Augustā visi ceļi vedīs uz festivālu „Minhauzens 2019” Zvejnieklīcī
Ilze Bičevska

ILZE BIČEVSKA
2. un 3. augustā Sēlpils pagasta Zvejnieklīcī notiks 21. mednieku festivāls „Minhauzens 2019”. Šogad tā organizatori - Latvijas Mednieku asociācija (LATMA) - sadarbībā ar Salas novada pašvaldību un vietējo mednieku kolektīvu aktīvistiem nolēma, ka tieši šī brīvdabas estrāde un teritorija ap to, papildināta ar jaukajiem dabas skatiem Daugavas krastos, ir gana piemērota šā vērienīgā pasākuma rīkošanai, kurā parasti savācas ap 6 000 dalībnieku. 
     - Patlaban „Minhauzena 2019” sagatavošana ieiet nobeiguma fāzē. Izskatās, ka šogad varētu būt viens no augstākajiem apmeklējuma rādītājiem: patlaban festivālam pieteikušies 78 mednieku kolektīvi. Tas ir tuvu viena no agrāko gadu rekordiem, kad pieteicās 85 kolektīvi, - stāsta LATMA projektu vadītāja Sintija Dozberga. 
    Rīkotāji vēlas uzsvērt, ka „Minhauzens” nav tikai pasākums medniekiem. Tas ir notikums arī viņu ģimenēm un atbalstītājiem, un vēl uz festivālu vienmēr gaidīti ir arī vietējie tuvākas un tālākas apkārtnes iedzīvotāji. 
     -Jo mēs vēlamies pēc iespējas plašāku sabiedrību iepazīstināt ar to, kas ir mednieki, kas ir medības, kāda ir šī senā nodarbe un tradīcija mūsdienās. Apmeklētājiem no malas varētu būt interesanti vērot medību suņu parādi, piedalīties dāmu mednieču kluba „Lady hunt” rīkotajās radošajās darbnīcās, piemēram, rotu gatavošanā, paskatīties, kas tā tāda – briežu piebaurošana, kurā ik gadu piedalās labākie piebaurotāji no visas Latvijas. Staltbriežu piebaurotāju sacensības notiek jau piecus gadus, ar katru gadu uzņemot apgriezienus. Tas ir baudāms un interesants pasākums arī skatītājam. Savukārt „Mini Minhauzens” noteikti patiks ģimenēm ar bērniem. Viņi varēs uzzināt, kas ir Jauno mednieku klubs. Festivālā nemainīgi ir trīspadsmit sacensību disciplīnas, no kurām puse ir nopietnākas: kā šaušana pa šķīvīšiem, šaušana ar gludstobra vai vītņstobra ieroci mērķī, makšķerēšana, zolītes mačs un medību zinības. Bet būs arī citas disciplīnas, kas vairāk interesantas būs skatītājiem, kā, piemēram, „Mežoņa savaldīšana” - amizanta atrakcija, kurā būs vajadzīgi stiprā dzimuma dalībnieki ar spēcīgām rokām un kājām. Festivāla dienās būs arī lekcijas par medību tēmu: par medību suņiem, ekipējumu, par selektīvajām medībām u.tml., - stāsta S. Dozberga. 
     Katru gadu festivālam ir sava tēma, un šogad tā ir „Sēlijas niknie pagāni”. Ik gadu mednieku kolektīvi gatavojas – tērpjas atbilstoši noteiktajai tēmai, kas tiek apspēlēta festivāla pirmās dienas vakarā, ejot parādē. Tad skatītāji var vērot, kā katrs kolektīvs tērpies, ar kādiem atribūtiem tēlu papildinājis un kā īsajā laikā – 30 sekundēs – tas parāda savas komandas garu festivāla vadītājiem – baronam Minhauzenam un viņa Jakobīnei.
    -Jāuzsver, ka „Minhauzens” ir viens no retajiem šāda mēroga un notikumu daudzveidības ziņā bagātajiem festivāliem, kurā ikvienam apmeklētājam ieeja ir bez maksas, tajā skaitā arī festivāla pirmās un otrās dienas vakara koncerti - balles, kurās šogad spēlēs grupas „Pērkons” un „Dziļi violets”, kā arī dīdžeji. Tāpat būs katra šāda pasākuma obligātā sastāvdaļa – salūts, un, jā, arī tirdziņi, domāti gan medniekiem, gan citiem interesentiem, - stāsta S. Dozberga.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru