti tie ir. Skumji.

  Atbildēt
 4. Vietējā
  Vietējā
  pirms 1 gada

  Brīvā Daugava - lūdzu pieliekat komentāru logam zīmju ierobežojumu, savādāk puse komentāra vienkārši pazūd, bez brīdinājuma

  Atbildēt
 5. Vietējā
  Vietējā
  pirms 1 gada

  Atvainojos, teksts parādījās ;)

  Atbildēt
 6. hm
  hm
  pirms 1 gada

  Izskatās pēc Minecraft fanu kantaini slimās fantāzijas par ābeli.

  Atbildēt
 7. Aaa
  Aaa
  pirms 1 gada

  Tāds mēsls 39 tūkstoši? Vai nav labāk divu šādu "dekoratīvo" elementu vietā nojaukt kādu graustu? Cik atceros, tad pirms vēlēšanām sūrojās, ka neesot 100000 graustu nojaukšanai uz Viestura un Nameja ielas stūra, bet te 39000 tādam mēslam (citus vārdus neatrodu), kurš vēl ierobežos redzamību braucējiem?

  Atbildēt
 8. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Ragaini, deputāti, uzklausiet tautu! Un cik tā karkaliga izmaksās to uzturot? Vrode tas "sidrabs" laika gaitā apsūbēs vai kā, vajadzēs pārkrāsot, tur atkal bez 10 taukšķiem neiztiks. Vispār trūkst vārdu. Kāpēc neuzklausa tautu? Kam tādi deputāti? Un kam tauta savēlēja visādus kundziņus, a? Vajag vēlēt no vienkāršās tautas, tad viss būtu izdarīts visiem pa prātam.Vienkāršā tauta domā praktiski. Būtu labāk pār gaisa tiltu(netālu no Depo) asfaltu uzlējuši. Vienos viļņos, bail pāri braukt.

  Atbildēt
 9. Inita
  Inita
  pirms 1 gada

  Tīri vizuāli saiet kopā ar to padomju māju fonu. Kvadrātaini un pelēki.

  Atbildēt
 10. viedoklis
  viedoklis
  pirms 1 gada

  Kas nu tā pa ābeli? Tāds negaumīgs,baiss veidojums. Bail būs garām braukt ,ka virsū neuzgāžas.

  Atbildēt
 11. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Ziemassvētkos tur noteikti vajag ābolus sakarināt,bet dabīgos-sīpoliņus. Lleldienās krāsotas olas,bet Jāņos Talsu siera rituļus.

  Atbildēt

Pievienot komentāru