Šaubās, bet atvēl 48 000 eiro stādījumiem aplī tilta galā
INESE ZONE

Atbilstoši Jēkabpils pašvaldības iecerēm, šogad būtu jāierīko stādījumi apļveida krustojuma centrā pie Daugavas tilta, kur uzvilkts valsts karogs. Pašvaldības budžetā šim nolūkam bija atvēlēti 25 000 eiro, ar domu, ka budžeta grozījumos piešķirs vēl, jo stādījumu izmaksas ir lielākas. Tagad, gatavojoties budžeta grozījumiem, tas kļuvis par deputātu diskusiju objektu, jo dobes ierīkošanai vajag teju tikpat daudz, cik jau bija atvēlēts: kopā 48 000 eiro.
   -Jau apstiprinot budžetu, bija gatavs projekts un zināms, ka izmaksas būs lielākas un naudu vēl nāksies atvēlēt budžeta grozījumos. Vai šo projektu realizēt, darīt to pilnībā vai daļēji, par to tagad ir diskusija. Tā kā iecerētā dobe ir ar daudzgadīgu puķu stādījumiem, izšķiroties par piešķīrumu, to ierīkos rudenī, – skaidro izpilddirektors Guntars Gogulis.
     Viņš arī informē, ka vēl nauda budžeta grozījumos būs jāpiešķir stādījumu atjaunošanai pērn ierīkotajā trīsstūrveida dobē  otrā tilta galā. Stādījumi tur ziemā izsaluši vai, iespējams, cietuši no ielu kaisīšanas ar sāli. Savulaik, runājot par dobes ieceri, no speciālistu puses gan ticis solīts, ka stādījumi būs sāls izturīgi. Kā zināms, šīs dobes ierīkošanai tika izlietoti 16 000 eiro. 
    31. maija finanšu komitejas sēdē deputāti, lemjot par budžeta grozījumiem, atkal diskutēja par papildu naudu puķu dobei. Kristīne Ozola, Kaspars Ģirģens un Leonīds Salcevičs iebilda, ka dobes kopējās izmaksas – 48 000 eiro – ir pārāk lielas. K. Ģirģens minēja, ka varbūt ainavu arhitektei jāsāk nopietnāk izvērtēt šīs lietas. Arī domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis secināja, ka dobe Brīvības un Vienības ielas aplī izmaksājusi ap 30 000 eiro. Cenas gan ceļoties, bet tagad prasot teju divreiz vairāk, tomēr aplis pie karoga ir jāsakārto un vajagot izšķirties. Deputāti arī secināja, ka  turpmāk, izbūvējot apļus, jau celtniecības laikā jānodrošina to sakārtošana ar apstādījumiem un  vides objektiem, jo tas būšot lētāk un izdevīgāk. Aivars Kraps mudināja atbalstīt naudas piešķīrumu, jo aplis ir jāsakārto.
    -Katram ir savs priekšstats par skaistumu un cenām, bet par dobes projektu arī jau ir samaksāts, – sacīja R. Ragainis, aicinot atbalstīt ieceri. To gan deputāti atzina, ka vajadzētu radīt vienotu pilsētas apzaļumošanas koncepciju. 
     Balsojumā par vēl papildu 25 000 eiro piešķīrumu puķu dobes ierīkošanai aplī un zālājā iepretim «Supernetto», kur atstāta mulčēta vieta dobei, pret bija K. Ozola un K. Ģirģens, L. Salcevičs atturējās, bet R. Ragainis, A. Kraps, Aleksandrs Deinis, Mārtiņš Svilis, Aigars Nitišs, Līga Kļaviņa, Andris Rutko un Andrejs Gavrilovs nobaloja «par».     
 
D. Gagunova foto
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (18)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  "deputāti atzina, ka vajadzētu radīt vienotu pilsētas apzaļumošanas koncepciju." Vai tad bleķa ābele ir vienota apzaļumošanas koncepcija? Visus Leonīda džungļus ap karogu tagad raus ārā, vo vellos. Un kas tie par tādiem sāls izturīgiem augiem? Ziemcietes ja stāda, ir jāskatās, kuras no rudens ir jāapgriež, kuras jāpiesedz. Ne puķes tiek savlaicīgi ravētas, ne laistītas. Tas pats ar koku, krūmu jaunstādu laistīšanu. Bebrovkā iegrūda tādu naudu apzaļumošanai, bez maz vai viena mulča palikusi pie mājām un puskaltuši krūmeļi. Pilsētā vajag izveidot cilvēku brigādi, kuri kopj dobes un rūpējas par dzīvžogiem un citiem stādījumiem, citādi viens uz otru skatās un pa to laiku viss kalst un salst ārā. Nez kāpēc pie privātmājām nekas neizsalst un neizkalst? Tāpēc, ka mājā ir saimnieks, bet pilsētā nav!

  Atbildēt
 2. Hmm
  Hmm
  pirms 1 gada

  48000...pieņemsim,ka viens krūms maksā 10€(pats esmu pircis par 5-8€ ). Tad visai aptuveni rēķinot ap 4000 krūmu??? Neliekas reāli.

  Atbildēt
 3. Māris
  Māris
  pirms 1 gada

  Es ar gribu piedalīties!!! Es sastādīšu pa 25 0000€, pie viena uzraušu firmu apzaļumošanai, nopirkšu specierīces un vēl zem dobes siltumnīcu uzbūvēšu pa to naudu!!!

  Atbildēt
 4. Izsmiekls
  Izsmiekls
  pirms 1 gada

  Jēkabpils - pasaku pilsēta. Viss sākās ar vecas apaļās krāsns detaļu un citu metāla lūžņu kaudzes nosaukšanu par Balto krāci un turpinājās ar zelta atejas izbūvi, ābeles bleķa parodijas uzstādīšanu, bet tagad domes darboņi pievērsušies naudas izšeptēšanai caur apzaļumošanas darbiem. Mainās domes sastāvi, nemainās tikumi. Nolemta pilsētele, aiz kuras ārējās (tikai vietām skatāmās) greznības un sakoptības slēpjas korupcija, čomu būšana un naudas atmazgāšana.

  Atbildēt
 5. Edgars
  Edgars
  pirms 1 gada

  Un vēl tik vajag padirst ka naudas nav! Dobei tādu piķi!? Godavārds MUDAKI

  Atbildēt
 6. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Superneto aplī sabakstītas dālijas par ciešu. Tās taču augs un plētīsies, tām vajag vietu. No tā daudzuma divus tādus apļus varēja sastādīt. Un vēl tur kaut kādas mazākas puķes piestādījuši, un priekš kam? Tā jau tur raibi izskatās. Jā nu dien mudaki. Arvienvārdsakot, naudas iztrallināšana. Eh, dome, dome! Kur jūsu gudrās, saimnieciskās galvas?

  Atbildēt
 7. Fakts
  Fakts
  pirms 1 gada

  Kamēr spēļu zāļu piečurātājs, ragainais, mežu slepkava un Co svarīgākos jautājumus izlems pie šņabja glāzes pirtī ar tjolkām, tikmēr pašvaldības budžeta nauda tiks iztrallināta vēl trakāk kā Bārdas laikos.

  Atbildēt
 8. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Tas jau notiek jā, ar simtkārt lielākiem apgriezieniem.

 9. Inganautrane@inbox.lv
  Inganautrane@inbox.lv
  pirms 1 gada

  Afigeccccc!!! Now koment.....

  Atbildēt
 10. Jonass
  Jonass
  pirms 1 gada

  izbūvējot apļus, jau celtniecības laikā jānodrošina to sakārtošana ar apstādījumiem un vides objektiem, jo tas būšot lētāk un izdevīgāk. Kā sidrabābelei, bruģi apliekat apkārt i galva nesāp

  Atbildēt
 11. krolls
  krolls
  pirms 1 gada

  48 tk viena apļa apstādīšanai??? tur gadījumā visu pilsētu apstādīt nevarētu?

  Atbildēt

Pievienot komentāru